بانک اول
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ 30 September2022

شناسایی رژیم غذایی که به طولانی دویدن کمک می‌کند

بانک اول - محققان انگلیسی موفق به شناسایی رژیم غذایی مناسب روده انسان شده‌اند که از آن می‌توان برای افزایش توان افراد برای دویدن راحت‌تر در مسافت‌های طولانی استفاده کرد.

به اشتراک بگذارید:

۲۵ مرداد ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول به نقل از نیواطلس، ترکیب میکروبیوم روده ما بر بسیاری از عناصر بدن انسان تأثیر می‌گذارد و با انجام تحقیقات جدید کشف اطلاعات شگفت‌انگیزی در مورد چگونگی ارتقای عملکرد ورزشی افراد را ممکن کرده است. آخرین یافته‌ها در این زمینه نشان می‌دهد که برخی باکتری‌های روده می‌توانند عملکرد دوندگان استقامتی را افزایش دهند و البته رژیم غذایی مناسب هم نقشی اساسی را در این زمینه ایفا می کند.

تحقیقات قبلی نشان داده‌اند که ورزش می‌تواند به طور مستقیم بر ساختار باکتری‌های روده انسان ها تأثیر بگذارد و برخی مطالعات به تازگی نشان داده‌اند که ممکن است عکس این موضوع نیز صادق باشد. این شامل یافته هایی است که نشان می دهد گونه های خاصی از باکتری ها در دوندگان ماراتن پس از یک مسابقه افزایش می یابد و افزایش برخی از آنها حتی می تواند انگیزه ما را برای ورزش افزایش دهد.

دانشمندان دانشگاه آنگلیا راسکین بریتانیا از طریق یک مطالعه جدید که شامل بررسی گروهی از دوندگان استقامتی سطح بالا بود، بیشتر به تحقیق در مورد این رابطه پرداختند.

دانشمندان دریافتند افرادی که از رژیم غذایی پر پروتئین استفاده می کردند، با کاهش قابل توجه تنوع گونه های باکتریایی، اختلال در ثبات باکتری های روده را تجربه کردند. در مقابل، رژیم غذایی پر کربوهیدرات منجر به بهبود عملکرد گروه دیگر شد.

این نتایج نشان می دهد که مصرف یک رژیم غذایی با پروتئین بالا ممکن است از طریق الگوی میکروبی تغییر یافته بر روده تأثیر منفی بگذارد، در حالی که مصرف کربوهیدرات بالا، به عنوان مثال حاوی انواع غلات و سبزیجات، با ثبات میکروبی روده بیشتر مرتبط است.

یافته‌های مذکور نشان می‌دهد که رژیم غذایی با پروتئین بالا به جای اینکه مستقیماً عملکرد دوندگان استقامتی را تضعیف کند، به طور غیرمستقیم از طریق جابجایی در باکتری‌های روده این کار را انجام می‌دهد.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi