چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

مراقب کلاهبرداری های استخراج بیت کوین باشید: از خود و سرمایه گذاری خود محافظت کنید

11 آذر 1402
مراقب کلاهبرداری های استخراج بیت کوین باشید: از خود و سرمایه گذاری خود محافظت کنید

در دنیای استخراج بیت کوین، جایی که فرصت ها فراوان است، بسیار مهم است که در برابر کلاهبرداری هایی که به طور بالقوه می توانند سرمایه گذاری های شما را به خطر بیندازند، هوشیار باشید. خود را با دانش مسلح کنید و اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از قربانی شدن در کلاهبرداری های رایج استخراج بیت کوین انجام دهید.

به گزارش بانک اول در دنیای استخراج بیت کوین، جایی که فرصت ها فراوان است، بسیار مهم است که در برابر کلاهبرداری هایی که به طور بالقوه می توانند سرمایه گذاری های شما را به خطر بیندازند، هوشیار باشید. خود را با دانش مسلح کنید و اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از قربانی شدن در کلاهبرداری های رایج استخراج بیت کوین انجام دهید.

در اینجا به چیزهایی که شما باید بدانید اشاره شده است :

شرکت‌های ماینینگ ساختگی: مراقب شرکت‌های ماینینگ متقلب  باشید که وعده بازده غیرواقعی می‌دهند یا ادعا می‌کنند که فناوری استخراج انحصاری دارند. قبل از سرمایه گذاری تحقیقات کاملی انجام دهید قانونی بودن  شرکت را بررسی کنید. به دنبال شفافیت، سابقه کار خوب و بررسی های مثبت از منابع معتبر باشید. برای به حداقل رساندن خطرات و تضمین سرمایه گذاری مطمئن، با یک شرکت ماینینگ قابل اعتماد ، که به دلیل یکپارچگی و تخصص در صنعت شناخته شده است همراه شوید.

طرح‌های پونزی: مراقب طرح‌هایی باشید که به جذب سرمایه‌گذاران جدید برای پرداخت سرمایه‌های موجود متکی هستند. این طرح ها اغلب وعده بازدهی بالایی می دهند اما در نهایت با پایان یافتن سرمایه گذاری های جدید از بین می روند. به یاد داشته باشید، عملیات استخراج پایدار از راه‌های قانونی سود ایجاد می‌کند، نه با اتکا به هجوم دائمی سرمایه‌گذاران جدید. مشاوره با متخصصان مورد اعتماد، از جمله شرکت‌های ماینینگ معتبر ، می‌تواند به شما در شناسایی پرچم‌های قرمز و جلوگیری از افتادن در چنین طرح‌هایی کمک کند.

خدمات تقلبی استخراج ابری: هنگام برخورد با خدمات استخراج ابری که بسته‌های جذابی ارائه می‌دهند اما شفافیت ندارند، احتیاط کنید. برخی ممکن است یک شبه ناپدید شوند و سرمایه شما را با خود ببرند. قبل از تخصیص وجوه خود، در مورد شهرت و اعتبار ارائه دهنده خدمات تحقیق کنید.

نرم افزار مخرب و فیشینگ: با محتاط بودن در برابر بدافزارها و تلاش های فیشینگ، از دارایی های دیجیتال خود محافظت کنید. از دانلود نرم افزار استخراج از منابع نامعتبر خودداری کنید و مراقب ایمیل های مشکوک یا وب سایت هایی باشید که اطلاعات شخصی یا مالی شما را درخواست می کنند. از آنتی ویروس های معتبر استفاده کنید و آن را به روز نگه دارید.

وعده‌های غیرواقعی: نسبت به فرصت‌های استخراج که وعده بازدهی تضمین شده یا ادعای ثروتمند شدن سریع شما را می‌دهند، شک داشته باشید. عملیات استخراج قانونی مستلزم خطرات و نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال است. به یاد داشته باشید، اگر خیلی خوب به نظر می رسد ممکن است درست نباشد، و احتمالاً همینطور است.

برای اینکه قربانی کلاهبرداری های استخراج بیت کوین نشوید:

خود را آموزش دهید: از آخرین کلاهبرداری ها و پرچم های قرمز متداول مرتبط با طرح های استخراج جعلی مطلع باشید.

با جدیت تحقیق کنید: قبل از سرمایه گذاری پولی که به سختی به دست آورده اید، هر فرصت ماینینگ یا شرکت را به طور کامل بررسی کنید.

به دنبال مشاوره معتبر باشید: برای راهنمایی و توصیه با منابع قابل اعتماد، مانند کارشناسان صنعت یا  شرکت های ماینینگ معتبر مشورت کنید.

احتیاط آنلاین را رعایت کنید: مراقب وب سایت هایی که بازدید می کنید، نرم افزاری که دانلود می کنید و اطلاعاتی که به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید، باشید.

به غریزه خود اعتماد کنید: اگر چیزی به نظر شما خطرناک است است، به غریزه درونی خود اعتماد کنید و از آن دوری کنید .

با کسب اطلاعات به روز، انجام بررسی‌های لازم، مشارکت با شرکت‌های استخراج قابل اعتماد مانند دارا ماینر، و رعایت احتیاط، می‌توانید از قربانی شدن در کلاهبرداری‌های رایج استخراج بیت‌کوین محافظت کنید.

اخبار مرتبط
اما صرفاً پایین‌تر بودن قیمت نمی‌تواند دلیلی برای خرید گوشی های کارکرده باشد. بسیاری از گوشی‌های دست دومی که در بازار عرضه شده‌اند، به‌دلایلی کارایی لازم را ندارند. درست مثل اتومبیل، لپ تاپ یا هر محصول دیگری، برخی از نسل‌های گوشی‌ها با مشکلات ذاتی عرضه می‌شوند که قابل تعمیر نیستند. این گوشی‌ها را باید به‌طور کامل از لیست خریدتان کنار بگذارید. همچنین هنگام خرید گوشی هوشمند دست دوم، نکات دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.
یکی از موضوعات دیگر در آموزش و پرورش کمبود معلم است که بنابر اعلام سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با افزایش میزان حقوق احتمال ضریب به اشتغال معلمان برای اضافه تدریس بیشتر می شود که می تواند نیازهای آموزش و پرورش برای تدریس را تامین کند.
در این رابطه نقطه‌نظرات متعددی وجود دارد و با اینکه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس که مسئولیت بررسی موضوع را به عهده داشتند، روی پنجشنبه و جمعه به جمع‌بندی رسیدند؛ فعالان و کارشناسان اقتصادی با تکیه بر لزوم ساماندهی تعطیلات هفته و هماهنگی بیشتر با بازارهای بین‌المللی تأکید دارند که روزهای جمعه و شنبه به عنوان روزهای تعطیل هفته، تعیین شوند.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن هشدار از مردم خواست به منظور جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری به اخبار فاقد اعتبار در این حوزه توجهی نداشته باشند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها