پنجشنبه, 16 آذر 1402 2023,December

این خدمات و تجهیزات هم مشمول بیمه شد

25 آبان 1402
این خدمات و تجهیزات هم مشمول بیمه شد

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت از تحت پوشش قرار گرفتن ۴ قلم داروی پرمصرف بیماران دیابتی تا ۷۵ درصد و نیز برخی خدمات و تجهیزات مورد نیاز این بیماران خبر داد.

به گزارش بانک اول، مهدی رضایی معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: در هفته دیابت ۴ قلم داروی جدید بیماران دیابتی که تاکنون هیچ پوشش بیمه‌ای نداشت، از این پس با پوشش بیمه ارائه می‌شود.

این بیماری خیلی زود شما را می‌کشد | افزایش بروز در جوانان ؛ علت چیست؟
وی ادامه داد: علاوه بر آن خدمات توانبخشی، لیزر درمانی، اندازه گیری قندخون و تجهیزاتی از جمله نوار قندخون و سوزن سنجش قندخون هم شامل بسته بیمه‌ای است.

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت افزود: داروی داپاگلیفلوزین، در دو دوز ۵ و ۱۰ میلی‌گرمی و داروی ترکیبی داپاگلیفلوزین و متفورمین در دو دوز ۷۵۰ و ۱۰۰۰ میلی‌گرمی هم با پوشش ۷۵ درصدی به بیماران دیابتی ارائه می‌شود.

وی گفت: نوار قند خون هم به تعداد معین تحت پوشش بیمه به بیماران داده می‌شود و در ۶ ماه نخست امسال ۱۱۰۰ میلیارد تومان هزینه برای این بیماران پرداخت شده است.

معاون بیمه و خدمات سازمان بیمه سلامت افزود: دیابت از شایع‌ترین بیماری‌های کشور است که به علت اهمیت از یک سال قبل تحت پوشش صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج قرار گرفت.

رضایی گفت: بیماری دیابت عوارض جانبی زیادی دارد و حمایت بیمه برای این بیماران ارزشمند است به گونه‌ای که در بیمه سلامت ۷۶۰ هزار بیمار دیابتی در این مدت شناسایی شده اند و ۳۲ کد ژنریک برای آنها تعریف شده که از این تعداد ۲۵ کد دارویی تحت پوشش کامل صندوق بیماری‌های خاص و صعب العلاج ارائه می‌شود.

اخبار مرتبط
صدور کروکی آنلاین، راننده محور شدن حق بیمه شخص ثالث، پرداخت خسارت واقعی به ‌خودروهای غیرمتعارف و جبران افت ارزش قیمت خودرو در تصادفات‌ رانندگی، روی میز تصمیم‌گیران صنعت بیمه قرار گرفت
شایان ذکر است این بخشودگی برای وسایل نقلیه‌ای که اقدام به خرید بیمه‌نامه یک‌ساله شخص ثالث می‌کنند، قابل اجراست.
براساس توافق صورت گرفته بین کانون بازنشستگان تامین اجتماعی، تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی برای بازه زمانی آذر ۱۴۰۲ تا آذر ۱۴۰۳ افزایش پیدا کرد.
ناصحی در خصوص روند ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت توضیح داد: بدیهی است جهت انتساب نشان از مسیر ذکر شده، بیمار باید ابتدا در سامانه‌های مرتبط با نشان‌دار شدن از طرف وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده باشد. این ثبت‌نام مطابق با دستورالعمل‌های وزارت در سامانه‌های وزارت بهداشت انجام می‌شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها