بانک اول
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ 8 May2021

چک‌های تضمینی جدید از پولشویی جلوگیری می‌کند

بانک اول - سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس با اشاره به اینکه چک‌های تضمینی جدید از پولشویی، رانت خواری، آشفته شدن بازار جلوگیری می‌کند، گفت: مردم تا اطلاع ثانوی می توانند از هر دو چک استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید:

۲۷ فروردین ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول، کاظم دلخوش شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری با اشاره به طرح مالکیت صنعتی، گفت: این موضوع به مخترعین و نوع حمایت از آنان برمی‌گردد و تجاری سازی علائم و اختراع بحث مهمی است و اختیاراتی را به برخی بخش‌ها دادیم که کار اختراع تثبیت شود.

وی با بیان اینکه سازمان‌هایی مانند صمت و وزارت علوم و بهداشت را در کنار ثبت اسناد قرار دادیم تا در ارتباط با اختراعات و تجاری سازی علائم کمک کننده باشند، افزود: این طرح در جهت حمایت جدی از مخترعین و تقویت جایگاه بین المللی ثبت و اختراع است‌.

سخنگوی کمیسیون قضائی مجلس در ادامه با بیان اینکه حدود ۲۴۰ میلیون برگ چک در دست مردم و بازار است، بیان کرد: با توجه به شرایط کرونا و ضرورت به روز رسانی اطلاعات مردم در این زمینه، چک تضمین شده و جدید که از فساد در بخش پولی کشور جلوگیری می‌کند را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

دلخوش با اشاره به اینکه اگر شورای نگهبان این طرح را تأیید کند تا هفته آینده به دولت ابلاغ می‌شود، اضافه کرد: چک‌های تضمینی جدید از پولشویی، رانت خواری، آشفته شدن بازار جلوگیری و اقتصاد پولی را تقویت می‌کند اما مردم تا اطلاع ثانوی از هر دو چک می‌توانند استفاده کنند./مهر

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi