ﺳﻪشنبه, 1 خرداد 1403 2024,May

گزارش روزانه بورس ۱۹ اسفند/ درجای بورس در روز اخلال فرابورس

19 اسفند 1402
گزارش روزانه بورس ۱۹ اسفند/ درجای بورس در روز اخلال فرابورس

شاخص کل بازار سرمایه در روزی که هسته معاملاتی فرابورس با اخلال روبرو بود با ریزشی ۲ هزار واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش  بانک اول  بازار سهام اولین روز کاری هفته را بر خلاف هفته ی متعادل آغاز کرد. این در حالی است که از همان ساعات ابتدایی، هسته معاملاتی فرابورس با اخلال مواجه بود و تا پایان ساعات معاملات نیز این اخلال رفع نشد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 2 هزار واحدی به 2 میلیون و 163 هزار واحد رسید، همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی  هزار  واحدی به ارتفاع 739 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «مبین» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «بپاس» و «انتخاب» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «وپارس»، «شپنا» و «خودرو» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «-»، «-» و «-» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 19 اسفند ماه 1402، مبلغ 3 هزار میلیارد و 400 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 50 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 168 نماد در محدوده مثبت و 239 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 0 نماد در محدوده مثبت و 0 نماد در محدوده منفی معامله شدند./تسنیم

اخبار مرتبط
با توجه به اظهارات معاون رئیس جمهوری مبنی بر ادامه فعالیت ادارات و سازمان‌ها در ایام عزای عمومی، این گمانه مطرح است که بازار سهام فردا تعطیل نخواهد بود. به‌ویژه اینکه تعطیلی امروز بازار سهام نیز به دلیل جلوگیری از واردآمدن شوک خبری به دادوستدها بوده و ضربه را گرفته است. بر همین مبنا بعید به نظر می‌رسد تعطیلات بازار سهام بیش از این ادامه یابد.
قادر معصومی خانقاه، مدیر جدید نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به لغو عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه گفت: این تصمیم در راستای حمایت از بازار سرمایه با توجه به شرایط کنونی گرفته شده است.
نرخ اخزا در بازار این روزها به اعداد بالاتر از 35 درصدی رسیده است. سود آوری شرکت های بورسی در آخرین گزارش منتشر شده در سامانه کدال ارقامی را نشان می‌دهد که نسبت به دوره های قبل شرکت ها با حاشیه های سود خالص و ناخالص پایین‌تری گزارش شده‌اند و تعدادی از این شرکت‌ها در لبه مرز شناسایی زیان خالص هستند.
در بازار امروز 41 نماد در محدوده مثبت و 390 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 71 نماد در محدوده مثبت و 314 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها