بانک اول
جمعه ۸ مهر ۱۴۰۱ 30 September2022

شرایط، مدارک و مبلغ وام جهیزیه

بانک اول - اگر قصد دریافت وام جهیزیه یا کمک هزینه خرید کالا را دارید، باید بدانید این وام در ۵ بانک ملی، سپه، پارسیان، کارآفرین و سینا به متقاضیان داده می‌شود. تامین این وام بر عهده ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد احسان گذاشته شده است.

به اشتراک بگذارید:

۰۵ شهریور ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول برای شروع باید به سایت «user.ehsan.ir» بروید و بعد از انتخاب شهر و منطقه محل سکونت، نسبت به انتخاب یکی از  5 بانک بالا اقدام کنید. وام جهیزیه یا خرید کالا وام قرض الحسنه با سود 4 درصد است. مبلغ آن هم بین 30 تا 50 میلیون تومان برآورد شده است.

مراحل ثبت نام وام جهیزیه یا خرید کالای ایرانی

ورود به سایت ehsan.ir و ثبت اطلاعات و درخواست برای گرفتن تسهیلات.

مراجعه به یکی از 5 بانک عامل که این وام را می‌دهند.

ارائه مدارک مورد نیاز بانک و معرفی ضامن معتبر، توسط متقاضی به بانک و تکمیل فرم تاییدیه واریز تسهیلات یا وام جهیزیه به حساب بنیاد احسان.

تحویل وام یا اعلام جواب از طریق سامانه بنیاد احسن به متقاضی.

مدارک لازم برای دریافت وام جهیزیه

ارائه اطلاعات سند رسمی ازدواج افراد متقاضی

ارائه اطلاعات شناسنامه زوجین متقاضی وام جهیزیه کالای ایرانی

ارائه اطلاعات کارت ملی زوجین متقاضی وام جهیزیه کالای ایرانی

آدرس محل سکونت افراد متقاضی

کدپستی ۱۰ رقمی محل سکونت افراد متقاضی

نیاز به یک ضامن

ارائه یک فقره سفته

شرایط دریافت وام لوازم خانگی

علاوه بر بانک مرکزی که بانک‌های عاملش را برای ارائه تسهیلات خرید کالا مشخص کرده، وزارت صمت هم با راه‌اندازی سامانه‌ای به آدرس «tavankharid.ir» وام لوازم خانگی به متقاضیان می‌دهد. این سامانه در واقع همان سامانه خرید شفاف است. در واقع با مشارکت 5 بانک که وام خرید کالا به مردم می‌دهند و 80تولیدکننده لوازم خانگی که محصولاتشان را در سامانه توان خرید به مردم ارائه کرده‌اند، متقاضیان می‌توانند با طی کردن مراحلی ساده‌تر از گرفتن وام و تسهیلات بانکی، کالای موردنیازشان را خریداری کنند.

نکته: وام لوازم خانگی نیازی به داشتن چک ندارد و با یک ضامن هم کار متقاضی راه می‌افتد.

کدام بانک‌ها وام لوازم خانگی می‌دهند؟

مدیر کل مرکز اصناف اعلام کرد سه وام 30، 50 و 100 میلیون تومانی با سود 18 درصد و بازپرداخت 3 ساله برای خرید لوازم خانگی از سایت توان خرید به مردم داده می‌شود. طبق اعلام وزارت صمت ۵ بانک گردشگری، آینده، تجارت، پارسیان و رفاه حاضر به همکاری با وزارت صمت و دادن وام لوازم خانگی شده‌اند. فراموش نکنید فرآیند دادن تسهیلات در هر کدام از این بانک‌ها متفاوت است. البته دادن تسهیلات بعد از اعتبارسنجی بانکی متقاضی انجام خواهد شد.

مراحل دریافت وام لوازم خانگی

زوج‌های جوان می‌توانند با رفتن به سامانه توان خرید به آدرس tavankharid.ir می‌توانند از 80 تولیدکننده لوازم خانگی که محصولاتشان را در این سامانه قرار داده‌اند، به صورت اقساطی جهیزیه تهیه کنند. طبق اعلام وزارت صمت سازوکار دادن تسهیلات به 200 هزار نفر در این سامانه مهیا شده است. پس اگر قصد خرید جهیزیه یا هر کالای دیگری دارید، سری به این سامانه بزنید.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi