بانک اول
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ 26 June2022

افتتاح نهضت ملی مسکن در دهه فجر

بانک اول - وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بخشی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ افتتاح و بخشی هم تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به اشتراک بگذارید:

۰۲ تیر ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول رستم قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی طی سفر به استان خراسان شمالی  و در آیین کلنگ‌زنی پروژه ۳۳۶ واحدی امام رضا (ع) شهر اسفراین با اشاره به عملیات اجرایی پروژه‌های نهضت ملی مسکن ابراز امیدواری کرد بخشی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن تا ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ افتتاح شود و بخشی هم تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

طبق اعلام مسئولان مسئولان وزارت راه و شهرسازی تا کنون حدود ۴۰ هزار واحد در قالب اقدام ملی مسکن و نهضت ملی مسکن افتتاح شده است.

از طرف دیگر بنیاد مسکن اعلام کرده که تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن که تحت مسئولیت بنیاد قرار دارد در خرداد و تیرماه امسال به بهره‌برداری می‌رساند.

بنابراین گزارش دولت سیزدهم بر اساس قانون جهش تولید و تامین مسکن مصوب ۱۷ مرداد سال ۱۴۰۰ ساخت چهار میلیون واحد مسکونی طی4 سال را در برنامه خود گنجانده است. حدود ۵.۴ میلیون نفر برای این طرح نام نویسی کرده اند که ۳.۶ میلیون نفر تایید شده‌اند.

تاکنون ۵۰۷ هزار نفر در بانک مسکن برای واحدهای نهضت ملی مسکن افتتاح حساب کرده و ۲۹۰ هزار نفر برای انعقاد قرارداد و دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده‌اند. با ۹۱ هزار نفر نیز عقد قرارداد شده و در واقع قسطهای اول تسهیلات را دریافت کرده‌اند. طبق آخرین برآوردها قیمت هر متر مربع واحدهای نهضت ملی مسکن ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان خواهد بود و زمان ساخت پروژه ۱۸ تا ۲۴ ماه تعیین شده است./ایسنا

 

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi