بانک اول
چهار شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ 17 August2022

بیت‌کوین می‌تواند تا دو سال آتی زیر اوج قیمتی ۶۹ هزار دلار باقی بماند

بانک اول - بنیان گذار و مدیر اجرایی بایننس، گفت: اگر چهار سال پیش به مردم گفته می شد که بیت کوین در سال ۲۰۲۲ با قیمت ۲۰ هزار دلار معامله می‌شود، بسیار خوشحال می شدند و راضی بودند.

به اشتراک بگذارید:

۰۴ تیر ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول به نقل از گاردین، به گفته مدیر اجرایی بزرگ ترین صرافی رمزارزها بایننس، بیت کوین می تواند تا دو سال آینده، پس از آخرین سقوط بازار دارایی های دیجیتال، زیر بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی ۶۹ هزار دلار باقی بماند. چانگ پنگ ژائو، بنیان گذار و مدیر اجرایی بایننس، گفت: اگر چهار سال پیش به مردم گفته می شد که بیت کوین در سال ۲۰۲۲ با قیمت ۲۰ هزار دلار معامله می شود، بسیار خوشحال می‌شدند. میزان دارایی پایه رمزارزها در آخر هفته نشان دهنده از بین رفتن سود بسیاری از دارندگان بیت کوین بلند مدت بود.

من فکر می‌کنم با توجه به این کاهش قیمت، در بازه قیمتی تاریخی ۶۸ هزار تا ۲۰ هزار کنونی، احتمالاً مدتی طول می‌کشد تا دوباره به آن اوج برگردیم. ژائو به گاردین گفت که احتمالاً چند ماه تا دو سال طول بکشد و افزود: هیچکس نمی‌تواند آینده را پیش بینی کند. ما فکر می کنیم قیمت ۲۰ هزار دلارامروز بسیار کم است. اما می دانید، در سال ۲۰۱۸، ۲۰۱۹، اگر به مردم می‌گفتند بیت کوین در سال ۲۰۲۲، ۲۰ هزار دلار خواهد شد، آنها بسیار خوشحال می شدند. در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، بیت کوین ۳ هزار دلار، ۶ هزار دلار بود. بر اساس گزارش کوین دسک، بیت کوین در روز چهارشنبه با قیمت ۲۰۴۹۱ دلار معامله شد که در آخر هفته به سطوحی که در اواخر سال ۲۰۲۰ مشاهده نشده بود، رسید.

 او در پاسخ به این سوال که آیا نوسان های فعلی قیمت بیت کوین و رمزارز را عادی می‌داند، همانطور که در مصاحبه‌ای در اوایل این ماه توضیح داده بود، گفت: اگر به کف قیمتی بیت‌کوین نگاه کنید، چه طبیعی باشد چه نباشد، فکر می‌کنم با توجه به اینکه این صنعت همچنان در حال رشد است، نوسان‌های قیمتی طبیعی است. بیت کوین و سایر رمزارزها تحت تأثیر عوامل متعددی شامل کاهش در بازار سهام که با افزایش تورم و متعاقب آن افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی مرتبط است، قرار گرفته‌اند. افزایش نرخ‌ها، راهی که بانک‌های مرکزی ایالات متحده، بریتانیا و سوئیس در هفته گذشته در پیش گرفتند، می‌تواند جذابیت دارایی‌های پرریسک را کاهش دهد.

 به عنوان مثال، برخی از سهام‌های فناوری که قیمت آن‌ها می‌تواند بر اساس انتظارات درآمدهای آتی قوی طی چندین دهه باشد، می‌تواند نسبتاً جذاب‌تر از بازده ثابت پیشنهادی بلافاصله از سرمایه‌گذاری‌هایی مانند اوراق قرضه باشد، که در یک محیط با نرخ وام بالاتر جذاب‌تر می‌شوند. با این حال، مشکلات بازار رمزارز نیز با مشکلات خاص دارایی های دیجیتال مرتبط است. ماه گذشته، سقوط ترا، استیبل کوینی که قرار بود ارزش آن با دلار مرتبط شود، اطمینان به رمزارزها را تضعیف کرد. هفته گذشته شبکه سلسیوس، کسب‌وکار بانک‌مانندی که نرخ‌های با بازدهی بالا را برای سپرده‌های رمزارزی ارائه می‌کرد، برداشت های مشتری را متوقف کرد. بعد هم صندوق تامینی تری اروز کپیتال که معاملات گران‌قیمتی را در بازارهای رمزارزها انجام می‌داد، اذعان کرد که با مشکل مواجه شده است./ایبنا

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi