بانک اول
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ 30 September2022

مسکن های نهضت ملی مسکن چه زمانی تحویل می شود؟

بانک اول - شاکری گفت: تا پایان سال ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد بازار می شود که به بازار مسکن شوک بزرگی وارد می‌کند و رونق می‌بخشد.

به اشتراک بگذارید:

۲۵ مرداد ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول طرح نهضت ملی مسکن یکی از طرح‌های دولت سیزدهم برای خانه‌دار شدن مردم است.تفاوت طرح نهضت ملی مسکن با مسکن مهر در این است که در این طرح زمین ۹۹ ساله باید در اختیار تمام مردم قرار بگیرد، در صورتی که در مسکن مهر این تعهد نبود. چه کسانی می‌توانند در نهضت ملی مسکن ثبت نام کنند؟مبلغ اقساط ماهیانه طرح نهضت ملی مسکن برای اقشار کم‌درآمد در مناطق مختلف کشور را بین یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا سه میلیون و۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته است. مبلغ اقساط نهضت ملی مسکن برای گروههای متوسط را بین دو میلیون و ۳۰۰ هزار تا چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برآورد کرده است.

 اقبال شاکری گفت: ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی یکی از وظایف اتاق تعاون است که تحویل کلید این واحد‌ها باید در آینده نزدیک به مرحله عملیاتی برسد.

به گفته عضو کمیسیون عمران مجلس ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن تا پایان سال تحویل داده خواهد شد با تحویل این واحد‌ها شوک بزرگی به بازار مسکن برای رونق این بازار وارد خواهد شد.

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی تا پایان شهریور ۱۰۰ هزارواحد نهضت ملی مسکن به بهره داری خواهد رسید.

زمین مجانی به متقاضیان نهضت مسکن ملی داده می‌شود

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در نهضت ملی مسکن زمین متعلق به دولت و مجانی به مردم داده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن مهر کل زمین‌های که دولت داد یک میلیون ۶۰۰ هزار واحد بود بقیه زمین هایی بود که متعلق به مردم بود اما در نهضت ملی مسکن ما همه زمین ها در واقع متعلق به دولت است و مجانی در اختیار مردم می‌گیرد.

رستم قاسمی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت درباره مسکن مهر گفت: مسکن مهر حدود ١٢ سال طول کشید و هنوز بالاخره ٢٠٠ هزار از واحد‌های آن باقی مانده است اما از مهر ماه مرحله نیازمندی‌های ساخت مسکن آغاز شد و امروز یک و نیم میلیون واحد از مرحله پایه تا نازک کاری در دست اجرا داریم.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi