شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

قیمت ارز مسافرتی اعلام شد

18 اسفند 1402
قیمت ارز مسافرتی اعلام شد

همزمان با تداوم افزایش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه، امروز نرخ یورو خدماتی که مبنای محاسبه ارز مسافرتی است پا به محدوده ۴۷ هزار گذاشت

به گزارش  بانک اول   قیمت هر گرم طلا امروز پنجشنبه ۱۷ اسفند با آغاز معاملات بازار ۷۱ هزار تومان نسبت به عصر دیروز گران شد و معادل سه میلیون و ۱۷۸ هزار تومان به فروش رسید.

سکه امامی با رشد قیمت ۱۴۴ هزار تومانی، یکبار دیگر از مرز ۳۷ میلیون عبور کرد و نیم سکه با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی به مرز ۲۱ میلیون نزدیک شد. در مرکز مبادله ارز و طلا نیز یورو خدماتی که این روزها مبنای نرخ ارز دولتی و ارز مسافرتی است، کمی بیش از ۴۷ هزار تومان یعنی ۲۹۰ تومان بیشتر از چهارشنبه عرضه می‌شود.

قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله

قیمت دلار خدماتی امروز پنجشنبه ۱۷ اسفند براساس اعلام مرکز مبادله ارز و طلا ۴۳ هزار و ۹۵ تومان است.

قیمت دلار خدماتی به این ترتیب نسبت به دیروز ۶۵ تومان ارتقا پیدا کرده و همزمان قیمت یورو خدماتی نیز با رشد تقریبا ۲۹۰ تومانی پا به محدوده ۴۷ هزار تومان گذاشت.

قیمت یورو خدماتی مبنای محاسبه ارز دولتی است و متقاضیان ارز مسافرتی به‌جای نرخ‌های اعلامی از سوی دلال‌ها می‌توانند با ارائه مدارک لازم یورو خدماتی را با نرخی نزدیک ۴۷ هزار تهیه کنند.

قیمت دلار و یورو در مرکز مبادله ارز و طلا

انواع ارز خدماتی چهارشنبه امروز
دلار خدماتی ۴۳ هزار و ۳۰ تومان ۴۳ هزار و ۹۵ تومان

یورو خدماتی

۴۳ هزار و ۹۵ تومان ۴۷ هزار و ۲۵ تومان

قیمت طلا ۱۸ عیار و انواع سکه

هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز پنجشنبه ۱۷ اسفند با شروع معاملات بازار ۷۱ هزار تومان نسبت به خریدوفروش‌های عصر دیروز گران شد و با عبور از از مرز سه میلیون و ۱۰۰، روی جایگاه سه میلیون و ۱۷۸ هزار تومان ایستاد.

قیمت سکه امامی همزمان ۱۴۴ هزار تومان ارتقا پیدا کرد و به ۳۷ میلیون و ۹۸ هزار تومان رسید. ربع‌سکه ۱۰۰ هزار تومان و نیم‌سکه ۲۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشتند و به ترتیب ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان و ۲۰ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان به فروش رسیدند.

قیمت انواع طلا و سکه

طلا و سکه

چهارشنبه

امروز

هر گرم طلا ۱۸ عیار

سه میلیون ۱۰۷ هزار تومان سه میلیون ۱۷۸ هزار تومان

سکه امامی

۳۶ میلیون و ۹۵۴ هزار تومان ۳۷ میلیون و ۹۸ هزار تومان

نیم سکه

۲۰ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان ۲۰ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان

ربع سکه

۲۰ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان ۱۳ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان

سکه گرمی

شش میلیون و ۵۲۰ هزار تومان شش میلیون و ۶۲۰ هزار تومان
اخبار مرتبط
راه‌اندازی آزمایشی یوان دیجیتال یا e-CNY توسط اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، نخستین استقرار CBDC خارج از خاک اصلی چین را نشان می‌دهد. این آزمایش به ساکنان هنگ کنگ امکان می‌دهد تا از طریق کیف پول‌های e-CNY خود که از طریق ۱۷ بانک با استفاده از سیستم پرداخت سریع (FPS) شارژ می‌شوند، تراکنش‌ها را تسهیل کنند؛ که نشان‌دهنده نخستین ادغام این سیستم با یک CBDC از طریق یک بانک مرکزی عمده است.
گزارش‌ها نشان می‌دهد با وجود افزایش قیمت‌ها اما بازارهای سرمایه‌گذاری چیزی جز زیان را نصیب سرمایه‌گذاران نکرده‌اند که این امر تا حد زیادی سبب شده است پوش تورم و کاهش ارزش پول ملی برای اغلب افراد دشوار باشد. هر چند قطار تورم سرعت حرکت خود را کند کرده است، اما رشد آن همچنان فشاری فزاینده به سبد هزینه‌ای خانوار در ایران وارد می‌کند. به عبارت دیگر ماندگاری نرخ تورم در محدوده چهل درصد در میان مدت سبب شده است رشد قیمت‌ها تاثیراتی به مراتب مخرب‌تر از پیش بر سبد خانوار داشته باشند
چند روز پیش خبر رسید که بالاخره با کوتاه آمدن نسبی دولت، طلافروش‌ها کمی راضی شده‌اند و احتمالا دعوای بزرگ دولت و این صنف بر سر ثبت موجودی طلای آنها فروکش کرده است اما هنوز هم هر خبری که مربوط به ماجرای طلا باشد، می‌تواند توجه‌ها را جلب کند، مانند خبری که دیروز درباره میزان مالیاتی که خریداران طلا باید بپردازند.
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است. هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۸۸ (دو هزار و سیصد و هشتاد و هشت) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۶ درصدی داشته است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها