بانک اول
چهار شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ 20 October2021

خبر خوش از یارانه/ واریز دو یارانه تا پایان سال

بانک اول - در دو هفته باقیمانده از اسفند ماه، دو یارانه به حساب مردم واریز می‌شود. یکی یارانه نقدی که هفته سوم اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و دیگری یارانه معیشتی کرونا که موعد واریز آن هفته چهارم اسفند ماه است.

به اشتراک بگذارید:

۱۵ اسفند ۱۳۹۹  خبر ۲ دیدگاه

به گزارش بانک اول، دو هفته تا پایان سال ۱۳۹۹ باقی مانده و دولت موظف است که دو یارانه معیشتی کرونا و یارانه نقدی را واریز کند.

یارانه نقدی

این یارانه از دی پارسال به طور مرتب در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان واریز شده است.

جمعیت یارانه‌بگیران نقدی ۷۸ میلیون نفر و مبلغ این یارانه بدون تغییر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر نفر است.

 

یارانه معیشتی کرونا

طرح پرداخت یارانه معیشتی کرونا از آذر امسال اجرا شد و طبق آن قرار بود این یارانه در چهار مرحله (چهار ماه) پرداخت شود.

سه مرحله قبلی آن در ماه‌های آذر، دی و بهمن واریز شده و اسفند آخرین مرحله آن پرداخت می‌شود. زمان واریز آن معمولا در روزهای پایانی ماه بوده و به نظر می‌رسد چهارمین نوبت آن نیز در روزهای پایانی سال واریز شود.

۳۴ میلیون نفر مشمول دریافت این یارانه شدند که ۹ میلیون نفر آن از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و ۲۵ میلیون نفر دیگر نیز افرادی کم‌درآمد، بدون حقوق ثابت و فاقد بیمه هستند.

مبلغ این یارانه برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی ۱۲۰ هزار تومان و برای ۲۵ میلیون نفر دیگر ۱۰۰ هزار تومان است.

در ماه‌های گذشته یارانه کرونا، در دو یا سه روز پایانی ماه به حساب افراد واریز شده است. البته با توجه به اینکه این مرحله یارانه کرونا، نزدیک آخرین روزهای سال است، ممکن است دولت آن را به آخرین روزهای سال موکول نکند و کمی زودتر از موعد همیشگی واریز کند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

لیلا دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۴:۰۳

۰

اینکه ملت اینقدر بدبخت شدن که با دوزار پول یارانه زندگیشونو میگذرونن کجاش خوشه؟؟یارانه نمیخایم،بجاش به وضعیت کسب و کار سروسامون بدن خودمون بلدیم چجوری پول دربیاریم،نمیدونم با حمایت و ریختن پول نفت به حساب کشورای دیگه به کجا میخاید برسید😏یه کم بفکر ملت خودتون باشید که واجبتر از سوریه و لبنان هستن

حسین رادمنش شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۳

۰

با سلام، من فکر میکنم اگر از این یارانه ها اصلا صحبتی نشود برای آبروی دولت خیلی بهتر است،چون شما میفرمائید دو یارانه در چند روز آینده، مردم هر اندازه هم بی سواد باشند متوجه میشوند که یارانه اولی پول دو کیلو گوجه فرنگی است، و یارانه دوم برای افراد بدون هیچ در آمدی است، این یارانه چقدر می‌تواند در زندگی یک آدم بیکار موثر باشد. حقوق و مزایای نجومی برای خودی ها یا همان دانه درشت ها، و اینهم کمک های معیشتی برای بقیه مردم. ممنون از وقتی که گذاشتید.سپاس.

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi