بانک اول
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ 15 June2021

آینده قیمت سکه و طلا امروز مشخص خواهد شد + گزارش قیمت ها

بانک اول - طی روز های گذشته قیمت سکه و طلا با نوسانات زیاد در دلار و اونس طلا جا به جا شده است. پیش بینی می شود که امروز قیمت اونس تغییر شدیدی کرده و قیمت سکه و طلای ایران را نیز تغییر دهد.

به اشتراک بگذارید:

۲۰ خرداد ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول در صورتی که امروز سکه تهران در روز پرکار اونس و نوسانات احتمالی دلار تهران به بالای 10800 برود، خریداران به بازار وارد خواهند کرد. در صورت ورود خریداران، ‌سقف بعدی سکه محدوده 11200 خواهد بود.

اگر تا ساعت 17:00 امروز اونس به بالای 1900 برود، انگیزه سکه‌بازان برای خرید بیشتر خواهد شد. اونس در روزهای 21 تا 23 خرداد 1400 هم به اجلاس سران گروه ۷ در لندن به خصوص سخنان بایدن و مرکل حساس خواهد بود.

دلار گرفتار یک زندان قیمتی 23800 تا 24200 شده است و تغییرات قیمتی را در همین زندان جستجو می کند. دلار در روز های اخیر توان شکست 24200 تومان را از خود نشان نداد و در برابر افت به زیر 23800 مقاومت کرده است.

 

تا دلار در دامنه مشخصی نوسان می کند، خریداران و فروشندگان جدیدی به بازار وارد نخواهند شد، جدا شدن دلار از عدد 23950 به سوخت قوی نیاز دارد و نشست دور ششم مذاکرات برای احیای برجام که دقیقا مشخص نیست ولی از امروز تا یکشنبه آینده از سر گرفته‌ می شود.

محدود بودن نوسانات، ناشی از احتیاط معامله‌گران در خرید و فروش دلار و عرضه بازارساز است و تا زمانی که مداخله بازارساز وجود دارد، تغییر معناداری در روند قیمت ها رخ نخواهد داد.

بازارساز در روزهای اخیر سعی کرده با قیمتی نزدیک به نرخ بازار، اقدام به عرضه کند. دیروز افزایش قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی‌ها متناسب با یکدیگر بود.

زمانی که این فاصله متناسب باشد، تقاضای کاذبی به بازار وارد نخواهد شد که قیمت را دچار تغییرات معنادار کند با اینحال دلار دیروز هم میتوانست طبق ریت درهم به کانال 24200 ورود کند ولی کماکان به اخبار سیاسی قوی نیاز دارد.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi