بانک اول
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ 26 June2022

پیش بینی بورس فردا (۳۱خرداد)؛ رشد شاخص کل ادامه دار خواهد بود؟

بانک اول - بر اساس تحلیل کارشناسان انتظار می ‌رود شاخص پس از طی نمودن یک دوره استراحت عمدتا زمانی در محدوده‌ فعلی، انرژی لازم برای شکست مقاومت سنگین یک میلیون و ۶۰۰هزار واحد را کسب نماید.

به اشتراک بگذارید:

۳۰ خرداد ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول معاملات بورس در سومین روز هفته در حالی به پایان رسید که شاخص کل بورس تهران با ثبت رشد هزار واحدی در محدوده یک ‌میلیون و ۵۴۷هزار واحد قرار گرفت و شاخص هم وزن ۱۲۲۳واحد و شاخص فرابورس ۲۷واحد رشد داشتند. به طور کلی بیش از ۶میلیارد برگه سهام در میان معامله‌گران امروز دست به دست شد.

نیما میرزایی، کارشناس و فعال بازار سرمایه ، روند بورس را بررسی کرد و گفت:  طبق انتظار بورس کماکان در وضعیت نوسانی به سر می‌برد و هیچ طرف از فروشندگان و خریداران برتری کامل ندارند.

وی ادامه داد: این موضوع در کنار رشد حدود ۲۵درصدی شاخص کل در ماه‌های اخیر بیانگر این است که جسارت خریداران نیز افزایش پیدا کرده و در شرایط اصلاحی هم متعادل ظاهر می‌شوند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: انتظار می‌رود برای روزهای آینده نیز کماکان بازار نوسانی و کم رونقی داشته باشیم که برخی گروه‌های کوچک از جمله یوتیلیتی‌ها مورد تقاضای بازار باشند و سهام بزرگ کماکان درجا بزنند.

وی افزود: همچنین اخبار روزانه نیز می‌تواند گروه‌ها را برای یکی دو روز متاثر کند. مطابق اخبار تحریم که صنعت پتروشیمی را منفی و اخبار واگذاری که امروز خودرویی‌ها را مثبت کرد.

این کارشناس تشریح کرد: بنابراین توصیه همیشگی، پرهیز از هیجان و عدم خرید در صف خرید و فروش در صف فروش می باشد.

او گفت: در بازه بلندمدت سهام بزرگ همچون گروه پالایشی جذابیت نسبی بالایی دارد و در صورت ارسال اخبار مثبت برجامی، گروه‌های ریالی بازار نیز می‌توانند رشد محدوده را پشت سر بگذارند.

میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود شاخص پس از طی نمودن یک دوره استراحت عمدتا زمانی در محدوده‌ فعلی، انرژی لازم برای شکست مقاومت سنگین یک میلیون و ۶۰۰هزار واحد را کسب نماید./اقتصادانلاین

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi