بانک اول
چهار شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ 22 September2021

چگونه چک با محل دریافت کنیم؟

بانک اول - بانک ایران زمین در پویش آگاهی رسانی به مشتریان درباره قانون جدید چک و الزامات جدید صدور چک اقدامات گسترده‌ای را با انتشار اینفوگرافی و ویدئوانجام داده است.

به اشتراک بگذارید:

۲۰ شهریور ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول،بانک ایران زمین در پویش آگاهی رسانی به مشتریان درباره قانون جدید چک، اقدامات گسترده‌ای را انجام داده تا جاییکه برای اطلاع رسانی در این زمینه اقدام به انتشار ویدئو و اینفوگرافی درباره الزامات جدید صدور چک کرده است. بر اساس قانون جدید، برای بالا بردن ارزش و اعتبار این اوراق بهادار و آگاهی دریافت کنندگان چک از اعتبار صادر کننده چک و شفاف سازی مراودات مالی، شرایط صدور چک از سوی بانک مرکزی تغییر و به زودی شرایط جدید اجرایی می شود.


در شرایط جدید علاوه بر الزام تمامی صادرکنندگان چک به ثبت مشخصات مبدا، گیرنده و تاریخ در سامانه صیاد، دارندگان چک برگشتی دیگر حق افتتاح حساب ندارند.
طبق قانون جدید چک می‌توان استعلام پیامکی و آنلاین سوابق چک برگشتی فراهم شده است به گونه‌ای که در قانون جدید چک قبل از دریافت هر برگه چک از هر فردی سوابق وضعیت صادرکننده چک را بسنجید؛ اما چگونه این روش امکانپذیر است؟

 

قبل از پذیرش چک صادرکننده شناسه 16 رقمی صیاد را که برروی هر برگه چک صادرکننده ثبت شده دریافت کنید. قدم دوم شناسه ۱۶ رقمی را به شماره پیامکی 701701ارسال کنید یا در سایت بانک مرکزی به آدرس https://www.cbi.ir/EstelamSayad/19689.aspx وارد کنید. قدم سوم سامانه وضعیت اعتباری صادرکننده را از نظر تعداد و مبلغ چک های برگشتی( وضعیت سفید،زرد، نارنجی، قهوه ای و قرمز) را به شما اطلاع می دهد. با این قابلیت جدید ریسک دریافت از افراد برحساب پایین می‌آید.

 

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi