بانک اول
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ 26 September2022

سود سپرده کدام بانک ها بیشتر است؟

بانک اول -در سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت افراد می‌توانند بدون هیچ محدودیتی سرمایه خود را جابه‌جا کنند و سود مشخصی را هم به صورت ماه‌شمار و در پایان هر ماه دریافت کنند.

به اشتراک بگذارید:

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت یک نوع از سپرده سرمایه‌گذاری است که وجه نقد حداقل برای یک ماه نزد بانک باقی می‌ماند و مبلغ سپرده نیز نمی‌تواند از حداقل مبلغ تعیین شده برای افتتاح حساب کمتر باشد.

سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه مدت عادی برای حفظ و افزایش میزان اندوخته‌های متقاضیان با امکان دسترسی طراحی شده‌اند. این نوع سپرده به سپرده‌گذاران امکان واریز و برداشت در تمام شعب بانکی کشور را می‌دهد. افراد پس از افتتاح حساب با دریافت رمز اول و دوم می‌توانند عملیات بانکی خود را از طریق دستگاه‌های خودپرداز، سامانه‌های بانکداری الکترونیک و تلفن بانک انجام دهند و در کنار این سود مشخصی را هم ماهانه دریافت کنند.

 

نرخ سود سپرده‌های کوتاه‌مدت عادی به صورت ماه‌شمار و در پایان هر ماه به حساب مشتری واریز می‌شود. البته میزان این سود توسط بانک مرکزی تعیین می‌شود و سودهای ۱۲درصدی و ۱۴درصدی مربوط به سپرده‌های کوتاه مدت ویژه هستند و سود سپرده کوتاه مدت عادی تنها ۱۰ درصد است.

 

نداشتن چک برگشتی و داشتن 18سال تمام شرایط لازم برای افتتاح حساب سپرده‌گذاری کوتاه‌مدت است. همچنین افراد حقیقی تنها با داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی جدید می‌توانند حساب سپرده کوتاه‌مدت عادی ایجاد کنند. اتباع خارجی نیز با داشتن اصل پروانه اقامت یا گذرنامه معتبر می‌توانند نسبت به افتتاح حساب اقدام کنند.

شرایط برداشت از حساب کوتاه‌مدت نیز این‌گونه است که صاحب حساب یا وکیل، قیم یا وصی قانونی ایجاد کننده حساب هر زمان که بخواهد می‌تواند با در دست داشتن دفترچه حساب یا کارت بانکی و مدارک هویتی، پول را برداشت کند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi