بانک اول
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ 13 April2021

تصمیمات مهم شورای عالی بورس در خصوص سهام عدالت

بانک اول - شورای عالی بورس و اوراق بهادار به منظور ایجاد زمینه مشارکت حداکثری سهامداران عدالت در برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت تصمیمات جدیدی اتخاذ کرد.

به اشتراک بگذارید:

۱۳ اسفند ۱۳۹۹  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول ، در جلسه دیشب شورای عالی بورس و اوراق بهادار گزارشی از برگزاری مجامع عمومی شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در ۱۵ استان کشور که با استفاده از زیرساخت برگزاری مجمع الکترونیکی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی برگزار شده بود ارائه شد.

به موجب این گزارش با وجود اینکه به طور متوسط بیش از ۵۰ درصد از سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت‌نام کرده بودند، ولی در جریان برگزاری مجامع آنها حداقل نصاب لازم جهت رسمیت جلسه که بیش از نیمی از سهامداران است در هیچ یک از استان‌های یادشده حاصل نشده و مقرر شد تا مجمع آنها برای نوبت دوم دعوت شوند.

 

شورای عالی بورس با در نظرگرفتن مراتب فوق و با توجه به اینکه تعداد داوطلبان ثبت‌نام کننده جهت عضویت در هیات مدیره این شرکت‌ها نیز متناسب با تعداد سهامداران آن شرکت‌ها نبود، برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی را در اسفند ماه سال جاری لغو و مقرر کرد به منظور افزایش مشارکت سهامداران در برگزاری مجامع و عضویت در هیات مدیره شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت، همه ارکان مربوطه اطلاع‌رسانی لازم به عموم سهامداران در سطح کشور را به عمل آورند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi