بانک اول
جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ 6 August2021

برای ثبت نام وام ودیعه مسکن به کدام سایت باید مراجعه کنیم؟ + جزئیات اقساط

بانک اول - در حالی ستاد ملی کرونا ثبت‌نام وام ودیعه مسکن را تا پایان شهریور ۱۴۰۰ مصوب کرده که وزارت راه و شهرسازی هنوز سایتی را برای این منظور معرفی نکرده است.

به اشتراک بگذارید:

۲۴ خرداد ۱۴۰۰  خبر ۲ دیدگاه

به گزارش بانک اول، بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا مهلت ثبت نام اشخاص واجد شرایط برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن تا پایان شهریور ماه 1400 تمدید شده و بانک ها و موسسات اعتباری موظفند حداکثر تا پایان آذر امسال تسهیلات مذکور را پرداخت کنند.

سقف مبلغ این تسهیلات برای کلانشهر تهران 70 میلیون تومان، سایر کلانشهرها 40 میلیون تومان و سایر شهرها 25 میلیون تومان تعیین شده که نسبت به وام ودیعه سال گذشته به ترتیب 20، 10 و 10 میلیون تومان افزایش یافته است. در ادامه مصوبه ستاد ملی کرونا آمده است: « شرایط و مقررات مترتب بر این تسهیلات در سال 1399، در سال جاری نیز به قوت خود باقی است. تا سقف مبلغ 10 هزار میلیارد تومان از بسته تسهیلات کرونایی، در سال 1400 به پرداخت تسهیلات برای این موضوع اختصاص داده می‌شود.»

حسن روحانی رئیس‌جمهور اول مرداد سال گذشته در جلسه هیئت دولت با اعلام خبر پرداخت وام ودیعه مسکن گفته بود: آنهایی که دارای حقوق ثابت هستند و هم چنین برای خانواده‌هایی که تحت حمایت هستند در تهران برای اجاره‌ای که می‌کنند 50 میلیون تومان می توانند از بانک پول بگیرند. این مبلغ در شهرهای بزرگ 30 میلیون تومان و در شهرهای کوچک 15 میلیون تومان است.

وی بیان کرد: این وام با سود و بهره 13 درصد به مستأجران پرداخت می‌شود.

یکی از مشکلات مستأجران در مصوبه ستاد ملی کرونا برای دریافت وام ودیعه مسائل مربوط به ضامن بود که به نظر می‌رسد با توجه به افزایش رقم این وام در سال 1400 اجاره‌نشین‌ها (به خصوص تهرانی‌ها) با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد. در زمان حاضر دریافت وام‌های 50 میلیون تومانی از بانک‌ها مستلزم داشتن دو ضامن است و مشخص نیست وام 70 میلیون تومانی ودیعه مسکن مستأجران تهرانی قرار است چگونه و با چه شرایطی پرداخت شود.

از سوی دیگر سود این وام که میزان قسط را تحت تاثیر قرار می‌دهد می‌تواند به چالشی برای مستأجران تبدیل شود. بازپرداخت وام ودیعه مسکن به دو صورت است؛ یکی آن‌که وام مستقیم به مالک پرداخت می‌شود و مستأجر فقط کارمزد و سود آنرا پرداخت می‌کند. در این روش اجاره‌نشین برابر با مدت قرارداد که معمولا یکسال است سود مربوطه را بازپرداخت می‌کند.

 در روش دیگر بازپرداخت وام ودیعه 3 ساله با سود 12 درصدی است. در این شیوه وام مستقیم به مستأجر پرداخت می‌شود و میزان اقساط آن در شهر تهران، کلانشهرها و سایر شهرها به ترتیب 2 میلیون و 325 هزار تومان، یک میلیون و 328 هزار تومان و 830 هزار تومان است.

سود وام ودیعه مسکن 70 میلیونی 13.7 میلیون تومان، وام 50 ملیون تومانی 7.8 میلیون تومان و 4.9 میلیون تومان است.

فارغ از چالش ضامن و میزان اقساط وام ودیعه مسکن، هنوز سایتی برای ثبت‌نام این وام از سوی وزارت راه و شهرسازی معرفی نشده است. سال گذشته متقاضیان می‌توانستند با مراجعه به سایت طرح ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir  نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. این احتمال وجود دارد امسال نیز فرآیند ثبت‌نام از طریق همین سایت انجام شود./تسنیم

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

کبری پوریاقری سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۷

۰

سال گذشته متأسفانه اسم خودم را وارد کردم ولی بقیه مشخصات را نتوانستم واردکنم پسرم اومد هرکاری کردنتونست ثبت نام راازس را بگیرد به سازمان مربوطه اطلاع دادولی متأسفانه قبول نکردن وهیچ وامی باسم ودیعه مسکن ندادن در ضمن بنده سرپرست خانواده هستم لطفاً همکاری لازم را به عمل بیاورید

سعید اهتمام بر سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۲:۰۹

۰

سلام بانک مسکن بخاطر مقداری از دیر کرد اقساط منزل ما را داره بهمحضر جهت فروش ملک ما اقدام می‌کنه ولی هرچی میگویم به خدا میدهم هی نامه میزنه تا آبروی ما را برده به کجا بگم به خاطر کرونا از کارم افتادم و دیگه اینکه تا ساعت 10شب به بعد ترد اتومبیلها هم جلو گیری میکنند از کجا در بیاریم یک کمی فر صت بده تا قرضی یا کاری یا ماشینم را بفروشم به خدا خریدو فروش هم انجام نمیشه به خاطر کرونا فقط اینکه بانک شعبه پیروزی شعبه ابو در به ما مهلت بدید دونفر از بچه هام درس دکترای میکروبی خون می خوانند خرجشان بالاست یا این وام را بگیرم تا دوباره زیر قسط برم یا خانه بفروش بره به خدا گناه دارم کمکم کنید ممنون

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi