بانک اول
جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ 6 August2021

تکلیف مجامع شرکت‌های بورسی در تعطیلات ۶ روزه چیست؟ مجمع بانک ملت امروز برگزار شد

بانک اول - به گفته یک مقام بورس، شرکت‌ها موظفند حداکثر تا چهار ماه پس از پایان سال مالی، نسبت به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه اقدام کنند، از این‌روی برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی در بازه زمانی ۲۹ تیر تا سوم مرداد به قوت خود باقی است.

به اشتراک بگذارید:

۲۹ تیر ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول روح‌الله دهقان، مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس، گفت: با توجه به این که مطابق با اساسنامه، شرکت‌ها موظف هستند حداکثر تا 4 ماه پس از پایان سال مالی نسبت به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه اقدام کنند، از این‌ روی برگزاری مجامع شرکت‌های بورسی در بازه زمانی ۲۹ تیر تا سوم مرداد به قوت خود باقی است.

او تصریح کرد: یکی از نیازهای اساسی ناشران برای برگزاری مجامع، دسترسی آنها به فهرست آخرین سهامدارن خود پیش از برگزاری مجمع است. با توجه به تعطیلات پیش رو و ضرورت برگزاری مجامع برای برخی از ناشران، این شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به پورتال شرکت مدیریت فناوری بورس به این اطلاعات به صورت غیرحضوری دسترسی پیدا کنند.

مدیرعامل شرکت مدیریت فناوری بورس ادامه داد: آن دسته از ناشرانی که فهرست آخرین سهامداران خود را از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دریافت می‌کنند نیز می‌توانند با مراجعه به این شرکت اطلاعات مورد نیاز را در اختیار بگیرند.

دهقان خاطرنشان کرد: شرکت مدیریت فناوری بورس به عنوان پیمانکار شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه دسترسی‌های لازم را برای کارشناسان این شرکت فراهم کرده است. به این ترتیب، اطلاعات مورد نیاز ناشران در این مدت از سامانه قابل استخراج است و در اختیار درخواست‌کنندگان قرار می‌گیرد تا اختلالی در روند برگزاری مجامع در فرصت قانونی ایجاد نشود (سنا).

 

بورس امروز تعطیل است

، در مصوبه دیروز ۲۸ تیر ستاد مقابله با کرونا مصوب شد تا تهران و البرز شش روز تعطیل شوند و این تعطیلی از امروز یعنی ۲۹ تیر ماه قابل اجراست و بورس را هم شامل می‌شود.

مجمع بانک ملت برگزار شد

مجمع سالیانه بانک ملت امروز مطابق برنامه انجام شد و صورت های مالی وبملت به تایید شرکت کنندگان رسید.

بانک ملت امسال ۶۶۰ ریال سود شناسایی کرد و ۱۰ درصد آن یعنی مبلغ ۶۶ ریال به ازای هر سهم را بین سهامداران تقسیم نمود.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi