یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July
راهنمای دریافت وام مستاجری+مبلغ وام
این وام توسط به ۲۰ بانک، ملت، ملی، مسکن، صادرات، رفاه کارگران، سپه، تجارت، شهر، سامان، پاسارگاد، خاورمیانه، پارسیان، سینا، کارآفرین، آینده، گردشگری، اقتصادنوین، ایران‌زمین، پست بانک و مؤسسه اعتباری ملل ابلاغ شد.
میانبر خرید خانه در تهران/  ارزان ترین آپارتمان های پایتخت
. بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد با مبالغ کمتر از ۲ میلیارد تومان، امکان خرید خانه‌های نقلی در محلات مختلف تهران وجود دارد و با توجه به رشد سنگین هزینه اجاره و رهن، این گزینه می‌تواند برای بسیاری از خانوارهای کم‌جمعیت، به‌خصوص زوج‌های جوان جذاب باشد.
نکات مهم برای خرید طرح‌های پیش فروش آپارتمان
همه استعلام‌هایی که باید قبل از خرید آپارتمان و تنظیم قرارداد پیش خرید ملک انجام دهید
خرید و فروش امتیاز واحد‌های مسکونی حمایتی غیرقانونی است
مردم توجه داشته باشند که طبق ماده ۱۳ قانون ساماندهی بازار مسکن، زمین و اجاره بها، خرید و فروش امتیاز مسکن‌های حمایتی ممنوع است. در این قانون قید شده که حق انعقاد معاملات و اعطای وکالت مربوط و انتقال حق انتفاع اراضی یا عیان یا امتیاز ثبت نام وجود ندارد. همچنین ثبت رسمی معاملات و وکالت نامه‌ها وابسته به اخذ استعلام از وزارت راه و شهرسازی است.
مستاجران حتما بخوانند/ سقف اجاره‌بها قطعی شد
بذرپاش با بیان اینکه ترانزیت کالا در حوزه جاده‌ای نسبت به سال گذشته با رشد ۷۰ درصدی روبرو است، افزود: در احکام برنامه هفتم توسعه ترانزیت ۱۶ میلیون تن کالا هدف‌گذاری شده است که اگر روند جاری ادامه یابد ترانزیک کالا از ایران از مرز ۲۰ میلیون تن کالا عبور می‌کند.
افزایش قیمت هر متر مربع مسکن از ۳۰ به ۸۵ میلیون تومان
همچنین در بحث کنترل قیمت در بازار مسکن هر چند قوانینی از جمله مالیات بر عایدی سرمایه، ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره‌بها به مرحله اجرا رسیدند اما همچنان قیمت‌ها در بازار مسکن تابع از اقتصاد کلان کشور است و باید پذیرفت که نمی‌توان با قوانین بخشی این بازار را تلاطم‌های اقتصادی کشور کنترل کرد.
فیک فروشی به جای آپارتمان فروشی /  در بازار آنلاین مسکن چه می‌گذرد؟
تقریبا ۱۵ سال از آغاز به کار اولین پلتفرم‌های آنلاین در بازار مسکن کشور می‌گذرد؛ در این بازه زمانی این پلتفرم‌ها توانسته‌اند، به خوبی در بازار مسکن جا باز کرده و در واقع تبدیل به محل اصلی یافتن مشتری در این بازار شوند. اگر چه سکو‌های اینترنتی بازار مسکن توانسته اند به لحاظ کمی رشد مناسبی داشته باشند و عمده آگهی‌های فروش مسکن در کشور را به خود جذب کنند، اما طی سال‌های اخیر همواره به لحاظ عملکردی با اشکالات ریز و درشت مواجه بوده اند.
خبر مهم وزارت راه درباره قیمت مسکن
این مقام مسئول ادامه‌داد: به طور مثال رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در خرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و به ۹.۷ درصد رسیده است. مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بیان‌داشت: این در حالی است که در خرداد ماه ۱۳۹۸ این عدد نزدیک به ۱۱۸ درصد بوده است.
افزایش اقساط وام نهضت ملی مسکن تا ۱۲ میلیون تومان
چند روز پیش بود که سقف وام نهضت ملی مسکن تا 800 میلیون تومان افزایش پیدا کرد. مدیرعامل صندوق ملی مسکن گفته است حالا با این افزایش سقف، قشرهای حمایتی می‌توانند با آورده‌ای ۱۰۰ میلیون تومانی خانه‌دار شوند.
افزایش ۳۰ درصدی بازپرداخت اقساط مسکن ملی/ هزینه ساخت یک واحد مسکونی ۱ میلیارد تومان
هر سایت مسکن که بهره برداری می شود مجهز به سیستم آب و فاضلاب است بنابراین برای اداره هزینه‌های ساخت مسکن و تورم تحمیلی ۲۰۰۰ همت صرف خرید فولاد شده است. از سوی دیگر برای آسانسورهای بخشی از واحدهای مسکن مهر ۷۹۰ میلیارد تومان از محل منابع صندوق ملی مسکن پرداخت شده است. همچنین یک همت بابت قرض الحسنه اقشار کم درآمد پرداخت شده است.
خبر مهم برای خریداران مسکن/ فرصت طلایی برای خرید رسید
تجربه سال‌های گذشته نشان داده است که با کاهش قیمت دلار و سکه، بخشی از دارایی‌ها نقد شده و به بازار مسکن وارد می‌شود، زیرا این نوع سرمایه‌گذاری به عنوان گزینه‌ای امن‌تر تلقی می‌شود.
ثبت نام زمین رایگان ۵۰۰ متری + نام این استان ها اعلام شد
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه ۱۲ هزار متقاضی روستایی در استان وجود دارد که پراکنده و در ۵۰۰ تا ۶۰۰ روستایی حضور دارند، اظهار کرد: برای ایجاد انگیزه زمین ۵۰۰ متری به صورت یک طبقه و ویلایی در اختیار آنان قرار می‌گیرد. سعید رسولی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان در محل سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، درباره الحاق پهنه‌های روستایی، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم دولت سیزدهم تامین اراضی روستایی برای اجرای طرح مسکن ملی بود.
مشمولان دریافت وام ۸۰۰ میلیون تومانی مشخص شدند
مدیر عامل صندوق ملی مسکن گفت: واحدهای نهضت ملی مسکن که در مراحل پایانی قرار داشته باشند مشمول افزایش تسهیلات نشده و تنها پروژه‌های که تازه شروع شده باشند مشمول این تسهیلات می‌شوند.
ارسال پیامک هشدار تکمیل وجه به متقاضیان نهضت ملی مسکن
اداره کل راه و شهرسازی استان تهران مهرماه سال قبل نیز با ارسال پیامک به شرح زیر به متقاضیان نهضت ملی مسکن نسبت به حذف از این پروژه ملی در صورت عدم واریز 240 میلیون تومان تا 20 مهر هشدار داده بود: «اخطار حذف از پروژه،‌ به‌علت عدو واریز آورده اعلامی: متقاضی محترم نهضت ملی مسکن آقا/خانم... ؛ عدم واریز سهم آورده موجب توقف پروژه شده است. چنانچه تا تاریخ 1402/07/20 ساعت 00:00 مبلغ 2/400/000/000 ریال به شماره حساب ... واریز ننمایید از پروژه حذف شده و جایگزینی برای شما انتخاب خواهد شد.
اطلاعیه؛ شرایط پیش فروش آپارتمان در سال ۱۴۰۳ اعلام شد​
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در پیامکی اعلام کرد که پیش فروش ساختمان بدون تنظیم سند رسمی، مجازات دارد. متن پیامک معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در این باره به شرح زیر است: اشخاصی که بدون تنظیم سند رسمی اقدام به پیش فروش ساختمان یا بدون اخذ مجوز اقدام به درج یا انتشار آگهی نمایند، به «حبس» یا «پرداخت جزای نقدی» محکوم می‌شوند
مالیات این صاحبخانه‌ها صفر می‌شود
طبق اعلام یک مسئول وزارت راه و شهرسازی، انعقاد قرارداد‌های بلندمدت اجاره مشمول معافیت‌های مالیاتی ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی هستند.
 شفاف‌سازی حق الزحمه مشاوران املاک
یاسر دستمالچیان با یادآوری این‌که طبق قانون معافیت‌های مالیاتی برای ثبت قراردادهای اجاره مسکن در سامانه خودنویس در نظر گرفته شده است، اظهار کرد:‌ معافیت مالیاتی شامل مالکان تهرانی واحدهای تا 150 متر مربع و مالکان سایر مراکز استان‌ها برای واحدهای تا 200 مترمربع می‌شود.
نصب کارتخوان اندروید در بنگاه های املاک
دبیر کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک از نصب کارت‌خوان اندروید در بنگاه‌های املاک خبر داد و گفت: با این کار پرداخت های حق الزحمه مشاوران املاک شفاف می شود.
موجران برای کدام واحدهای مسکونی باید مالیات بدهند؟
دبیر کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات وزارت راه و شهرسازی گفت: انعقاد قراردادهای بلندمدت اجاره مشمول معافیت های مالیاتی ۷۰ تا ۱۰۰ درصدی هستند.
خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن
از این رو خواهشمند است دستور فرمائید ضمن اطلاع رسانی مناسب و راهنمایی‌های لازم به دانشجویان متقاضی واجد شرایط مطابق آئین نامه پرداخت و بازپرداخت وام‌های دانشجویی، اقدامات لازم به منظور ارائه مستندات و تأمین ضمانت درسامانه صندوق معمول فرمایند.
پیش‌بینی ۲۰ کارشناس/ نتیجه انتخابات بازار مسکن را به کدام سمت می‌‏‌برد؟
نتایج بررسی نشان داد که از ۲۰ کارشناس شرکت‌‌‌کننده در نظرسنجی، یک نفر آینده این بازار در کوتاه‌مدت را قابل پیش‌‌‌بینی نمی‌‌‌دانست؛ ۷ نفر معادل ۳۵ درصد احتمال کاهش قیمت در بازه کوتاه‌مدت و ۱۲ نفر احتمال ثبات قیمتی در این بازار را در بازه یک تا دو ماه آینده مطرح کردند.
گزارش بانک مرکزی از رونق بازار مسکن/قیمت مسکن چقدر شد؟
رشد نقطه به نقطه شاخص مزبور در خردادماه سال جاری در شهر تهران و کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 47 و 51.6 درصد می باشد.
طرح جایگزین مسکن ملی چیست؟
۶۰ سال پیش دولت فرانسه تصمیم گرفت برای ارایه «حق مسکن شهروندان»، برای آنها خانه‌سازی کند و طرح مسکن عمومی را پیاده کرد. کشور فرانسه به «مهد تامین مسکن ارزان و در دسترس» معروف است. مسکن‌اجتماعی بر پایه نقش بخش‌خصوصی بنا شده و نه مداخله مستقیم دولت. مجموعه‌ای از دولت، شهرداری، بانک‌ها و کارفرماهای شرکت‌های بزرگ، منابع مسکن‌اجتماعی را تامین می‌کنند.
وام‌ فوری مسکن با شرایط آسان برای اقشار ضعیف
عباسی‌اصل، تخصیص تسهیلات کم‌بهره برای دهک‌های یک تا چهار که توان مالی مناسبی ندارند از تمهیدات دولت سیزدهم برشمرد و افزود: نرخ سود از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد کاهش یافت. همچنین در تکمیل مسکن مهر دولت سیزدهم بیش از ۱۳۰ هزار واحد را تکمیل کرد و تحویل داد و ۱۱۰ هزار واحد باقیمانده که بدون پرونده‌های دارای تعارض تا پایان دولت تکمیل خواهد شد.
اقساط وام مسکن ملی ماهانه ۱۲.۳ میلیون/ متقاضیان: بازپرداخت اقساط در توان ما نیست
تازه‌ترین گزارش از عملکرد بانک‌ها در خصوص مشارکت در قانون جهش تولید مسکن تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۳ نشان می‌دهد که جمع تسهیلات پرداختی ۲۶ بانک دولتی و خصوصی، در سرفصل‌های "تسهیلات ساخت خودمالکی"، "مشارکت نهضت ملی مسکن"، "تسهیلات مسکن شهری"، "مسکن روستایی"، "ودیعه مسکن" و "حوادث غیرمترقبه" ۲.۰۷۳.۰۸۷ میلیارد ریال بوده است.
۱۰ نکته برای نوشتن اجاره‌ نامه
مهم‌ترین قسمت قرارداد اجاره ملک را مفاد آن تشکیل می‌دهد. در واقع، هر قرارداد متشکل از بندهایی است که در زمان تنظیم، باید تکمیل شوند. برخی از آنها شامل موارد ذیل است:
پیش بینی بازارمسکن درماه های آینده
عنصر سیاست خارجی برای مشاوران املاک هم فاکتوری مهمی به حساب می آمد، بنا به پیش‌بینی‌‌آنها، به نظر می‌رسد تا اواخر شهریور یا آبان ماه شرایط فعلی بازار مسکن ادامه داشته باشد و همچنان در رکود بماند؛ به این دلیل که تا آن زمان کابینه دولت معرفی شده، همچنین معامله ملک در ماه محرم و صفر به خاطر اعتقادات مذهبی مردم کمتر انجام می‌شود و هم اینکه نتیجه انتخابات آمریکا هم تاحدودی مشخص خواهد شد.
مروری بر قواعد محاسبه و پرداخت اجاره‌بها | کرایه خانه را چگونه بپردازیم؟
در برخی موارد مستأجران مبلغ اجاره‌بها را به‌صورت نقدی به موجر تحویل می‌دهند؛ در این صورت بهتر است برای اثبات این قضیه حتماً رسید دست‌نوشته‌ای همراه با امضای موجر از او گرفته شود. مبلغ اجاره‌بها از طریق حساب بانکی حتماً به شماره‌حساب شخص موجر واریز شود تا از مشکلات احتمالی برای اثبات ادعای پرداخت اجاره‌بها پیشگیری کنید و مدارک لازم برای دفاع از حقوق خود را ارائه دهید.
سود وام جدید نهضت ملی مسکن چقدر است ؟
درحالی شورای‌عالی مسکن وام نهضت ملی مسکن را به ۸۰۰میلیون تومان افزایش داده است که سود این تسهیلات در دوره بازپرداخت ۲۰ساله بیش از ۲.۱میلیارد تومان خواهد بود.
راهنمای خرید خانه با سرمایه کم در تهران: نکات کلیدی برای ورود به بازار مسکن
اولین قدم در خرید خانه با حداقل سرمایه، شناسایی مناطق مناسب با قیمت‌های مناسب است. در تهران، مناطق مختلف از نظر قیمتی بسیار متفاوت هستند. برای خرید خانه با سرمایه کم، باید به دنبال مناطق حاشیه‌ای یا در حال توسعه باشید که هنوز قیمت‌های پایین‌تری دارند. مناطقی مانند بخش‌های جنوبی تهران یا برخی از محله‌های جدید در حاشیه شهر ممکن است گزینه‌های مناسبی باشند.
نحوه محاسبه کمیسیون بنگاه املاک
نحوه محاسبه کمیسیون املاکی‌ها در قرارداد رهن و اجاره نهایتا سود تقریبا ۱.۵ درصدی از ارزش کل معامله را برای مشاوران املاک در پی دارد.
جایگزین سند تک‌برگ‌ معرفی شد
بازار مسکن نیاز به افزایش عرضه و مدیریت تقاضا دارد. برخی دولتها افزایش عرضه را انجام ندادند و در این دولت سیاست رشد تولید مسکن انجام شد. از طرفی در طول سالهای گذشته برای مدیریت طرف تقاضا کار جدی صورت نگرفته بود ولی در این دولت اقداماتی صورت گرفت. برای اولین بار قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها در راستای کنترل بازار مسکن در دستور کار قرار گرفت.
وام نهضت ملی مسکن به چه کسانی تعلق می گیرد؟ + مراحل و مدارک دریافت
یکی از عواملی که می‌تواند روند گرفتن این تسهیلات را آسان‌تر کند، داشتن تعداد فرزندان بیشتر است. مثلا اولویت گرفتن این وام مخصوص کسانی است که فرزند سوم‌شان بعد از تاریخ ۲۴آبان ۱۴۰۰ متولد شده باشد. اما افرادی که خانواده پرجمعیت ندارند، اما شرایط دریافت این تسهیلات را دارند، برای گرفتن وام ملی مسکن باید چه مدارکی همراه داشته باشند.
نحوه محاسبه کمیسیون در قرارداد خریدوفروش، رهن و اجاره
نحوه محاسبه کمیسیون املاکی‌ها هزینه مساوی برای طرفین قرارداد ایجاد می‌کند. معمولا ۱۰ درصد چیزی که هر کدام از طرفین قرارداد به‌عنوان کمیسیون املاکی‌ها پرداخت می‌کنند، به‌اسم مبلغ ارزش افزوده فاکتور می‌شود، اما این یکی طبق توافق طرفین باید تسویه شود.
۳ ساله خانه دار شویم/ شرایط جدید ثبت آگهی فروش ملک در سکوها
در دو سه سال گذشته یکی از اقدامات، ساماندهی بازار مسکن بود. در قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها به صراحت آمده مشاوران املاک و سکوهای انتشار آگهی موظفند قبل از ثبت آگهی فردی که آگهی را می‌دهد احراز هویت شود و مالک باید احراز حداقلی شود. باید در سامانه املاک و اسکان، کد ملی و کد پستی فرد احراز شود و صاحب خانه تایید کند که به انتشار آگهی رضایت دارد.
قانون پیش فروش مسکن اصلاح شد
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با بیان اینکه در دولت سیزدهم طرف عرضه را فعال کردیم، گفت: ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است و برای اولین بار در این دولت طرف عرضه مورد توجه قرار گرفت
سندهای جدید مسکن جای تک‌برگ‌ها را می‌گیرد
مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس قانون الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول که ۱۳ خرداد ابلاغ شده قوه قضاییه یک سال زمان دارد سامانه‌ای برای ثبت اسناد عادی و قولنامه راه اندازی کند اما اسنادی که از این پس جای اسناد تک برگ را می‌گیرد و به زودی عرضه خواهد شد قابلیت اینکه از طریق قرارداد عادی معامله شود را ندارد. بنابراین کسی که بر اساس این اسناد، ملکی را به صورت قولنامه خریداری کند معامله آن باطل خواهد بود.
هر قسط وام ۸۰۰ میلیونی مسکن چقدر است؟
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه وام ۸۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن توسط سرپرست ریاست جمهوری به بانک مرکزی ابلاغ شده است گفت: اقساط ای تسهیلات به صورت پلکانی است و در دو سال اول مبلغ اقساط ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خواهد بود.
سقف افزایش نرخ اجاره‌بها مشخص شد + جدول
بر این اساس حداکثر افزایش سقف اجاره‌بها مسکن با ۲۵.۲ درصد مربوط به شهر یزد و کمترین با ۲۲ درصد برای شهر زاهدان است. وی تصریح کرد: در شهر تهران نیز سقف افزایش نرخ اجاره‌بها ۲۵ درصد است. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی همچنین از مصوبه شورای عالی مسکن در خصوص تعیین اقساط ۵.۹ میلیون تومانی وام ۸۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن در دو سال ابتدای بازپرداخت خبر داد.
ماجرای حذف متقاضیان مسکن ملی
ورود بنیاد مسکن به پروژه نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اگر چه مزیت هایی برای بنیاد مسکن داشته است اما به هر حال این نهاد را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است. چرا که عدم پرداخت آورده از سوی متقاضیان شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر باعث شده تا برخی از متقاضیان مسکن ملی در شهرهای کوچک حذف و یا جا به جا شوند.
متوسط قیمت مسکن در تهران اعلام شد
گزارش «تحولات معاملات بازار مسکن شهر تهران در اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۳» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر است.
امکان ثبت‌نام دوره جدید نهضت ملی مسکن در شهر‌های دارای اراضی
عباسی با بیان اینکه در پروژه‌های نهضت ملی مسکن برای ۶ میلیون متقاضی برنامه ریزی برای ساخت مسکن کرده بودیم، گفت: در همان ابتدا این ۶ میلیون را اعلام نکردیم تا انتظارات افزایش پیدا نکند، اما برای ۶ میلیون متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن برنامه ریزی‌های لازم صورت گرف
پرداخت وام مسکن کم‌بهره به اقشار ضعیف
عباسی‌اصل بیان کرد: دولت سیزدهم در رابطه با بخش مسکن سه فرصت را در نظر گرفت. فرصت نخست، تأمین زمین بود تا قیمت تمام شده کاهش یابد که در این حوزه کارهای مهمی انجام شد و هم‌اکنون شاهد جهش در تأمین زمین در محدوده شهرها، شهرک‌ها و سواحل جنوبی هستیم.
افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی تا ۴۰۰ میلیون تومان
حمیدرضا سهرابی، معاون بنیاد مسکن در نشست خبری امروز از احتمال افزایش سقف وام مسکن روستایی خبر داد و گفت: پیشنهاد افزایش سقف وام را داده‌ایم و این پیشنهاد در کارگروه‌های مختلف در حال بررسی است.
 اگر قصد بازسازی ملک خود را دارید این نکات کلیدی را رعایت کنید
خانه‌های قدیمی، با وجود قدمت و خاطراتشان، گاه نیاز به تغییراتی اساسی برای همگام شدن با نیازها و سلیقه‌های امروزی دارند.
چگونه هنگام اجاره کردن خانه ضرر نکنیم؟
آرامش‌ در دوران اجاره‌نشینی، به‌عنوان یک سبک زندگی، مستلزم دانستن یکسری قواعد است. - همیشه سعی کنید آپارتمانی را انتخاب کنید که هنگام بازدید شما تخلیه شده باشد. با این روش می‌توانید علاوه بر اطمینان از تعیین زمان اسباب‌کشی خود به‌واسطه خالی‌بودن منزل بعدی، از تمام اشکالات خانه آگاه شوید؛ چون وقتی خانه مستأجر دارد اسباب و اثاثیه این امکان را از شما خواهند گرفت. - با توجه به گران‌شدن حامل‌های سوخت سعی کنید منزلی انتخاب کنید که دارای کنتورهای مجزای گاز، آب و برق باشد.
فرصت ۵ ساله مستاجران برای شکایت از مالکان فراری از سقف قیمت
مستاجر می تواند تا ۵سال از مالک و یا مشاور املاکی که سقف اجاره بهای ۲۶ درصد را رعایت نکرده است، شکایت کند و ۱۰ برابر مازاد مبلغ اجاره بهای که قرارداد منعقد کرده است را دریافت کند.
۳۰ تکنیک‌ اجاره نشینی به سبک خوش‌نشینی / چطور خانه اجاره کنیم؟
در گذشته‌های نه‌چندان دوره اجاره‌نشینی را خوش‌نشینی می‌نامیدند و هرچند در حال حاضر کمی اوضاع تغییر کرده، باز هم می‌توانید با رعایت برخی نکات آسایش بیشتری برای خود و خانواده‌تان در زمان اجاره‌نشینی فراهم کنید.