شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه13 اسفند ۱۴۰۲

13 اسفند 1402
قیمت طلا، سکه و دلار امروز  یکشنبه13  اسفند ۱۴۰۲

قیمت طلا ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۱۳ اسفند همزمان با نیمه ابتدایی معاملات بازار، گرمی دو میلیون و ۹۹۵ هزار تومان به ثبت رسید.

به گزارش بانک اول نرخ طلا ۱۸ عیار گرمی پنج هزار تومانی درقیاس با دیروز ارتقا پیدا کرد و از طرف دیگر سکه امامی ۳۴ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان یعنی ۱۰ هزار تومان بیشتر از دیروز قیمت خورد. یورو خدماتی هم این روز‌ها برای مسافرانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند، اهمیت پیدا کرده است و در نیمه کانال ۴۶ هزار عرضه می‌شود.

قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله

دلار خدماتی امروز یکشنبه ۱۳ اسفند براساس اعلام مرکز مبادله ارز و طلا ۴۲ هزار و ۹۲۰ تومان عرضه می‌شود.

قیمت دلار خدماتی به این ترتیب نسبت به اولین روز هفته تغییری ندارد، اما یورو خدماتی ۴۶ هزار و ۵۳۰ تومان عرضه می‌شود که این حاکی از رشد ۴۰ تومانی درقیاس با شنبه است..

قیمت یورو خدماتی مبنای محاسبه ارز دولتی است. یعنی متقاضیان ارز مسافرتی به‌جای نرخ‌های اعلامی از سوی دلال‌ها می‌توانند با ارائه مدارک لازم یورو خدماتی را حدود ۴۶ هزار و ۵۰۰ تومان تهیه کنند.

قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله ارز و طلا

انواع ارز خدماتی شنبه امروز
دلار خدماتی

42 هزار و 920 تومان

42 هزار و 920 تومان

یورو خدماتی

46 هزار و 490 تومان

46 هزار و 530 تومان

قیمت طلا ۱۸ عیار و انواع سکه

نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۱۳ اسفند با شروع معاملات بازار پنج هزار تومان نسبت به خریدوفروش‌های عصر دیروز افزایش پیدا کرد و به دو میلیون و ۹۹۵ هزار تومان رسید.

سکه امامی با رشد قیمت ۱۰ هزار تومانی ۳۴ میلیون و ۶۵۵ هزار تومان قیمت خورد. ربع‌سکه و نیم‌سکه، اما هر کدام ۵۰ هزار تومان کمتر از دیروز فروخته شدند و به‌ترتیب ۱۲ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و ۱۹ میلیون و ۲۶۰ هزار تومان به‌فروش رسیدند.

قیمت انواع طلا و سکه

طلا و سکه

شنبه

امروز

هر گرم طلا ۱۸ عیار

دو میلیون 990 هزار تومان

دو میلیون 995 هزار تومان

سکه امامی

34 میلیون و 645 هزار تومان

34 میلیون و 655 هزار تومان

نیم سکه

19 میلیون و 310 هزار تومان

19 میلیون و 260 هزار تومان

ربع سکه

12 میلیون و 290 هزار تومان

12 میلیون و 240 هزار تومان

سکه گرمی

شش میلیون و 170 هزار تومان

شش میلیون و 120 هزار تومان

اخبار مرتبط
راه‌اندازی آزمایشی یوان دیجیتال یا e-CNY توسط اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، نخستین استقرار CBDC خارج از خاک اصلی چین را نشان می‌دهد. این آزمایش به ساکنان هنگ کنگ امکان می‌دهد تا از طریق کیف پول‌های e-CNY خود که از طریق ۱۷ بانک با استفاده از سیستم پرداخت سریع (FPS) شارژ می‌شوند، تراکنش‌ها را تسهیل کنند؛ که نشان‌دهنده نخستین ادغام این سیستم با یک CBDC از طریق یک بانک مرکزی عمده است.
گزارش‌ها نشان می‌دهد با وجود افزایش قیمت‌ها اما بازارهای سرمایه‌گذاری چیزی جز زیان را نصیب سرمایه‌گذاران نکرده‌اند که این امر تا حد زیادی سبب شده است پوش تورم و کاهش ارزش پول ملی برای اغلب افراد دشوار باشد. هر چند قطار تورم سرعت حرکت خود را کند کرده است، اما رشد آن همچنان فشاری فزاینده به سبد هزینه‌ای خانوار در ایران وارد می‌کند. به عبارت دیگر ماندگاری نرخ تورم در محدوده چهل درصد در میان مدت سبب شده است رشد قیمت‌ها تاثیراتی به مراتب مخرب‌تر از پیش بر سبد خانوار داشته باشند
چند روز پیش خبر رسید که بالاخره با کوتاه آمدن نسبی دولت، طلافروش‌ها کمی راضی شده‌اند و احتمالا دعوای بزرگ دولت و این صنف بر سر ثبت موجودی طلای آنها فروکش کرده است اما هنوز هم هر خبری که مربوط به ماجرای طلا باشد، می‌تواند توجه‌ها را جلب کند، مانند خبری که دیروز درباره میزان مالیاتی که خریداران طلا باید بپردازند.
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است. هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۸۸ (دو هزار و سیصد و هشتاد و هشت) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۶ درصدی داشته است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها