بانک اول
یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰ 16 January2022

رئیس صرافی ارز رمزنگاری شده بایننس در لیست ثروتمندترین ها

بانک اول - رئیس صرافی بایننس جزو ثروتمندترین افراد روی زمین شده و این آمار حتی دارایی های ارزهای رمزنگاری شده او را به حساب نمی آورد.

به اشتراک بگذارید:

۲۲ دی ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول به نقل از راشاتودی، رئیس صرافی بایننس جزو ثروتمندترین افراد روی زمین شده و این آمار حتی دارایی های ارزهای رمزنگاری شده او را به حساب نمی آورد. چانگ پنگ ژائو از صرافی بزرگ ارز رمزنگاری شده بایننس، نزدیک به ۱۰۰ میلیارد دلار دارایی خالص دارد، اما قصد دارد بیشتر آن را ببخشد.

بر اساس محاسبات شاخص میلیاردرهای بلومبرگ که در روز دوشنبه منتشر شد، ارزش خالص دارایی ژائو حداقل ۹۶ میلیارد دلار برآورد شده است. علاوه بر این، یافته های بلومبرگ دارایی های ارز رمزنگاری شده شخصی ژائو را در نظر نگرفته، به این معنی که ثروت واقعی او ممکن است بسیار بیشتر باشد.

اکنون، ثروت تخمینی ژائو با مالک فیس بوک مارک زاکربرگ و بنیان گذاران گوگل، لری پیج و سرگئی برین رقابت می کند. بر اساس ایندکس، نزدیک ترین رقبای ژائو، بنیان گذار صرافی FTX، سام بنکمن-فرید، ۱۵.۴ میلیارد دلار تخمین زده شده و برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، با حدود ۸.۹ میلیارد دلار، نزدیکترین رقبای او هستند. با این حال، ژائو، که از یک خانواده مهاجر چینی-کانادایی است و مجبور بود در سال‌های اولیه زندگی‌اش در رستوران کار می‌کرد تا از خانواده‌اش حمایت کند، در نظر دارد بیشتر دارایی‌اش، حتی ۹۹ درصد از دارایی‌اش را ببخشد.

روز سه شنبه، ژائو در پست خود در توییتر در روز دوشنبه از دنبال کنندگانش خواست نگران رتبه بندی ها نباشند و بر تعداد افرادی که می توانید کمک کنید تمرکز کنید. به جای رتبه بندی ثروت، باید رتبه بندی تلاش های خیریه و نیکوکاری صورت گیرد.

طبق آمار Statista.com، بایننس بزرگ ترین صرافی ارزهای رمزنگاری شده جهان است که حجم معاملات ۲۴ ساعته آن ۱۶.۶ میلیارد دلار در ۱۰ ژانویه بود. این صرافی در سال ۲۰۲۱ حدود ۲۰ میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد. بایننس سال گذشته همراه با سایر صرافی های ارز رمزنگاری شده با محدودیت های نظارتی مواجه شد. در بریتانیا ممنوع شد و در چندین کشور مانند کانادا با موانع دیگری روبرو شد.

با این حال، ژائو از امکان تشدید مقررات در حوزه  ارز رمزنگاری شده استقبال کرد و در نامه‌ای سرگشاده نوشت که قوانین شفاف برای ادامه رشد حیاتی هستند و نشانه‌های مثبتی هستند مبنی بر اینکه این صنعت در حال بلوغ است.  طبق گزارش بلومبرگ، ژائو ۹۰ درصد سهام بایننس را در اختیار دارد. او از اظهار نظر در مورد یافته های بلومبرگ خودداری کرد و صحت محاسبات این صرافی را به چالش کشید./ایبنا

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi