بانک اول
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ 28 May2022

شرایط جدید تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان

بانک اول - اداره کل روابط عمومی بانک مسکن شرایط جدید حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح کنندگان در سال ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

به اشتراک بگذارید:

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول  به نقل از پایگاه خبری  بانک مسکن این تسهیلات سال‌به‌سال با توجه به شرایط اقتصادی کشور به روز رسانی شده است و از همین رو حساب پس‌انداز مسکن جوانان به‌عنوان تسهیلات کمکی در امر خانه‌دار شدن جوانان ورود به سال جدید با تغییراتی همراه بوده است.

 سقف تسهیلات اعطایی برای افتتاح کنندگان حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۱۴۰۱ پس از گذشت ۱۵ سال در شهر تهران ۲۰ میلیارد ریال، در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۷ میلیارد ریال و در سایر مناطق ۱۴ میلیارد ریال تعیین‌شده است.

همچنین سقف تسهیلات حساب پس‌انداز مسکن جوانان برای افتتاح کنندگان در سال ۱۴۰۱پس از گذشت ۵ سال در شهر تهران،مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و سایر مناطق به ترتیب هشت،هفت و شش میلیارد ریال تعیین‌شده است.

بر اساس تغییرات جدید به‌عمل‌آمده حداقل مبلغ افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال ۱۴۰۱؛ در تمام مناطق جغرافیایی از ۲ میلیون ریال به ۴ میلیون ریال افزایش داشته است.

بنا بر اعلام هیبنا، مناطق جغرافیایی برای افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در سال جاری و همچنین حساب‌‌هایی که در سال پیش افتتاح‌شده و تاکنون از این تسهیلات استفاده نکرده‌اند، بر اساس پایه جغرافیایی «تهران»، «مراکز استان‌ها و شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت» و «سایر مناطق» دسته‌بندی‌ شده‌ است که با لحاظ این قاعده سقف تسهیلات محل این حساب در تمامی مراکز استان‌ها و شهرهای بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت (به‌غیراز شهر تهران) یکسان خواهد بود.

گفتنی است، سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب جوانان هرساله توسط بانک مسکن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران پیشنهادو به تصویب بانک مرکزی می رسد و پس از تایید به شبکه ابلاغ می‌شود.

شایان‌ذکر است تا پیش‌ازاین هرساله مقادیری به سقف تسهیلات اضافه‌شده و در این سال‌ها به دلیل جهش قیمتیِ اخیرِ مسکن، این سقف نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل‌توجهی را تجربه کرده است که به‌عنوان‌مثال در سال پیش رو در شهر تهران نسبت به سال قبل این تسهیلات معادل ۲ برابر افزایش‌یافته است.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi