بانک اول
چهار شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ 17 August2022

امکان اخذ پوشش بیمه درمان سه ماهه بدون پرداخت حق بیمه برای تمامی هموطنان از جمله بیماران صعب العلاج توسط سازمان بیمه سلامت ایران

بانک اول - سازمان بیمه سلامت ایران، امکان اخذ پوشش بیمه سه ماهه برای کلیه هموطنان از جمله بیماران صعب العلاج را فراهم کرده است.

به اشتراک بگذارید:

۱۳ مرداد ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول سازمان بیمه سلامت ایران بنابر بند د تبصره 14 قانون بودجه سالجاری مبنی بر بیمه نمودن افراد فاقد پوشش بیمه پایه، بیش از 5 میلیون  نفر از افراد مشمول دهک های درآمدی یک تا سه را با معرفی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ظرف مدت یک هفته تحت پوشش بیمه رایگان سلامت همگانی قرار داده که بالطبع در صورت قرار داشتن افراد مبتلابه بیماری های نادر در دهکهای مذکور، ایشان نیز از این پوشش بیمه ای برخوردار گردیده اند.
ضمن آنکه بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در حال حاضر امکان اخذ پوشش بیمه سه ماهه بدون پرداخت حق بیمه برای تمامی هموطنان از جمله بیماران صعب العلاج از طریق مراجعه به سامانه شهروندی به نشانی  Bimehsalamatiranian.ihio.gov.ir  و یا دفاتر پیشخوان دولت فراهم می باشد.
همچنین بنابر بند ن تبصره 17 قانون بودجه سال 1401 مبنی بر " ارائه خدماتی مازاد بر خدمات پایه و تکمیلی به بیماران خاص و صعب العلاج، اساسنامه ای از سوی سازمان بیمه سلامت ایران تهیه و پیشنهاد گردید که اخیراً در دولت محترم تصویب شده است و سازمان بیمه سلامت ایران به محض ابلاغ اجرایی خواهد نمود .
 بر این اساس ضمن تسهیل در روند پوشش بیمه ای مشمولین، در دریافت خدمات مورد نیاز و پرداخت هزینه های درمانی این افراد نیز تسهیل خواهد شد .
خاطر نشان می نماید اعتبارات خاصی تحت عنوان بیمه رایگان بیماری های خاص و صعب العلاج تا کنون به سازمان اختصاص نیافته است./سازمان بیمه سلامت

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi