بانک اول
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ 28 May2022

پیش بینی بورس فردا 18 اردیبهشت 1401

بانک اول - بورس امروز رشد کمتر از یک درصدی را تجربه کرد. به گفته کارشناسان، بازار تا پایان هفته روند متعادل و روبه‌بالایی را تجربه می‌کند.

به اشتراک بگذارید:

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول در معاملات امروز بورس رشد ۰٫۹ درصدی را تجربه کرد و در سطح یک میلیون و ۵۴۳ هزار واحدی ایستاد.

احمد اشتیاقی، کارشناس بازارهای مالی  می‌گوید: معاملات فردای بورس روند متعادل و روبه‌بالایی را تجربه خواهد کرد اما به طور کلی روند بازار متعادل است.

وی با اشاره به واگذاری کشتی سازی اروندان به شستا توضیح می‌دهد: باید دید این کشتیرانی با چه قیمتی واگذار می‌شود و آیا می‌تواند ارزش‌افزوده‌ای روی پرتفوی شستا ایجاد کند؟ اما به صورت کلی این واگذاری اثر چندانی روی روند سهم شستا ندارد.

این کارشناس بازارهای مالی ادامه می‌هد: واگذاری به شستا با قیمت روز انجام می‌شود. از طرفی چون شرکت‌های سرمایه‌گذاری با ۶۰ درصد قیمت NAV خود معامله می‌شوند. بنابراین اثر چندانی روی معاملات شستا ندارد.

 

مشارکت بیشتر در عرضه‌های بورس

اشتیاقی درباره پرداخت سودهای رسوبی می‌گوید: پرداخت سودهای معوقه از دو منظر می‌تواند روی بورس اثرگذار باشد. اگر سودهای بورسی به صورت مرتب واریز شود میزان اعتماد سهامداران به بازار افزایش می‌یابد. این پرداخت به موقع سودها نیز میزان مشارکت در عرضه اولیه‌ها را افزایش می‌دهد.

او  ادامه می‌دهد: نکته دوم اینجاست که اغلب سودهای دریافت شده به بورس تزریق می‌شود و به نوعی نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه می‌کند.

این کارشناس  توضیح می‌دهد: عرضه‌های اولیه می‌تواند متنوع و با شیوه‌های مختلف باشد، سهامداران نباید انتظار داشته باشند که از یک روش برای عرضه اولیه استفاده شود. یک زمانی هدف کشف قیمت و رقابت است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری رقابت می‌کنند. از سوی دیگر این نوع اختصاص عرضه اولیه یک نوع فرهنگ‌سازی سرمایه‌گذاری غیر مستقیم به حساب می‌آید.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi