پنجشنبه, 16 آذر 1402 2023,December

کدام بانک سود بیشتری به سپرده می دهد

11 آبان 1401
کدام بانک سود بیشتری به سپرده می دهد

به گزارش بانک اول سپرده گذاری در بانک ها کم خطر ترین سرمایه گذاری محسوب می شود ٬ اما با توجه به رقابت شدید بانک ها در جذب سپرده های مردم در حال حاضر کدام بانک بیشترین سود را به سپرده ها پرداخت می کند؟

پس از چند سال نظارت و سخت گیری شدید بانک مرکزی در کنترل سطح سود سپرده های بانکی ٬ اکنون بانک ها با چراغ سبز بانک مرکزی و  به صورت کم سر و صدا  در حال افزایش سود های پرداختی به سپرده ها هستند.

 بر اساس آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ رسمی سود بانکی به این شرح است؛

  • سپرده کوتاه‌مدت عادی (کارت‌های بانکی): ۱۰ درصد
  • سپرده کوتاه مدت ویژه سه‌ماهه: ۱۲ درصد
  • سپرده کوتاه‌مدت ویژه شش‌ماهه: ۱۴ درصد
  • سپرده بلندمدت با سررسید یک‌سال: ۱۶ درصد
  • سپرده بلندمدت با سررسید ۲ سال: ۱۸ درصد

علاوه بر این نوع سپرده گذاری ها اکثر بانک ها نسبت به  انتشار گواهی های سپرده یکساله 18 درصد و با نرخ شکست 10 درصد مبادرت می ورزند . البته می توانید از بانک ها درخواست کنید تا این گواهی های سپرده را با سررسید های کمتر مثلا بین 3 تا 9 ماه نیز در اختیار شما قرار دهند.

کدام بانک بزرگ بیشترین سود را به سپرده ها پرداخت می کند؟

با توجه به تحقیق و پرس و جوی خبرنگار بانک اول از بانک های بزرگ بانک ملت با ارایه طرحی موسوم به (( طرح مهر ملت)) به سپرده ها تا 19.5 درصد سود پرداخت می کند.

از مزیت های مهم و قابل توجه این طرح این است که در صورت بعد از گذشت یک ماه از تاریخ افتتاح این سپرده هیچ گونه شکست سودی به آن تعلق نمی گیرد .

حد اقل مبلغ لازم جهت دریافت سود سپرده 19.5 درصد برای افراد حقیقی 300 میلیون تومان و برای اشخاص حقوقی 2 میلیار تومان هست.

و حداقل مبلغ لازم جهت دریافت سود سپرده 19 درصدی از بانک ملت 80 میلیون تومان برای اشخاص حقیقی و 1.5 میلیارد تومان جهت افراد حقوقی است

اخبار مرتبط
طی هشت ماهه نخست امسال بیش از 240 همت سود سپرده از سوی 14 بانک پرداخت شده است.
بانک اول - بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی از رشد ۲ درصدی سپرده‌های ایران نزد بانک‌ها و موسسات مالی ۴۴ کشور دنیا طی سه‌ماهه اول ۲۰۲۲ خبر داد و کل مراودات مالی ایران با این بانک‌ها و موسسات را ۱۹ میلیارد و ۶۳۴ میلیون دلار اعلام کرد.
بانک اول - طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ سود در بازار بین بانکی در هفته منتهی به ۲۲ اردیبهشت ماه با رشد ۰.۰۱ درصدی نسبت به آخرین نرخ به ۲۰.۴۵ درصد رسید.
بانک اول - در سال ۱۴۰۰ نرخ سود بدون ریسک بیشترین بازدهی را در بین بازارها داشت. نرخ سود بدون ریسک مجموعه‌ای از سودهای بانکی و سود بازار بدهی اطلاق می‌شود و معمولا بالاترین نرخ موجود در این بازارها به عنوان نرخ سود بدون ریسک معرفی می‌شود؛ نرخی که در واقع به عنوان یک رقیب اصلی برای بورس و سایر بازارها عمل می‌کند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
Hadi
ارسال شده در : شنبه 14 آبان 1401

سلام سپرده کوتاه مدت ۵ میلیون تومان با سود ۸ درصد ماهیانه چقدر سود داره؟ با تشکر

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها