بانک اول
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ 26 June2022

خبر خوش بالاخره به بازنشستگان رسید/ عیدی افزایش یافت+جزییات

بانک اول - رییس کانون بازنشستگان سازمان تامین تهران درباره افزایش مبلغ عیدی بازنشستگان توضیحاتی ارائه داد

به اشتراک بگذارید:

۰۷ دی ۱۴۰۰  خبر ۳ دیدگاه

به گزارش بانک اول عیدی بازنشستگان یکی از مهم ترین حقوقی که کارمندان و کارگران طبق قانون کار از آن بهره مند می شوندعیدی بازنشستگان همین دریافت عیدی قبل از فرا سیدن سال جدیدی می باشد عیدی بازنشستگان طبق قانون کار تمام کارفرماهایی که مشمول این قانون می شوند عیدی بازنشستگان را کارفرمایان باید نسبت به پرداخت عیدی به کارگران و کارمندان خود اقدام نمایند عیدی بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی هم به عنوان بزرگ ترین سازمان بیمه کننده نیروی کار در کشور، طبق این قانون عمل کرده و قبل از سال جدید اقدام به پرداخت عیدی به بازنشستگان و مستمری بگیران خود می کند

عیدی بازنشستگان رقم پایینی دارد. عیدی بازنشستگان با نرخ تورم همخوانی ندارد. عیدی بازنشستگان امسال افزایشی شد. عیدی بازنشستگان نمی تواند هزینه های سبدخانوار را پوشش دهد. میزان عیدی بازنشستگان امسال را در ادامه می خوانیم.

میزان عیدی بازنشستگان امسال

دهقان‌کیا درباره مبلغ عیدی بازنشستگان گفت: هنوز برای تعیین تکلیف رقم عیدی بازنشستگان هیچ اقدامی انجام نشده است ولی پارسال بازنشستگان به اندازه حقوق یک ماه عیدی دریافت کردند.

علی دهقان کیا گفت: در حال حاضر وضعیت درآمدی بازنشستگان تقریبا یک‌سوم سبد هزینه خانوار است و در یک شرایط بسیار سختی به سر می‌برند.

دهقان‌کیا تصریح کرد: بازنشستگان با توجه به این‌که ۳۰، ۳۵ سال کار کرده‌اند، اما امروز در شرایط مناسبی زندگی نمی‌کنند و تمام ظرفیت‌هایشان پر است و به سختی زندگی‌شان تامین می‌شود.

وی تاکید کرد: انتظار ما از دولت فعلی، آقای رییسی و آقای عبدالملکی به عنوان وزیر کار که رییس شورای عالی کار نیز است، این است که باز دوباره به ما این وعده را ندهند که در آینده قرار است با کم کردن تورم، سبد هزینه خانوار را بالا ببریم و سفره خانوار را پررنگ‌تر کنیم.

رییس کانون بازنشستگان سازمان تامین تهران متذکر شد: تاکنون از این وعده‌ها زیاد داده شده، اما هیچ کدام از این وعده‌ها اتفاق نیفتاد که ما بدانیم که دولت می‌تواند تورم را پایین آورد.

دهقان‌کیا گفت: در ماده ۴۱ قانون کار دو بند وجود دارد. یک بند، تورم بانک مرکزی است و بند دوم می‌گوید اگر این تورم جواب‌گوی سفره خانوار نبود، باید از سبد هزینه خانوار استفاده کنیم.

وی درباره مبلغ عیدی بازنشستگان گفت: هنوز برای تعیین تکلیف رقم عیدی بازنشستگان هیچ اقدامی انجام نشده است و پارسال بازنشستگان به اندازه حقوق یک ماه عیدی دریافت کردند.

وی با اشاره به پیشنهاد برای افزایش عیدی بازنشستگان، افزود: در این خصوص پیگیری‌هایی دارد صورت می‌گیرد که بازنشستگان هم باید مثل شاغلان عیدی دریافت کنند./سلام نو

 

مبلغ عیدی امسال بازنشستگان

علی دهقان‌کیا درباره رقم عیدی امسال بازنشستگان گفت: هنوز برای تعیین تکلیف رقم عیدی بازنشستگان هیچ اقدامی انجام نشده است و پارسال بازنشستگان به اندازه حقوق یک ماه عیدی دریافت کردند.

رییس کانون بازنشستگان سازمان تامین تهران میزان افزایش حقوق ۱۴۰۱ بازنشستگان توضیح داد.

وی با اشاره به این‌که پیشنهادی برای افزایش عیدی بازنشستگان، افزود: در این خصوص پیگیری‌هایی دارد صورت می‌گیرد که بازنشستگان هم باید مثل شاغلان عیدی دریافت کنند.

رییس کانون بازنشستگان سازمان تامین تهران عنوان کرد: در حال حاضر شاغلان حداقل دو ماه و حداکثر سه ماه حداقل دستمزد عیدی دریافت می‌کنند، اما وقتی افراد بازنشسته می‌شوند، به یک‌باره همه این ارقام افت پیدا می‌کند و فقط یک ماه عیدی پرداخت می‌کنند.

دهقان‌کیا متذکر شد: البته پارسال به اندازه یک ماه حداقل حقوق عیدی پرداخت شد و سال‌های ماقبل آن، کمتر از این بود. در هر صورت افزایش عیدی کارگران پیگیری می‌شود و منتظر هستیم که ببینیم دولت در این خصوص چه خواهد کرد./خبرآنلاین

جمعی از بازنشستگان کارگری خواستار عیدی کارگری شدند. این بازنشستگان کارگری معتقدند حالا که محاسبه‌ی افزایش مستمری‌های ما براساس مصوبات شورای‌عالی کار و میزان افزایش دستمزد کارگران است، عدالت حکم می‌کند در پرداخت تمام مزایا از جمله عیدی پایان سال نیز، ما را کارگر به حساب بیاورند.

این بازنشستگان کارگری به گفته خودشان سیاست یک بام و دو هوای اعمال شده برای بازنشستگان کارگری را نخواهند پذیرفت. در این گزارش آخرین وضعیت دریافت عیدی بازنشستگان کارگری را می خوانید.

 

جمعی از بازنشستگان کارگری خواستار تغییر روند پرداخت عیدی‌ها در امسال شدند.

این بازنشستگان می‌گویند: حالا که محاسبه‌ی افزایش مستمری‌های ما براساس مصوبات شورای‌عالی کار و میزان افزایش دستمزد کارگران است، عدالت حکم می‌کند در پرداخت تمام مزایا از جمله عیدی پایان سال نیز، ما را کارگر به حساب بیاورند

این بازنشستگان با تاکید بر اینکه سیاست یک بام و دو هوا پذیرفتنی نیست، می‌گویند: سال‌هاست که در حقوق، کارگر و در عیدی، کارمند به حساب می‌آییم؛ خواسته‌ی ما از مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی این است که این روند ناعادلانه را خاتمه بخشند و عیدی پایان سال ما را براساس عیدی مصوب کارگران بپردازند.

به گفته‌ی آن‌ ها؛ تفاوت بسیار میان مستمری بازنشستگان کارگری و بازنشستگان دولت هست؛ اگر قرار است عیدی‌ها کارمندی باشد، باید این تفاوت از میان برداشته شود.

یک بازنشسته در این رابطه می‌گوید: سال‌هاست که پرداخت عیدیِ کارگری را مطالبه می‌کنیم؛ توقع داریم امسال که دولت جدید بر سر کار آمده، روند همیشه تغییر کند و حق ما برای دریافت عیدی کارگری جدی گرفته شود./ایلنا

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

حسین رادمنش

۰

با سلام. همانطور که قبلاً هم تعداد زیادی از مستمری بگیران در همین قسمت نظر خواهی اظهار داشتند که سال گذشته به اندازه یک ماه حقوق عیدی نگرفته اند ،در این قسمت هم باز اشاره شده که سال گذشته بازنشستگان تامین اجتماعی به اندازه یک ماه حقوق عیدی گرفته اند، حتی نیمی از یکماه حقوق را هم عیدی نگرفته اند، شما چندین مرتبه تکرار کرده‌اید که سال گذشته به اندازه یک ماه حقوق عیدی گرفته اند، چنین چیزی نبوده. با سپاس.

منصور نامجو

۰

سلام،وجداناچرااینقدرکه پیگیرمشکلات کارگری وبازنشتگان تامین اجتماعی هستین چرا به مابازنشستگان لشکری که نه مدیران دلسوزی داریم ونه حقوق وعیدیمان کفاف زندگی رانمیدهدخبررسانی نمیکنیدوپیگیرنیستین...هروقت من برسرتیترخبرهای شماکلیک کردم ولی فقط ق وفقط تامین اجتماعی را میبینم...لااقل شماعدالت رسانه ای رارعایت کنید و یک اشاره وفشارهم به مسولین بی مسولیت و فاقد دلسوزی ماهم بیارین،ممنون میشم

بهمن سلیمانی

۰

آخرش مانفهمیدیم عیدی مابازنشستگان چقدرشد هرروز خبر پشت خبر عیدی مشخص شد وقتی داخل مطلب میشویم چیز دیگری نوشته آقای خبرنگارلطف کن وبرو پیش افرادی که عیدی مارامشخص میکند وسئوال کن باتشکر

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi