بانک اول
پنج شنبه ۱۱ آذر۱۴۰۰ 2 December2021

مسدودی موجودی حساب‌های صادرکننده به میزان کسری چک

بانک اول - سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: از این پس مسدود نمودن موجودی حساب های صادرکننده به میزان کسری چک از سوی بانک مرکزی اجرایی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:

۲۵ آبان ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول علی خضریان، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در رابطه با آخرین برنامه ها و مذاکرات کمیسیون اصل۹۰ مجلس اظهار کرد:جلسه ای ناظر بر حضور رئیس بانک مرکزی در کمیسیون بود. با توجه به اینکه قانون جدید چک در سال گذشته با پیگیری کمیسیون اصل۹۰ در سال ۱۴۰۰ اجرایی شد، اما برخی مشکلات در حوزه اجرا مردم را دچار مشکل کرده بود.

وی ادامه داد: بانک مرکزی متعهد شد موارد مطرح شده در جلسه تا پایان دی ماه اجرایی و عملیاتی کند و موضوع دیگر ارسال پیامکِ تایید ثبت اطلاعات برگه چک به گیرنده آن بود.

یکی از مشکلات اساسی این بود که گیرنده نمی دانست آیا صادر کننده اطلاعات را در سامانه ثبت کرده است یا خیر و مقرر شد پیامکی برای پیشگیری از عدم ثبت اطلاعات چک ارسال شود و بانک مرکزی تا پایان سال این مورد را در دستور کار قرار خواهد داد.

خضریان اضافه کرد: بانک هایی که در این زمینه همکاری نکنند توسط کمیسیون اصل ۹۰ مواخذه خواهند شد و یا از سوی بانک مرکزی چنین مواردی به ما گزارش می شود.

این نماینده مجلس در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو، اطلاع رسانی برای عموم مردم و نیز کارکنان شبکه بانکی در حوزه چک را الزامی دانست و تاکید کرد: کمیسیون این موضوع را به صداوسیما ابلاع خواهد کرد و حتی در پشت برگه های چک نیز می توان آموزش عمومی را صورت داد.

از این پس مسدود نمودن موجودی حساب های صادرکننده به میزان کسری چک از سوی بانک مرکزی اجرایی خواهد شد و بانک مرکزی تعهد داده است تا پایان دی ماه ۱۴۰۰ این تکلیف قانونی را عملیاتی کند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi