بانک اول
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ 15 June2021

سرنوشت بورس پس از انتخابات چه می‌شود؟

بانک اول - زمان زیادی تا انتخابات باقی نمانده است و همین موضوع سبب شده است بسیاری از سهام داران به دنبال پاسخ این سوال باشند که بعد از برگزاری انتخابات، بورس چه سمت وسویی می‌گیرد؟

به اشتراک بگذارید:

۲۰ خرداد ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول، زمان زیادی تا انتخابات باقی نمانده است و همین موضوع سبب شده است بسیاری از سهام داران به دنبال پاسخ این سوال باشند که بعد از برگزاری انتخابات، بورس چه سمت وسویی می‌گیرد؟ کارشناس بازار سرمایه در این باره به بورس نیوز گفت: چرخش نقدینگی در میان صنایع بزرگ، یکی از اتفاقات مثبت و خوب بازار در هفته‌های گذشته بوده است که به نظر می‌رسد مقدار ترسی که اکنون به دلیل انتخابات در بازار وجود دارد، پس از برگزاری انتخابات و مشخص شدن شخص رئیس جمهور از بین برود و به رونق در معاملات منجر شود.


پیمان حدادی افزود: ثبات نسبی قیمت ارز، یکی از عوامل مهمی است که سبب شده است فعالان بازار نگران نوسان شدید قیمت دلار نباشند. وی بیان کرد: ریزش رمزارز‌ها دیگر عامل اثرگذار بر بهبود معاملات بورس است. این بازار رقیب اصلی بازار سهام تلقی می‌شود که باتوجه به نوسانات منفی و عجیبی که در آن رخ داده است، به نظر می‌رسد نقدینگی که ماه‌های گذشته به این سمت حرکت کرده است، درحال خروج و بازگشت به بازار سهام است.


فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه، هم با تاکید بر اینکه به نظر می‌رسد تا پایان سال، بورس روند متعادل تری را نسبت به دو ماه ابتدایی سال تجربه کند، اظهار کرد: ابهام‌های سیاسی و اقتصادی ناشی از انتخابات ریاست جمهوری و احیای برجام در هفته‌های آینده زدوده می‌شود، به طوری که دولت جدید از مرداد مستقر شده، برجام نیز براساس آخرین تحلیل‌ها به زودی احیا می‌شود. وی افزود: در چنین وضعیتی انتظار می‌رود بورس دیگر به اصطلاح قفل صف فروش نشود و نماد‌ها متعادل، معامله شوند و مهم‌ترین رکن بازار سرمایه یعنی نقدشوندگی نیز تاحدودی جاری خواهد بود.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi