یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

بازنشستگان

شرایط ثبت‌نام مرحله دوم وام بازنشستگان تامین اجتماعی
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی درباره نحوه ثبت‌نام جهت دریافت وام اشاره‌شده گفت: بازنشستگان در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف می‌توانند با مراجعه به سایت کانون بازنشستگان اقدام به ثبت‌نام برای دریافت وام ۳۰میلیون‌ تومانی کنند.
زمان دقیقِ واریز حقوق تیرماه بازنشستگان کشوری
زمان دقیق واریز حقوق تیرماه فرهنگیان بازنشسته و بازنشستگان کشوری مشخص شد.
 واریز یک میلیون تومان علی الحساب متناسب‌سازی برای بازنشستگان + جزئیات
عدم واریز یک میلیون تومان علی الحساب متناسب‌سازی است که ظاهراً قرار بود تا زمان صدور احکام متناسب‌سازی و اجرایی شدن آن، هر ماه به حساب همه بازنشستگان واریز شود. قبل از انتخابات دور دوم ریاست جمهوری، سه میلیون تومان به عنوان علی الحسابِ سه ماه اول سال به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شد اما در تیرماه علیرغم انتظار بازنشستگان، دیگری خبری از پرداخت نشد.
واریز وام ۳۰ میلیون تومانی به حساب 40 هزار بازنشسته در مرداد ماه
رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین‌اجتماعی کشور از واریز وام قرض‌الحسنه ۳۰ میلیون تومانی به حساب ۴۰ هزار بازنشسته در مردادماه خبر داد.
تغییر در زمان‌بندی واریز حقوق تیرماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران + جدول
برخی بازنشستگان در روزهای اخیر اعلام کردند که حقوق تیرماه خود را در موعد مقرر دریافت نکرده‌اند پیگیری‌ها نشان داد که در این ماه نیز مطابق ماه‌های قبل؛ پرداخت حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از 20 تیر ماه آغاز شده است و با پرداخت حقوق همکاران بازنشسته این سازمان در تاریخ یکم مرداد ماه خاتمه می‌یابد.
واریز وام ۳۰ میلیونی به حساب بازنشستگان + جزئیات
احمد اسفندیاری با اشاره به پرداخت وام قرض‌الحسنه از سوی سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان اظهار کرد: طی سنوات گذشته این سازمان بر اساس یک برنامه‌ریزی مدون این وام را به بازنشستگان خود پرداخت کرده است. وی تصریح کرد: بنا برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال مبلغ وام قرض الحسنه به بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی از 20 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزایش یافته است.
زمان صدور احکام جدید متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی در خصوص زمان صدور احکام جدید متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان توضیحاتی ارائه کرد.
شرایط دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه دار در سال 1403
نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید آن است که مبلغ حق بیمه با توجه به سن و پوشش بیمه‌ ای انتخابی توسط متقاضی متغیر خواهد بود. همچنین زنان می‌توانند در هر مقطع زمانی که تمایل داشته باشند، نسبت به ارتقای سطح پوشش بیمه‌‌ای خود اقدام کنند. علاوه بر این، برای برخورداری از مزایای بازنشستگی، سابقه پرداخت حق بیمه حداقل باید ۲۰ سال باشد.
مبنای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان /چرا متناسب‌سازی تیرماه واریز نشد؟
مبلغ متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در حقوق تیرماه آنها اعمال نشده و آنها نگران تعلیق متناسب‌سازی هستند؛ اما پیگیری‌هاحاکی از این است که این اتفاق به‌دلیل تعلیق در اجرای قانون نبوده و مبلغ متناسب‌سازی این‌ ماه مانند 3‌ماهه نخست سال جزو مطالبات بازنشستگان منظور خواهد شد.
واریز علی‌الحسابِ متناسب‌سازی برای این بازنشستگان
مجمع عمومی عادی سالیانه صندوق بازنشستگی کارکنان با حضور مقامات مسئول در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
فوری؛ واریز علی‌الحسابِ متناسب‌سازی برای این بازنشستگان
در این جلسه موضوع متناسب‌سازی حقوق مستمری‌بگیران با ۹۰ درصد حقوق و مزایای مشمول کشور شاغل همتراز در سال ۱۴۰۳ در راستای اجرای ماده ۲۸ قانون برنامه هفتم توسعه مطرح شد و مجمع با پیشنهاد هیات امنا مبنی بر پرداخت مبلغ ماهانه ۱۰ میلیون ریال به‌صورت علی‌الحساب به بازنشستگان موافقت کرد؛ همچنین مقرر شد پرداختی‌های معوق از ابتدای سال ۱۴۰۳ در دستور کار قرار بگیرد.
مبلغ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان واریز نشد/ دولت بدقولی کرد!
برای علی‌الحساب متناسب‌سازی، فیش صادر نشده است و با وجود انتظار بازنشستگان، سازمان اراده‌ای برای پرداخت آن ندارد؛ قرار بود ماهانه یک میلیون تومان به حساب همه بازنشستگان از جمله بازنشستگان کارگری واریز شود اما تامین اجتماعی در این زمینه کوتاهی کرده است.
وزیر کار درباره تغییر رقم حقوق بازنشستگان چه گفت؟
صولت مرتضوی در تازه‌ترین اظهارنظر درباره افزایش حقوق بازنشستگان و اجرای همسان‌سازی حقوق توضیح داد.
حقوق بازنشستگان تغییر کرد + رقم جدید
فیش حقوقی تیر ماهِ بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی در سامانه مربوطه بارگذاری شد. بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی می‌توانند با مراجعه به سامانه فیش حقوقی خود را دریافت نمایند. بر اساس مصوبه دولت، تا زمان ابلاغ آیین نامه متناسب سازی حقوق بازنشستگان، باید ماهانه مبلغ ۱۰ میلیون ریال به‌صورت علی الحساب به هر بازنشسته پرداخت شود؛ بازنشستگان ابراز امیدواری می‌کنند که این مبلغ نیز مجزا با حقوق و مستمری تیر ماه واریز شود.
حقوق این مستمری بگیران افزایش یافت
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر به افزایش دارایی این صندوق اشاره کرد و گفت: تا پیش از این دوره از مدیریت صندوق دارایی صندوق ۹۰ همت بود که هم‌اکنون به ۱۸۰ همت رسیده است و شاهد رشد صددرصدی بوده‌ایم.
جدول واریز حقوق تیرماه مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی بانک رفاه کارگران و سایر بانک‌ها
واریز حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی طبق روال معمول بر اساس حروف الفبا از امروز در تهران و شهرستان‌ها آغاز شده و تا پایان روز ۳۱ تیر ماه ادامه خواهد داشت.
خبر مهم از فیش حقوقی جدید بازنشستگان
پرداخت حقوق و مستمری تیر ماه براساس حروف الفبا از بیستم تا پایان ماه انجام می‌شود.
کف و سقف حقوق بازنشستگان اعلام شد
به طور متوسط تفاوت حقوق بازنشسته با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغل در گروه‌های مختلف حقوقی۱ تا ۲۰ حدود ۴ میلیون تومان تا حداکثر ۸ میلیون تومان خواهد بود. بنابراین ۴۰ درصد آن هم که قرار است امسال (سال اول) اجرا شود، حدود ۱.۶ میلیون تومان تا ۳.۲ میلیون تومان خواهد بود. اردیبهشت ماه سال جاری بود که حمیدرضا حاجی بابایی رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرد همسان سازی حقوق بازنشستگان امسال حتما اجرایی می‌شود.
حقوق بازنشستگان چقدر افزایش پیدا می‌کند؟
گمانه زنی‌ها درباره میزان افزایش حقوق بازنشستگان زیاد شده است در این میان یک کارشناس اقتصادی به ابهامات موجود در اینباره پاسخ داده است.
افزایش 4 تا 8 میلیونی حقوق بازنشستگان
بازنشستگان کشوری، در ارتباط با میزان افزایش حقوق بعد از اجرای متناسب‌سازی اعلام نگرانی کردند و گفتند در این زمینه ابهام وجود دارد؛ سوال مشخص بازنشستگان این است که در همسان‌سازی یک بازنشسته با گروه حقوقی مشخص، چقدر مشمول افزایش حقوق خواهد شد و حکم او بعد از اجرا چگونه خواهد بود.
نحوه دریافت وام فوری ۳۰ میلیونی بازنشستگان
مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی ۳۰ میلیون تومان است و همه متقاضیان در تهران می‌توانند وام را دریافت کنند. اما اوضاع برای دیگر شهرستان‌های ایران متفاوت است؛ بطوریکه اگر ثبت‌نام بیش از ظرفیت انجام شود، نتیجه قرعه‌کشی برای دریافت وام اهمیت خواهد داشت.
بازنشستگان بخوانند / فقط یک روز دیگر فرصت دارید!
پس از مشخص شدن شرکت بیمه ملت به عنوان شرکت بیمه‌گر در قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۳ برخی بازنشستگان مطرح شده است که اطلاعیه‌های بعدی نیز به آنها پاسخ داده خواهد شد.
چند بازنشسته مبلغ ۳ میلیون تومان را دریافت کردند؟
داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درباره واریز مبلغی تحت عنوان متناسب سازی حقوق بازنشستگان در توئیتی نوشت:
واریز علی‌الحساب ۳ میلیون تومان به حساب بازنشستگان تأمین‌اجتماعی
بعد از این ما در تعامل با بازنشستگان و نمایندگان کانون‌های بازنشستگی، احکام و شرایطی را که به موجب قانون بایستی تطبیق و اجرا کنیم، جمع‌بندی خواهیم کرد.
فرق حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری 1403
بسیاری از افراد درباره فرق بازنشستگی لشکری و کشوری سوال دارند. تا اینجا متوجه شدیم منظور از بازنشستگی کشوری و لشکری چیست و با شرایط بازنشستگی و مزایای مربوط به هر دو گروه آشنا شدیم. اما تفاوت این دو گروه بازنشستگان فقط به همین موارد محدود نمی‌شود. در این بخش با تفاوت‌های بازنشستگی کشوری و لشکری بیشتر آشنا می‌شویم.
واریزی 3 میلیون تومانی برای بازنشستگان/ مخبر دستور داد
مبلغ این واریز علی الحساب یک میلیون تومان در نظر گرفته شده و شنیده شده که به احتمال زیاد ظرف ۲۴ ساعت آتی بابت سه ماه ۳ میلیون تومان به صورت علی‌الحساب به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز خواهد شد.
حقوق حداقل بگیران تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی کف و سقف حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان و مستمری‌بگیران را اعلام کرد. میرهاشم موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در سال جاری اظهار کرد: به موجب قانون مصوب، دستمزد حداقلی‌بگیران با افزایش ۳۵ درصدی و همچنین سایر سطوح درآمدی با افزایش ۲۲ درصد + ۶۹۰ هزار تومان همراه است که از فروردین ماه اعمال اما از اردیبهشت‌ماه پرداخت خواهد شد.
واریز مرحه چهارم وام بازنشستگان فولاد آغاز شد
مدیر مالی صندوق بازنشستگی فولاد از واریز مرحله چهارم وام قرض الحسنه بانک صادرات خبر داد.
افزایش ۴۰ درصدی مستمری بازنشستگان بانک مسکن
دیرعامل بانک مسکن در حاشیه این جلسه گفت: در این جلسه مباحثی در خصوص صندوق‌های تامین آتیه و تامین خسارت تسهیلات کارمندی مطرح شد و اصلاحاتی به تصویب رسید.
نحوه محاسبه همسان‌سازی حقوق وراث بازنشستگان
معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری درخصوص مبلغ علی‌الحساب همسان‌سازی حقوق‌ها که به حساب بازماندگان بازنشستگان کشوری واریز شده است، توضیحاتی ارائه کرد.
میزان افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری مشخص شد
داود منظور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «بازنشستگان عزیز! الوعده وفا؛ خبرهای خوشی در راه است. با عنایت به تصویب آئین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در جلسه روز یکشنبه (۳ تیرماه) هیات دولت، در روزهای آینده مبلغی به‌صورت علی‌الحساب در وجه بازنشستگان گرامی پرداخت خواهد شد تا پس از صدور احکام متناسب‌سازی، تسویه قطعی به عمل آید.
۸شغل مناسب برای دوران بازنشستگی
در این گزارش ۸ کار جذاب برای بازنشستگان معرفی شده است که می‌تواند در دوران بازنشستگی، برای این افراد محل درآمد مناسبی باشد.
مبلغ علی‌الحساب متناسب‌سازی به حساب بازنشستگان کشوری واریز شد
منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان در قانون بودجه دیده شده است داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه ۱۲ خرداد سال جاری در نشست خبری در مورد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: در برنامه هفتم این موضوع دیده شده که طی سه سال اجرایی شود؛ به طوری که در سال اول اجرای (۱۴۰۳) برنامه ۴۰ درصد و در دو سال بعد (۱۴۰۴ و ۱۴۰۵) هر سال ۳۰ درصد انجام شود. وی افزود: منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در قانون بودجه ۱۴۰۳ پیش‌بینی شده است. معاون رئیس جمهور بیان کرد: در مورد صندوق‌های بازنشستگی بخش دولتی در قانون بودجه ب
خبر  خوب منظور ویژه بازنشستگان / در انتظار این واریزی باشید
در روزهای آینده مبلغی به صورت علی الحساب به بازنشستگان پرداخت می‌شود تا پس از صدور احکام، تسویه قطعی انجام شود.
آغاز ثبت‌ نام وام بازنشستگان ۱۴۰۳
براساس این گزارش، پس از تکمیل این مرحله از ثبت‌نام که به صورت غیرحضوری و از سوی کانون‌های بازنشستگان در هر استان انجام خواهد شد، اقدامات اداری و بررسی‌های لازم توسط بانک عامل آغاز و طی حدود یک هفته این تسهیلات به حساب بازنشستگان واجد شرایط واریز می‌شود.
 زمان پرداخت وام بازنشستگان تأمین اجتماعی + شرایط پرداخت
فرایند پرداخت وام ضروری 30 میلیون تومانی بازنشستگان تأمین اجتماعی از 6 تیرماه آغاز می‌شود.
آغاز واریز مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان تامین‌اجتماعی + جدول
پرداخت «مابه‌التفاوت افزایش حقوق» فروردین‌ماه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی از امروز آغاز و تا هفتم تیرماه به حساب‌ تمامی مستمری‌بگیران واریز می‌شود.
بازنشستگان حتما بخوانند / تا ۱۵ تیر فرصت دارید!
این تمدید مهلت به منظور مساعدت با بازنشستگان و در پاسخ به درخواست‌های مکرر آنان انجام شده است و ساعت ارائه اسناد: ۸ صبح تا ۱۴ تعیین شده است.
نحوه دریافت  وام ۳۰ میلیون تومانی  بازنشستگان
از روز دوشنبه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۳ سامانه برای ثبت نام وام بازنشستگان باز شده است و بازنشستگان تأمین‌اجتماعی می‌توانند برای دریافت وام ضروری ۳۰ میلیون‌تومانی ثبت‌نام کنند.
حقوق بازنشستگان افزایش می‌یابد!
براساس قانون بودجه سال 1403، مقرر شد تا مالیات بر ارزش افزوده یک درصد افزایش پیدا کند و عواید حاصل از آن برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان استفاده شود،
واریز حقوق خرداد بازنشستگان بانک سپه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که برنامه هفتم از ابتدای سال ۱۴۰۳، یعنی از اول فرودین سال هزار و چهارصد و سه، اجرا خواهد شد و هرگونه تغییری در قوانین بازنشستگان از اول فرودین هزار و چهارصد و سه اعمال خواهد شد.
خبر فوری برای بازنشستگان / زمان واریز معوقات بازنشستگان در خرداد یا تیر؟
حسن ایزدان، بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، با بیان اینکه پرداخت مستمری خرداد بازنشستگان کارگری در حال انجام است؛ گفت: هنوز واریز معوقات فروردین آغاز نشده است.
ثبت نام وام ۳۰ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی آغاز شد + لینک
احتراما به اطلاع می رساند با توجه به فراهم شدن فرایند پرداخت وام سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه متقاضیان دریافت وام ۳۰ میلیون تومانی کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر شهرستان تهران از امروزبه مراجعه به سایت کانون www.kabta.ir و ورود به سامانه ثبت نام وام با رعایت شرایط مندرج پیش ثبت نام خود را انجام دهند.
جزییات جدید از بیمه تکمیلی بازنشستگان
موضوع بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان کشوری از جمله مسائل چالش برانگیز بازنشستگان بخش خصوصی و بازنشستگان بخش دولتی کشور ماست. از دهه ۱۳۸۰ که درمان مستقیم برای بازنشستگان هردو سازمان بیمه‌گر عمومی دشوار شد
واریز حقوق بازنشستگان با همسان‌سازی ۴۰ درصدی ۳۱ خرداد قطعی شد؟
این نماینده مجلس بیان داشت: آنچه ما الان حکم قانونی داریم همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری است، ولی در مورد حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در مجلس دوازدهم پیگیری خواهد شد که حکم قانون و مبنای مجلس میزان تورم است و اینکه چقدر تناسب سازی خواهد بود را مجلس پیگیری می‌کند.
خبر فوری تامین اجتماعی درباره نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی
سعید شیری، با استناد به قانون تامین اجتماعی اظهار کرد: براساس ماده ۳۴ قانون مذکور، در صورتی که بیمه‌شده برای دو یا چند کارفرما کار کند، هر یک از کارفرمایان مکلفند به نسبت مزد یا حقوقی که می‌پردازند حق بیمه سهم‌بیمه شده را از مزد یا حقوق او کسر و به انضمام سهم خود به سازمان پرداخت کنند، بنابراین مبنای قانونی پرداخت حق بیمه، این قانون است.
افزایش ۹۰ درصدی حقوق بازنشستگان دقیقا چه زمانی اتفاق می‌افتد؟
چند ماهی است که حرف و حدیث‌هایی در مورد قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری شنیده می‌شود. در آبان‌ماه سال ۱۴۰۲ بود که قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسید. تصویب این مصوبه، در جهت برقراری عدالت بین حقوق شاغلان و بازنشستگان صورت گرفت و این مصوبه به معنای متناسب سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق شاغلان مشابه و هم‌تراز است.
پرداخت حق اولاد و عائله‌مندی بازنشستگان کشوری با حقوق خرداد ماه ۱۴۰۳
در صورت دارا بودن شرایط حق اولاد و عائله‌مندی بازنشستگان کشوری با حقوق خرداد ماه ۱۴۰۳ پرداخت می‌شود