بانک اول
چهار شنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ 20 October2021

ظرفیت وام ودیعه مسکن تکمیل شد؟

بانک اول - براساس مصوبه پرداخت وام ودیعه مسکن و آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا به بانک مرکزی ابلاغ کرده است، بانک‌ها تا سقف ۱۰هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران پرداخت می کنند.

به اشتراک بگذارید:

۳۰ شهریور ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول براساس مصوبه پرداخت وام ودیعه مسکن و آنچه ستاد ملی مقابله با کرونا به بانک مرکزی ابلاغ کرده است، بانک‌ها تا سقف ۱۰هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مستأجران پرداخت می کنند. طبق اطلاعات سامانه وام ودیعه مسکن به آدرس tem.mrud.ir/loan-applicant/register/terms به متقاضیان ساکن در تهران ۷۰میلیون تومان، متقاضیان ساکن کلان شهر‌ها ۴۰میلیون تومان و به متقاضیان سایر شهر‌ها مبلغ ۲۵میلیون تومان وام پرداخت می‌شود.

، حدود ۱۸بانک دولتی، نیمه دولتی و خصوصی مکلف به پرداخت وام ودیعه مسکن شده اند. اما سقف اعتبار هرکدام از این بانک‌ها متفاوت است. با فرض اینکه به طور میانگین به هر متقاضی ۴۵میلیون تومان وام پرداخت شود، باید حدود ۲۲۲هزار متقاضی وام بگیرند که به گفته محمود محمودزاده، معاون وزیر راه وشهرسازی، تاکنون حدود ۱۴هزار نفر این وام را دریافت کرده اند.

اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد که سقف پرداخت وام ودیعه مسکن برخی از این بانک‌های عامل، پر شده است و برخی مراجعان برای دریافت وام خود به در بسته خورده اند. معاون وزیر راه وشهرسازی تاکید می‌کند که تکمیل ظرفیت وام ودیعه مسکن صحت ندارد. او می‌گوید: بودجه پرداخت وام به مستاجران، نسبت به پارسال دوبرابر شده و هنوز وامی به آن صورت پرداخت نشده که بانک‌ها بگویند ظرفیت تکمیل شده است.

محمودزاده در پاسخ به کسانی که به بانک‌ها مراجعه می‌کنند و با در بسته روبه رو می‌شوند، می‌گوید: اگر ظرفیت‌ها تکمیل شده بود، در سامانه به متقاضی وام، اجازه ثبت درخواست داده نمی‌شد، بنابراین بانک‌ها موظف هستند به متقاضیانی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند، پاسخگو باشند.

محمودزاده همچنین به این موضوع اشاره می‌کند که پاسخگویی در این حوزه به بانک مرکزی مربوط می‌شود و باید به مشکل مردم رسیدگی کند. همچنین اگر ظرفیت‌ها تکمیل شده است، بانک مرکزی باید در نامه‌ای به وزارت راه اعلام کند که تاکنون چنین نامه‌ای به دست ما نرسیده است.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi