بانک اول
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ 13 April2021

سرقت 600 هزار دلار بیت کوین از طریق برنامه جعلی

بانک اول - یک برنامه ارز های دیجیتال جعلی در سرویس توزیع برنامه اپل یعنی اپ استور 600000 دلار بیت کوین (BTC) را از یک کاربر iOS به سرقت برده است.

به اشتراک بگذارید:

۱۱ فروردین ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول یک برنامه ارز های دیجیتال جعلی در سرویس توزیع برنامه اپل یعنی اپ استور 600000 دلار بیت کوین (BTC) را از یک کاربر iOS به سرقت برده است.

واشنگتن پست روز سه شنبه گزارش داد ، دارنده رمز ارز فیلیپ کریستودولو قربانی یک برنامه کلاهبرداری در App Store شد ، او تقریباً تمام پس انداز زندگی خود را به دلیل یک برنامه جعلی کیف پول رمزنگاری از دست داد.

این شخص ماه گذشته برای جستجوی برنامه موبایل Trezor برای بررسی موجودی بیت کوین خود از طریق تلفن ، به App Store رفت. غافل از اینکه Trezor در حال حاضر برنامه iOS را ارائه نمی دهد ، کریستودولو یک برنامه doppelgänger Trezor را نصب کرد که نزدیک به پنج ستاره امتیاز را در اپ استور نشان می داد و این تصور را داشت که واقعاً یک برنامه رسمی است. پس از وارد کردن نصب برنامه کریستودولو گفت که پس انداز 17.1 بیت کوین او به سرقت رفته است.

trezor

کریستودولو گفت که اپل ، که 15 تا 30 درصد کارمزد فروش را برای خود جمع آوری می کند ، باید مسئول این وضعیت باشد. "آنها به اعتمادی که من به آنها داشتم خیانت کردند. اپل نباید به راحتی از این مسئله گذر کند " به گزارش واشنگتن پست ، کریستودولو گزارشی را به اداره تحقیقات فدرال ارائه داد.

اپ استور

به دنبال اطلاع رسانی از Trezor ، اپل چندین بار برنامه جعلی ترزور را حذف کرد ، اما مدتی بعد این برنامه در فروشگاه اپ استور ظاهر شد.

برنامه های تجاری و کیف پول جعلی ارز رمزنگاری شده قبلاً در فروشگاه اپ استور ظاهر شده بودند. شرکت اطلاعات رمزنگاری مستقر در انگلستان Coinfirm گفت که پنج نفر گزارش کرده اند که ارز های دیجیتال آنها توسط یک برنامه جعلی Trezor در iOS به سرقت رفته است ، که خسارات کلی آنها 1.6 میلیون دلار تخمین زده شده است. Trezor در مورد برنامه های تقلبی doppelgänger در فروشگاه Google Play به کاربران نیز آگاهی داده است.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi