شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

پیش بینی “گرگ همه خیابان‌ها” از آینده بیت کوین

15 بهمن 1402
پیش بینی “گرگ همه خیابان‌ها” از آینده بیت کوین

اسکات ملکر که به عنوان «گرگ همه خیابان‌ها» شناخته می‌شود، در مقاله‌ای در نشریه The Street، اطلاعاتی درباره رویداد پیش‌بینی شده هاوینگ بیت‌کوین در ماه آوریل ۲۰۲۴، ارائه کرد.

به گزارش بانک اول  وی توضیح داد که چرا این رویداد می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به ۲۴۰هزار دلار برساند. ملکر، تاجر، سرمایه‌گذار، نویسنده و میزبان پادکست گرگ همه خیابان‌هاست و در سال ۲۰۲۰، برنده جایزه سال اینفلوئنسر بایننس برای آمریکای شمالی شد.

ملکر بیان کرد: هاوینگ بیت‌کوین زمانی رخ خواهد داد که تعداد بلاک‌های استخراج شده در آوریل ۲۰۲۴ به ۸۴۰هزار برسد، سپس پاداش هر بلاک از ۶.۲۵ به ۳.۱۲۵ بیت‌کوین کاهش می‌یابد.

این مورد اساسا به این معنی است که عرضه جدید صادر شده به نصف کاهش می‌یابد و کسب درآمد از طریق استخراج بیت‌کوین برای ماینرها به میزان دو برابر دشوارتر خواهد شد.

او خاطرنشان کرد که در آخرین چرخه هاوینگ، شما از بالاترین سطح ۲۰هزار دلار تا سقف ۶۹هزار دلار می‌روید، یعنی به میزان ۲۵۰.۸۶ درصد صعود می‌کنید.

اگر حتی آن را ۲۵۰ درصد در نظر بگیریم، از ۶۹هزار دلار به چرخه بعدی می‌رویم و بیت‌کوین را حدود ۲۴۰هزار دلار مشاهده خواهیم کرد.

می‌دانم که ممکن است صحبت در مورد ۱۷۰هزار دلار یا ۲۲۰هزار دلار یا حتی یک روز یک میلیون دلاری برای بیت‌کوین اغراق‌آمیز خواهد بود اما این چرخه در گذشته عملکرد خود را نشان داده است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران خوش‌بین هستند که هاوینگ، بیت‌کوین را افزایش می‌دهد؛ بنیان‌گذار شرکت اسکای بریج کپیتال، آنتونی اسکاراموچی انتظار دارد که هاوینگ قیمت بیت‌کوین را به ۱۷۰هزار دلار برساند.

وی گفت: «اگر بیت‌کوین در هاوینگ ۴۵هزار دلار باشد، همان جایی که تقریبا در حال حاضر قرار دارد، در اواسط تا اواخر سال ۲۰۲۵ به ۱۷۰هزار دلار خواهد رسید».

پیش‌بینی بانک استاندارد

بانک استاندارد نیز چارتر در اوایل این ماه پیش‌بینی کرد که بیت‌کوین ممکن است در سال آینده به ۲۰۰هزار دلار برسد.
در همین حال، تیم دریپر، سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر، به تازگی پیش‌بینی بیت‌کوین خود را دو برابر کرد و انتظار دارد قیمت بیت‌کوین در سال جاری به ۲۵۰ هزار دلار برسد.

این میلیاردر همچنین لحظه‌ای را تصور کرد که مردم دیگر دلار آمریکا را نمی‌خواهند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۶۴ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۷۴ درصد کمتر شده است.

در حال حاضر ۵۱.۲۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۰۷ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

طبق گزارش ایسنا، حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸.۷۴ میلیارد دلار است که ۳۴.۱۸ درصد کاهش داشته است.

حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۳.۷۴ میلیارد دلار است که ۱۳.۰۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۴.۱۹ میلیارد دلار است که ۸۴.۱۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط
تتر (Tether)، شرکت ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین دلاری جهان یعنی USDT، در راستای تقویت پایبندی به قوانین و مقابله با نگرانی‌های فزاینده نظارتی، همکاری خود را با شرکت تحلیل بلاکچین چینالیسیس (Chainalysis) آغاز کرده است. تتر با توسعه این همکاری جدید سیستم نظارتی تازه‌ای برای مقابله با اعمال تبهکارانه از طریق این استیبل کوین و دور زدن تحریم‌ها ایجاد می‌کند.
اکثر مردم به دنبال فرصت‌هایی برای سودآوری بالا هستند، اما باید بدانید که سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ارزان قرار نیست یک‌شبه شما را پولدار کند و نیز باید ریسک‌های این نوع سرمایه‌گذاری را هم در نظر بگیرید. انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری، به زمان و شرایط بازار بستگی دارد و امکان دارد هر ماه این فرصت‌ها عوض شوند. در این مقاله، چند ارز دیجیتال ارزان را نام برده و دلایل و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در چنین ارزهایی را بررسی می‌کنیم.
در این مناظره افراد سرشناسی نظیر آنتونی اسکاراموچی از شرکت اسکای‌بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، پیتر شیف از منتقدان بیت کوین، اریک وورهیس مدیرعامل شیپ‌شیفت (ShapeShift) و نوریل روبینی استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک به تبادل نظر پرداختند. موضوع اصلی بحث این بود که آیا بیت کوین می‌تواند با طلا به عنوان اصلی‌ترین ابزار ذخیره ارزش در دوره‌های تورم بالا رقابت کند یا خیر؟
بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، بایننس، بر اساس داده‌های آتی، زمان اوج بیت‌کوین در این صرافی را نشان داد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها