بانک اول
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ 15 June2021

تور مجلس برای صید مالیات های جدید!

بانک اول - نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: سازمان امور مالیاتی باید با جدیت به دنبال سد راه‌های فرار برای خاطیان باشد زیرا نباید فشار پرداخت مالیات بر گردن اقشار متوسط جامعه، واحدهای تولیدی خُرد و حقوق بگیران ثابت باشد ولی متاسفانه سازمان مالیاتی به دلیل ضعف ساختاری تاکنون نتوانسته به درستی عمل کند.

به اشتراک بگذارید:

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به مسئولیت سازمان امور مالیاتی در تحقق درآمدهای مالیاتی در سال جاری و جلوگیری از فرارهای مالیاتی گفت: مهمترین اقدام سازمان امور مالیاتی ایجاد سامانه شفافیت مالی در همه عرصه‌هاست و این موضوع از ادوار قبلی مجلس هم در کمیسیون اقتصادی مطرح بوده اما تاکنون اقدام موثری انجام نشده است. 

وی ادامه داد: سازمان امور مالیاتی با توجه به گستردگی فناوری اطلاعات می‌تواند، بر حساب‌های فروشگاه ها، واحدهای تولیدی و اقتصادی، شرکت‌ها و… راسا ورود کرده و به صورت شفاف مالیات‌ها را محاسبه کند. در صورت وجود شفافیت مالی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی فشار بر قشر کارمندان و قشر خاص جامعه مانند کسبه جزء کاهش خواهد یافت زیرا همیشه تنها مالیات از این اقشار به طور منظم دریافت شده است.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی باید به سراغ افرادی برود که از طریق دلال بازی و سفته بازی توانسته‌اند درآمدهای نجومی کسب کنند. در همین راستا حجت‌الاسلام بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی پیشنهادی را در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۰ در صحن علنی ارائه و در نهایت مصوب شد که براساس آن باید یک حساب فروش برای هر فرد فعال در عرصه فعالیت‌های اقتصادی معرفی شود تا مالیات بر ارزش افزوده و دیگر مالیات‌ها به راحتی محاسبه شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اکنون زنجیره و روند دریافت مالیات بر ارزش افززوده درست نیست، عده‌ای این مالیات را پرداخته و تعدادی دیگر آن را نمی‌پردازند بنابراین با تعیین حساب افزوده تجاری افراد عدالت بیشتری برقرار خواهد شد. 

وی تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی باید با جدیت به دنبال سد راه‌های فرار برای خاطیان باشد زیرا نباید فشار پرداخت مالیات بر گردن اقشار متوسط جامعه، واحدهای تولیدی خُرد و حقوق بگیران ثابت باشد ولی متاسفانه سازمان مالیاتی به دلیل ضعف ساختاری تاکنون نتوانسته به درستی عمل کند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi