بانک اول
جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ 6 August2021

جیب های خالی و هزینه های کمرشکن/ وقتی دخل و خرج کارگر با هم‌ نمی خواند

بانک اول - در روزگاری که نه قیمت کالا‌های مصرفی بالا بود و نه تورم بیداد می‌کرد، زندگی برای کارگران با چالش‌های مختلفی رو‌ به رو بود و حالا هم نه تنها مشکلات‌ آن‌ها برطرف نشده بلکه بیشتر هم شده است.

به اشتراک بگذارید:

۳۱ تیر ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول، کارگران شاغل در بخش تولیدی، صنعتی و خدماتی سهم زیادی در به گردش درآمدن چرخ‌های اقتصاد کشور و رفع نیازهای مختلف مردم دارند، اما خودشان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

سر آغاز بسیاری از بالا ‌و پایین‌های زندگی مسائل و مشکلات مالی است اینکه اساسی‌ترین نیازهای زندگی انسان از مسکن، خوراک و پوشاک تا سلامتی و آرامش با چالش رو به رو باشد روزهای زندگی را برای کارگران بسیار سخت و طاقت فرسا می‌کند.

وضعیت نا‌ به سامان اقتصادی از یک طرف و مشکلاتی که کارگران با محیط کار، کارفرما، ساعات کاری طولانی، دستمزد پایین، حوادث کار و نبود امنیت شغلی دارند از طرف دیگر دستشان را بر گلوی کارگران گذاشته‌‌اند.

کارگران اسیر دستان غول تورم

کارگران در هر مقطع از زندگی‌شان که باشند با هر سن و سالی چه مجرد باشند چه متاهل مشکلات یا بهتر است بگوییم دغدغه‌های مختلف مربوط به خود را دارند.

آن‌که در اول جوانی است به فکر پس‌انداز و برنامه‌ریزی برای آینده است، حال با این اوضاع اقتصادی اگر قصد ازدواج داشته باشد به سختی می‌تواند زندگی جدیدی برای خود آغاز کند و به خود جرات دهد تا کسی را وارد زندگی اش کند.

دلهره این‌که نتواند فرد جدیدی که به زندگی‌اش می‌آید را خوشبخت کند و به آرزوهایش برساند، فکر این‌که شاید نتواند از پس هزینه‌های زندگی از قبیل عقد، عروسی، مسکن، سفر، مخارج روزمره، فرزند و تامین آینده آن‌ها بربیاید و هزاران فکر و خیال دیگر به او فرمان عقب‌گرد می‌دهد.

برخی بر این باور هستند که دختر خانم‌های امروزی و خانواده‌هایشان توقعات بالایی دارند و کار را سخت می‌کنند اما باید گفت همیشه هم این‌گونه نیست شاید بعضی‌ها باشند که درخواست‌های نا به جایی داشته باشند که از توان یک جوان با دستمزد معمولی خارج است اما سنجیدن جوانب مختلف برای شروع زندگی معقول به نظر می‌رسد.

آسان گرفتن امور خوب است اما نمی‌شود که از همه چیز چشم پوشید زندگی هم همین درس خواندن، کار کردن، سرو سامان گرفتن، تفریح و سفر است اگر مشکلات مالی به نحوی باشد که نتوان قدم از قدم برداشت گذراندن روزهای عمر چه فایده‌ای دارد جز صبح و شب شدن‌های بیهوده؟

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi