بانک اول
پنج شنبه ۱۱ آذر۱۴۰۰ 2 December2021

راهنمای خرید بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث در یک نگاه ( پاییز 1400)

بانک اول

به اشتراک بگذارید:

۲۷ مهر ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

بیمه دات کام

بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه برای جبران  خسارات خودرو و موتور

وسایل نقلیه موتوری که در حال‌ حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند به دو دسته کلی، خودرو و موتورسیکلت تقسیم می‌شوند. هرچند که ما خودروهای مختلفی داریم که از لحاظ پوشش‌های بیمه تفاوت‌هایی با یکدیگر خواهند داشت اما این مطلب به صورت اختصاصی به انواع بیمه خودرو و موتورسیکلت اختصاص پیدا کرده است. در مورد وسایل نقلیه موتوری دو نوع بیمه تعریف شده که شامل بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه است. در این میان، بیمه شخص ثالث به‌ عنوان بیمه اجباری از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی تعیین شده است. در نتیجه اگر خودرو یا موتورسیکلتی فاقد بیمه شخص ثالث باشد، علاوه‌بر جریمه نقدی و اعمال نمره منفی به پارکینگ منتقل خواهد شد. بنابراین اگر برای تمدید بیمه شخص ثالث خودروی خود در موعد مقرر اقدام نکنید علاوه‌بر پرداخت جرایم رانندگی و هزینه پارکینگ باید جریمه دیرکرد را نیز پرداخت کنید. با یک برآورد کلی می‌توان نتیجه گرفت که دریافت بیمه شخص ثالث خودرو یا بیمه شخص ثالث موتور، هزینه کمتری برای شما در پی خواهد داشت. در ادامه به بررسی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو و موتور می‌پردازیم به این ترتیب با توجه به نوع وسیله ‌نقلیه موتوری خود می‌توانید بیمه مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

معرفی انواع بیمه ماشین

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، بیمه خودرو به‌ صورت‌ کلی شامل بیمه شخص ثالث خودرو و بیمه بدنه خودرو است که در ادامه به بررسی پوشش‌های این دو نوع بیمه می پردازیم.

بیمه شخص ثالث ماشین

بیمه شخص ثالث، بیمه ای اجباری برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی در برابر خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث است.در بیمه شخص ثالث، مالك وسيله نقليه شخص اول به شمار مي آيد(كه در اكثر بيمه‌نامه ها تحت عنوان بيمه‌گزار شناخته مي شود)، شخص ثاني شركت بيمه است كه متعهد به جبران هزينه ها طبق قرارداد است (كه در بيمه نامه با عنوان بيمه‌گر درج مي شود) و در نهايت شخص ثالث فرد زيان ديده در حوادث رانندگي است (كه منظور غير از راننده مقصر است).

بیمه ثالث بیمه دات کام

بیمه شخص ثالث خودرو، خسارات جانی و مالی اشخاص ثالث در جریان تصادف را پرداخت می‌کند.

تمامي اشخاصي كه در يك حادثه تصادف، زيان مالي و جاني مي بينند، تحت پوشش بيمه شخص ثالث قرار گرفته و اين بيمه هزينه هاي مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران مي كند. در اين گونه اتفاقات، راننده مقصر هم مي تواند از مزاياي بيمه حوادث راننده كه شاخه اي جديد از بيمه شخص ثالث به شمار مي آيد استفاده كند. از آنجا که این بیمه خودرو، از الزام قانونی برخوردار است و پلیس با رانندگان فاقد آن برخورد خواهد کرد، ما استعلام قیمت، تمدید یا خرید آنلاین بیمه شخص ثالث خودرو را جهت بهره‌مندی از پوشش‌های متنوع آن در تصادفات رانندگی از لینک زیر پیشنهاد می‌کنیم:

https://bimeh.com/thirdparty

 

بیمه بدنه  ماشین و خودرو

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، بیمه شخص ثالث خودرو تنها خسارات مالی و جانی وارده به شخص ثالث در حادثه رانندگی را جبران خواهد کرد. بنابراین اگر راننده خاطی مایل به دریافت خسارت مالی وارده به خودروی خود باشد، باید برای دریافت بیمه بدنه خودرو اقدام کند. بیمه بدنه خودرو به‌ صورت‌ کلی به دو بخش پوشش‌های اصلی و پوشش‌های الحاقی تقسیم می‌شود. اگر برای دریافت بیمه بدنه خودرو اقدام کنید در ابتدای امر پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو ارائه خواهد شد. در صورت تمایل می‌توانید با پرداخت هزینه اضافی، پوشش‌های الحاقی را نیز دریافت کنید.

پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو

 • سرقت کلی خودرو
 • خسارات ناشی از نجات سرنشینان یا انتقال آن به تعمیرگاه
 • خسارات رخ دادن حادثه برای خودرو
 • خسارات حوادثی چون آتش‌سوزی، انفجار و صاعقه
 • خسارات لاستیک، باطری و چرخ‌های خودرو

پوششهای الحاقی بیمه بدنه خودرو

خطرات زیر تحت پوشش اصلی بیمه بدنه ماشین نیستند؛ ولی بیمه گزاران با پرداخت مبلغ اضافی حق‌بیمه‌ از پوشش‌های اضافی (خطرات فرعی) این بیمه‌نامه بهره‌مند می‌شوند:

 • دزدی در جای لوازم خودرو از قبیل رادیو پخش ، رینگ ، لاستیک ، آینه ها و سایر لوازم خودرو
 • شکستن شیشه به علتی غیر از خطرات اصلی
 • غرامت عدم استفاده از خودرو درهنگام تعمیرات
 • حوادث طبیعی شامل سیل، زلزله، آتشفشان
 • بیمه زلزله بیمه دات کام

پوشش‌های بیمه بدنه ماشین، خسارت خودرو ناشی از زلزله را جبران می‌کند.

 • حوادث ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی نظیر اسید و رنگ

برای تمدید یا خرید اینترنتی بیمه بدنه ماشین خود به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/carbody

 

 

معرفی انواع بیمه موتور

موتورسیکلت نیز مانند خودرو به‌عنوان یک وسیله نقلیه موتوری دارای دو نوع بیمه (بیمه شخص ثالث موتور و بیمه بدنه موتور) خواهد بود. با توجه به اینکه ریسک بروز حادثه با موتورسیکلت بیشتر از ریسک بروز حادثه با خودرو است، بنابراین نوع و میزان پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور و بیمه بدنه موتور با بیمه خودرو متفاوت خواهد بود. شرکت‌های بیمه‌گر دو نوع بیمه را برای راکبان موتورسیکلت ارائه می‌دهند که شامل بیمه بدنه موتور سیکلت و بیمه شخص ثالث موتور سیکلت است.

بیمه موتور سیکلت بیمه دات کام

بیمه موتورسیکلت برای رانندگی ایمن با  موتور الزامی است.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور

در مورد بیمه شخص ثالث موتور علاوه‌بر خسارات مالی و جانی وارده به شخص ثالث، خسارات جانی وارده به راننده مقصر نیز پرداخت خواهد شد. بنابراین می‌توان پوشش‌های بیمه شخص ثالث موتور را به سه دسته اصلی تقسیم کرد.

 • خسارت مالی به اشخاص ثالث: بیمه‌گر خسارت مالی وارده به شخص ثالث( شخص غیر از راننده مقصر) را مطابق پوشش های بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت می پردازد.
 • خسارت‌های جانی اشخاص ثالث : بیمه گر خسارت جانی شامل فوت و نقص عضو وارده به شخص ثالث را مطابق توافق های بیمه‌شخص ثالث می پردازد.
 • خسارت جانی راننده مقصر: اگر راننده موتورسیکلت طی حادثه خسارت جانی ببیند، بیمه نامه شخص ثالث موتورسیکلت غرامت او را پرداخت می کند.

در شرایط بخشودگی جرایم بیمه شخص ثالث موتور و خودرو، شما می‌توانید برای استعلام و خرید بیمه موتور به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://bimeh.com/thirdpartyMotor

 

بهترین روش برای خرید  ارزان‌ترین بیمه خودرو و موتور

در این مقاله با انواع بیمه‌های خودرو (شامل بیمه شخص ثالث خودرو و بیمه بدنه خودرو) و همچنین انواع بیمه‌های موتور (شامل بیمه شخص ثالث موتور و بیمه بدنه موتور) آشنا شدید. با توجه به نوع خساراتی که در یک حادثه رانندگی توسط هر کدام از این نوع بیمه‌ها پوشش داده می‌شوند می‌توانید با توجه به نوع وسیله نقلیه موتوری خود، یکی از انواع بیمه‌های ذکر شده را انتخاب کنید. اما لازم به ذکر است که در میان انواع بیمه خودرو و موتور، دریافت بیمه شخص ثالث امری ضروری خواهد بود. بنابراین چه بهتر که برای جلوگیری از جریمه و توقیف وسیله نقلیه خود و همینطور جبران خسارات ناشی از حوادث رانندگی برای استعلام و خرید بیمه از کارگزاری آنلاین بیمه دات کام اقدام کنید.

بیمه دات کام

خرید آنلاین بیمه خودرو و موتور از بیمه دات کام

سایت بیمه دات کام شرایطی را فراهم کرده تا بتوانید به صورت آنلاین برای استعلام بیمه شخص ثالث خودرو و موتور و بیمه بدنه موتور و خودرو اقدام و سپس با بررسی خدمات مختلف شرکت‌های بیمه‌گر، برای خرید آنلاین بیمه اقدام کنید. از طرفی می‌توانید از مشاوره رایگان و تخصصی bimeh.com  برای انتخاب و خرید بیمه شخص ثالث خودرو یا موتور و بیمه بدنه خودرو یا موتور استفاده کنید. در نهایت نیز بیمه‌نامه به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد.

اطلاعات تماس:

نشانی :تهران، سعادت آباد، میدان تهرانی مقدم (کاج)، خیابان سرو شرقی، جنب بیمارستان پارسیان،‌ پلاک ۱۷ طبقه ۶، واحد ۶
کد پستی ۱۹۹۸۶۵۳۷۴۰

شماره تماس: ۰۲۱-۴۳۷۲

پست الکترونیکی: info@bimeh.com

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi