بانک اول
چهار شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ 20 October2021

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۳۱ شهریور

بانک اول - اونس جهانی طلا در بازار امروز با افزایش نرخ به ۱۷۶۳ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار بعد از یکروند نزولی در بازار امروز به یک میلیون و ۱۳۱ هزار تومان رسید. اما در ادامه روند معاملات امروز با افزایش قیمت دلار قیمت طلا و سکه با روند صعوی همراه شد.

به اشتراک بگذارید:

۳۰ شهریور ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول در بازار امروز روند معاملات با نوسان همراه بود. در ابتدای روز با ثبات در نرخ ارز قیمت‌ها در بازار طلا و سکه با کاهش همراه بود اما در ادامه با افزایش قیمت دلار و فاصله گرفتن از مرز حساس موجب افزایش قیمت طلا و سکه شد.

فعالان بازار سکه اجازه نداده اند که فلز گران بهای داخلی زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰هزار تومان تثبیت شود. آن ها در روزهای اخیر بارها در برابر نزول معنادار قیمت سکه مقاومت کرده اند.

در یک سناریو ممکن است، بزرگان سکه نسبت به آینده این فلز گران بها خوشبین باشند یا حداقل انتظار داشته باشند که سکه یک بار به بالای محدوده بالای ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود. البته سکه در هفته های گذشته چند بار سعی کرد بالای محدوده یاد شده تثبیت شود، ولی به سرعت با فشار فروش مواجه شد.

 

بر اساس گفته‌های کارشناسان، معامله گران احساس نمی‌کنند که برای نگه داری سکه ریسک زیادی را متحمل شوند. ‌ سکه بازان تصور نمی‌کنند که سکه در ماه های آتی افت زیادی را تجربه کند، بنابراین با هراس زیادی وارد بازار نمی‌شوند.

 سکه یک بار در اواسط اردیبهشت ماه تا نزدیک محدوده ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی پایین رفت ولی توانست پس از آن به سرعت در مسیر افزایشی قرار بگیرد. سکه بازان در شرایط کنونی باور دارند که بازار تا نقطه ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز ارزش ریسک کردن را دارد. در واقع بخشی از سکه بازان تصور می‌کنند که فلز گران بهای داخلی جای زیادی برای افت ندارد ولی اگر قرار باشد افزایش پیدا کند، به سوی کانال‌های بسیار بالاتری خواهد رفت. مهرماه سال گذشته بود که سکه کانال ۱۶میلیون تومانی را تجربه کرد. معامله گران در واقع در روزهای اخیر بهای ریسکی را می‌پردازند که از طمع آینده دارند.

با توجه به واکنش قیمت طلا و سکه در بازار امروز به نوسان نرخ ارز باید دید در روزهای آینده قیمت دلار به چه صورت خواهد بود و بازار طلا و سکه چه واکشی را نشان می‌دهد.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi