بانک اول
چهار شنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ 22 September2021

آغاز ثبت‌نام وام‌های دانشجویی از اواخر مهر + جزئیات

بانک اول - معاون امور دانشجویان صندوق رفاه وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: ثبت نام وام‌های دانشجویی برای نیم سال نخست سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ از پایان مهر در درگاه این صندوق آغاز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

۲۳ شهریور ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول به نقل از روابط عمومی وزارت علوم؛ آقای دکتر صمد حاج جباری درباره زمان شروع ثبت نام وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید، گفت: ثبت نام وام‌های صندوق رفاه بعد از انجام مراحل ثبت نام و حذف و اضافه در دانشگاه‌ها آغاز می‌شود. البته تاریخ شروع ثبت نام وام‌ها بستگی به تاریخ ثبت نام دانشگاه‌ها از دانشجویان دارد، با این حال پیش بینی صندوق رفاه دانشجویان برای شروع ثبت نام وام‌ها در اواخر مهر است.


وی همچنین درباره قیمت بن غذای دانشجویی برای سال تحصیلی جدید، گفت: قیمت ژتون غذای دانشجویی هر سال به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود. امسال هم به دلیل حضور تعدادی از دانشجویان برای انجام پایان نامه، رساله و پروژه در دانشگاه ها، بن غذا در نظر گرفته شده است و قیمت بن نسبت به تورم سالیانه با شیب ملایمی افزایش یافته و مطابق با شیوه نامه‌ی سالیانه انجام شده است.


آقای دکتر حاج جباری درباره اجاره بهای خوابگاه‌ها در ترم جدید دانشگاه ها، افزود: اجاره بهای خوابگاه‌ها به نسبت اتاق‌های یک نفره تا چند نفره و سطح بندی خوابگاه‌ها بین یک تا چهار متفاوت است و نرخ گذاری خوابگاه‌ها متناسب با شرایط و امکانات موجود در خوابگاه‌ها متفاوت خواهد بود.


معاون امور دانشجویان در خصوص تأثیر کاهش تعداد دانشجویان در اتاق‌های چند نفره بر افزایش اجاره بهای خوابگاه، تأکید کرد: مبلغ اجاره بها در این زمینه روی تعداد دانشجویان در اتاق‌ها اثر نگذاشته است و صندوق رفاه به دلیل رفاه حال دانشجویان مبادرت به این اقدام کرده و اجاره بها افزایش نیافته است.


آقای دکتر حاج جباری گفت: هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی جدید مبلغ چهار وام تحصیلی را شامل شهریه، ودیعه مسکن، ضروری و تحصیلی تا سقف ۳۰ درصد افزایش داده است.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi