پنجشنبه, 16 آذر 1402 2023,December
املاک این افراد توقیف می‌شود
بازداشت ملک عبارت است از توقیف و ممانعت از اعمال حق انتقال مالکیت از سوی مالک ملک در زمان بازداشت. بر این اساس ملک به صورت فیزیکی توقیف نمی‌شود بلکه رابطه اعتباری مالک با ملک محدود می‌شود و اشخاص نمی‌توانند نسبت به فروش ملک بازداشتی اقدام کنند، اما بازداشت ملک دائمی نبوده و اشخاص می‌توانند با حصول شرایطی نسبت به رفع بازداشت مبادرت کند.
خبر مهم وزیر راه برای بازار مسکن؛ منتظر ریزش قیمت مسکن باشید
مهرداد بذرپاش با تاکید بر این‌که میزان معرفی خانه‌های خالی مشمول مالیات به سازمان امور مالیاتی طی ۲ دهه اخیر بی‌سابقه بوده است، اظهار کرد: از سوی دیگر تعداد برگه تشخیص مالیاتی صادر شده توسط سازمان امور مالیاتی برای مالکان خانه‌های خالی نیز بی سابقه بوده است. وی با اشاره به این‌که خیلی از نهادهای مالی، بانک‌ها و موسسات مالی خانه خالی در اختیار دارند، ادامه داد: خیلی از انبوه‌سازان نیز واحدهای مسکونی ساخته شده را عرضه نکرده‌اند که دور برگه مالیاتی، عرضه مسکن به بازار بیشتر شده که اتفاق مهمی است.
۲ برنامه وزیر راه برای کنترل قیمت مسکن و زمین اعلام شد
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: این کار باعث خروج زمین‌ها از احتکار خارج می شود و در واقع با این دو اقدام می‌توانیم قیمت مسکن و زمین را کنترل کنیم.
جزییات ۵ وام مسکن / تا ۲ میلیارد تومان وام مسکن بگیرید
بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو نامه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ درخصوص ابلاغ سقف فردی تسهیلات موضوع ماده(۴) قانون جهش تولید مسکن با عنایت به ابهامات پیش آمده برای بانک های عامل درخصوص تسهیلات یاد شده به آگاهی می رساند حسب مصوبات مورخ ١٩ اردیبهشت شورای پول و اعتبار در راستای حمایت از گروه های کم درآمد جامعه مقرر شد صرفا سقف فردی تسهیلات پروژه های حمایتی مسکن در تمامی شهرهای کشور به صورت یکسان به مبلغ ٥٥٠٠ میلیون ریال افزایش یابد.
واگذاری اراضی روستایی به متقاضیان با تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی
معاون مسکن روستایی افزود: امیدواریم هرچه سریعتر ضمانت نامه های لازم برای پرداخت این تسهیلات فراهم شود و سهمیه بانک ها توسط بانک مرکزی هم در استان های مختلف ابلاغ شود تا بتوانیم این تسهیلات به متقاضیان پرداخت کنند.
واحد‌های مسکن مهر بدون تجهیزات به متقاضیان تحویل داده نمی‌شود
در همین زمینه خلیل محبت خواه، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در حال حاضر تمامی واحدهای مسکن مهر به صورت کامل با تجهیزات از جمله آب و برق به متقاضیان تحویل داده می شود و طبق قانون به هیچ عنوان واحدی بدون زیرساخت به متقاضیان تحویل داده نخواهد شد.
 آغاز تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن از دهه فجر
بذرپاش با یادآوری اینکه شهر جدید پرند 500 هزار نفر جمعیت دارد، توضیح داد: این میزان جمعیت نیاز به حمل و نقل ایمن داشت که با مترو این مهم محقق شد. حتما از امروز به بعد مردم پرند از حمل و نقل ایمن‌تر، ارزان تر و باکیفیت‌تری با افتتاح متروی پرند برخوردار خواهند شد.
 هزینه ۲۰۰میلیون‌تومانی آماده‌سازی هر واحد نهضت ملی مسکن
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه اضافه کرد: در یک مدل زمین به مردم تحویل داده می‌شود و مانند ساخت‌وسازهای بخش خصوصی با نظارت خود دولت و نظام مهندسی ساخته می‌شود و در شهرها به بیش از 400 هزار متقاضی زمین واگذار شده است.
هشدار؛ الان وقت خرید خانه نیست!
اگر کسی قصد خرید خانه و نیاز واجب دارد، می‌تواند وارد بازار شده و خانه بخرد، اما خرید خانه برای سرمایه‌گذاری قطعا پیشنهاد نمی‌شود. وی افزود: مردم می‌توانند قدرت خرید خود را در بازارهای دیگر افزایش داد و بعد از یک تا دو سال وارد بازار ملک شوند. مهدی‌زاده ادامه داد: به‌نظر می رسد تا یکی دو سال آینده، قیمت‌ها در حوزه مسکن چندان تکان نخواهد خورد تا بقیه بازارها کم کم رشد کنند و به رشد بخش مسکن برسند.
حقایق پنهان در معاملات بازار مسکن آبان ماه
حجم معاملات بازار مسکن تهران در یک ماه ۱۵ درصد افزایش پیدا کرد اما وقتی به یک سال قبل نگاه می‌کنیم، متوجه ریزش ۵۵ درصدی می‌شویم
هشدار حدف به متقاضیان مسکن ملی!
پیامک شرکت عمران پرند به شرح زیر است؛ «متقاضی محترم طرح نهضت ملی مسکن، پیرو ارسال پیامک قبلی برای واریز آورده نقدی اولیه، تاکنون نسبت به واریز آورده خود اقدم ننموده‌اید. چنانچه حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ آورده اولیه خود را به مبلغ ۴۰ میلیون تومان واریز ننمایید از سامانه حذف خواهید شد.»
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟ در کدام بانک جهت دریافت وام و تسهیلات سپرده گذاری کنیم؟ با مقایسه این دو طرح تسهیلاتی برنده اصلی طرح نگین امید بانک سپه است . علت آن هم پایین بودن کارمزد 2 درصدی تسهیلات نسبت به کارمزد 4 درصدی طرح سپاس سپهر بانک صادرات و نیز وجود آپش بازپرداخت 60 ماه اقساط بانک سپه در مقایسه با حداکثر بازپرداخت 36 ماهه در طرح بانک صادرات است.
کاهش قیمت خانه به متری ۷۵ میلیون/ افزایش معاملات مسکن
همچنین در این ماه، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۷۵۷.۷ میلیون ریال بوده که حاکی از کاهش ۰.۴ درصدی نسبت به ماه قبل است.
وعده صدور سند مسکن ویژه ۹ ساله شد!
شهرداری تهرانسر همچنین در اقدامی عجیب، فضایی که در پارک این پروژه از زمان افتتاح و طبق نقشه اداره کل راه و شهرسازی تهران مختص به پارکینگ وسایل نقلیه بوده را برای درآمدزایی به زمین چمن مصنوعی فوتبال تبدیل کرده و همین موضوع باعث شده سر و صدای بسیار زیاد حاصل از آن در هر ساعت از شبانه روز مخل آرامش ساکنان شود.
متروی پرند با پیشرفت صفردرصدی تأمین تجهیزات تحویل دولت سیزدهم شد/ مسکن مهر پرند به پایان راه رسید
صیادی درباره نهضت ملی مسکن نیز گفت: در شهر جدید پرند تاکنون تأمین زمین 31 هزار واحد نهضت ملی مسکن تأمین شده و با انتخاب پیمانکار فرآیند ساخت شروع شده است.
فوری؛ هشدار به خریداران مسکن / خرید و فروش این خانه‌ها ممنوع است
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: متأسفانه عده‌ای دلال تلاش می‌کنند تا به صورت غیرقانونی امتیاز نهضت ملی مسکن را دادوستد کنند که این امر نه تنها غیرقانونی است بلکه به ضرر متقاضیان این طرح است. وی خاطرنشان کرد: امتیاز نهضت ملی مسکن با نازل‌ترین قیمت بین ۱۷ تا ۲۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد که این امر تخلف قانونی است چرا که دولت زمین این طرح را به صورت رایگان به متقاضیان واگذار کرده و با نرخ ۱۸ درصد ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات به هر متقاضی پرداخت می‌کند.
 به روستاها مهاجرت کنید و وام مسکن 5 درصدی بگیرید
اگر افرادی که واجد شرایط دریافت مسکن در طرح نهضت ملی باشند و علاقمند به مهاجرت در روستا باشند، وام سه هزار و ۵۰۰ میلیون ریالی با کارمزد پنج درصد و زمان بازپرداخت ۲۰ ساله دریافت می کنند، افزود: در طرح نهضت ملی مسکن در شهرها وام پنج هزار و ۵۰۰ میلیون ریالی با کارمزد ۱۸ درصد پرداخت خواهد شد که پیش بینی ما آن است متقاضیان، طرح وام مسکن روستایی را ترجیح دهند.
کدام وام بهتر است ؟ وام 300 میلیونی طرح مهربانی بانک ملی یا200 میلیونی طرح رشد بانک ملت؟
کدام وام بهتر است ؟ وام طرح مهربانی بانک ملی یا طرح رشد بانک ملت؟/ پول خود را در کدام بانک سپرده کنیم ؟ طرح وام 300 میلیونی بانک ملی را بگیریم و یا وام 200 میلیونی بانک ملت را دریافت کنیم؟ مزایای طرح رشد بانک ملت : 1- پرداخت تسهیلات تا سقف 15 میلیارد ریال به افراد دارای مجوز کسب و کار 2- امکان سپرده گذاری در حساب کوتاه مدت و دریافت سود (5 درصد) مزایای طرح مهربانی بانک ملی : 1-نرخ پایین تسهیلات ( 4 درصد ) 2-امکان دریافت وام با خواب یک ماهه سرمایه 3-دریافت فقط 1 ضامن برای دریافت وام
میزان حق کمیسیون مشاوران املاک مشخص شد
این مسئول خاطرنشان کرد: این درحالی است که تاکنون و ظرف ۶ ماهه اخیر در طرح ضربتی ساماندهی مشاورین املاک غیرمجاز در سراسر کشور در استان تهران تاکنون یکهزار و ۳۰۰ واحد صنفی مشاور املاک پلمب شده‌اند که دلیل اصلی تعطیلی آنها فعالیت صنفی غیرمجاز و بدون پروانه کسب اعلام شده است.
اجاره دادن خانه به این افراد ممنوع شد
یکی از مفاد این طرح تشکیل سازمان ملی مهاجرت بود که در قالب بندی از لایحه برنامه هفتم توسعه به تصویب مجلس رسید. رتبه بندی اتباع خارجی یکی دیگر از مواردی است که در این طرح دیده شده است. اینکه اتباع خارجی با چه جرم‌ها و تخلفاتی از کشور نیز تردد خواهند شد در این طرح دیده شده است.
قیمت واحد‌های ۱۱۰ متری مسکن ملی چند؟
دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: میانگین پروژه‌های نهضت ملی مسکن ١١٠ متر و قیمت ساخت آن‌ها به طور میانگین متری ١٠ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
پیش بینی عجیب بازار مسکن توسط رئیس اتحادیه املاک
وی درباره پیش‌بینی بازار مسکن گفت: الان اوایل آذر است، نقل و انتقالات در حوزه اجاره انجام شده و کسی نیست که جابه‌جا نشده باشد. بحمدالله کسی هم کف خیابان نیست که بگوید من خانه ندارم. منکر مشکلات نیستم و ممکن است به دلیل کاهش توان متقاضیان شاهد انتقال منطقه به منطقه باشیم.
واحدهای مسکن مهر و نهضت ملی مسکن پردیس تا ۱۴۰۳ تکمیل و تحویل می‌شود
محبت‌خواه افزود: برای ۷ هزار واحد مسکن مهری که ۸۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند برنامه داریم تا طی دو ماه آینده این واحدها را تکمیل کرده و تحویل متقاضیان بدهیم. همچنین، ۵ هزار واحد مسکن مهر پردیس که در حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند تا پایان سال تکمیل و تکمیل می‌شود.
مالیات مسکن ملی ۳۰۰ هزار تومان ماند
سازمان امور مالیاتی کشور موظف به صدور مفاصاحساب مالیاتی پس از دریافت این مالیات است.
جزئیات جدید از طرح خانه دار شدن کارگران
نماینده کارگران در شورای عالی کار در مورد جزئیات طرح قرارگاه مسکن کارگری صحبت کرد.
فروش متری مسکن در بورس آغاز شد / بورس بازان متری مسکن می خرند
هدایت با اشاره به اینکه ۳ رویکرد تسهیل‌گری در قرارگاه جهادی مسکن لحاظ شده است، گفت: مشارکت در مسکن، احداث مسکن توسط شهرداری و همچنین مسکن معاوضه از رویکردهایی است که در ارتباط با مسکن پیگیری و دنبال می‌شود.
متقاضیان نهضت ملی که به روستا مهاجرت کنند، می‌توانند از وام ۵۵۰ میلیون تومانی استفاده کنند
عاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی ضمن تأکید بر ایجاد فضای اشتغال و اشتغال زایی خانوادگی در مسکن روستایی، اظهار کرد: وام مسکن روستایی به ۳۵۰ میلیون تومان با سود ۵ درصدی افزایش یافته و وام شهری نیز ۵۵۰ میلیون تومان ۱۸ درصد مقرر شده است که متقاضیان اگر از شهر به روستا مهاجرت معکوس کنند، می‌توانند بین دو وام ساخت شهری و روستایی یکی را انتخاب کنند.
خبر بد برای متقاضیان مسکن ملی / ثبت‌نام جدید نداریم
ارسلان مالکی با بیان این‌که "تاکنون 52 هزار هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن تأمین شده است"، اظهار کرد:‌ از این رقم، 36 هزار هکتار زمین در حریم شهرها قرار دارد. وی با ابراز این‌که "تاکنون برای 16 هزار هکتار زمین در قالب شهرک‌سازی مصوبه شورای‌عالی شهرسازی و معماری اخذ شده است"، یادآور شد:‌ در برنامه اولیه نهضت ملی مسکن، 1.2 میلیون خانوار باید در اراضی دولتی ساکن شوند که با احتساب 600 هزار واحد شهرهای جدید زمین 1.8 میلیون واحد مسکونی دولتی خواهد بود.
متقاضیان نهضت ملی مسکن بخوانند / منتظر حضور خارجی ها باشید
پس از آنکه رئیس صندوق ملی مسکن از مذاکره با ۱۰ کشور اروپایی و آسیایی برای ارتقای فناوری ساخت طرح نهضت ملی مسکن خبر داد، مشاور وزیر راه و شهرسازی نیز اخیرا اعلام کرده با ۸ کشور برای ورود تکنولوژی ساخت به کشور توافق شده است.
 افتتاح ۷ هزار واحد مسکن مهر در پردیس تا دهه فجر
به گفته مدیرعامل شرکت عمران پردیس در حال حاضر روند پرداخت تسهیلات مسکن مهر توسط بانک‌ها بسیار مناسب بوده و متقاضیان می‌توانند این تسهیلات را دریافت کنند.
هزینه تکان دهنده خرید وام مسکن
برخی معتقدند زمان نتظار برای خرید مسکن به 90 تا صد سال رسیده و سقوط آزاد خرید مسکن ینز نشان از آن دارد که فاصله طبقه متوسط از خرید مسکن به شدت افزایش یافته است. آنها که شعار می‌دادند قرار است در قالب مسکن مهر تمامی ایرانیان را خانه‌دار کنند، حالا نظاره‌گر افزایش قیمت مسکن و کاهش شدید قدرت خرید هستند بدون آنکه توضیحی درباره چرایی نارسایی سیاست‌هایشان در این بخش ارائه کنند .
مهلت دریافت سند سکونتگاه‌های غیررسمی اعلام شد
بنابراین گزارش، طرح سنددار کردن خانه‌های واقع در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهرها که در سال‌های اخیر مطرح و شهریور سال گذشته آیین‌نامه آن توسط دولت سیزدهم تصویب شده، بنا به گفته‌ کارشناسان دارای مزایایی است که برخورداری ساکنان این مناطق از خدمات شهری از جمله فواید آن است.
کارگران از لیست متقاضیان وام مسکن حذف شدند!
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه اکثر خانواده ایرانی توان پرداخت اقساط سنگین تسهیلات مسکن را ندارند اظهار کرد:باید آمار مربوط به قیمت مسکن در دوره های گذشته بصورت دقیق مورد بررسی قرار گیرد. همچنین باید برای کنترل این بازار پر تلاطم برای افزایش تولید صنعتی ساختمان و مهار فعالیت دلالان و محتکران برنامه ریزی کنیم.
این خانه‌ها ممنوع المعامله می‌شوند
: در صورتی که فردی خانه خود را اجاره دهد تا ۱۵۰ متر در تهران و ۲۰۰ متر در سایر شهر‌ها مشمول مالیات نیست.
 خانه فرسوده بدهید، واحد نوساز تحویل بگیرید + جزئیات
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از تصویب آیین‌نامه اجرایی طرح کلید به کلید در دولت و ابلاغ دستورالعمل آن خبر داد.
جزئیات عرضه ۲۶ ملک سازمان خصوصی‌سازی در بورس کالا
متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر درخصوص املاک سازمان خصوصی می‌توانند به بخش بازار املاک و مستغلات سایت بورس کالا‌ مراجعه و پیوست هر یک از املاک را مشاهده کنند.
هشدار مالیاتی به مالکان / معامله این خانه‌ها ممنوع می‌شود
مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: براساس ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‏‌های مستقیم، فقط اطلاعاتی که از طریق سامانه ملی املاک و اسکان کشور در اختیار سازمان قرار می گیرد، ملاک عمل برای مطالبه واحدهای مسکونی خالی است و با عدم پرداخت مالیات قطعی توسط مالکان، خانه‌های خالی ممنوع المعامله می‌شوند.
سه روش واگذاری زمین و مسکن به متقاضیان در روستاها
روش اول در قالب نهضت ملی مسکن خواهد بود، عملیات الحاق زمین‌های روستایی که قابلیت ساخت و ساز در آنها وجود دارد در حال انجام است و پلاک‌هایی با حداقل متراژ ۵۰۰ متر در قالب نهضت ملی به متقاضیان واگذار می‌شود و متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن تأیید نهایی شده که از شهرها به روستا‌ها مهاجرت معکوس داشته باشند و برای ساخت واحدهای مسکونی‌شان در روستا زمین 500 متری دریافت می‌کنند.
وام 200 میلیون تومانی مسکن با سود 5 درصد به شهرهای زیر 25 هزار نفر هم پرداخت می شود+ جزییات
وام مسکن روستایی از مبلغ 100 میلیون تومان به مبلغ 200 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.این تسهیلات با سفته و با ضمانت زنجیره ای متقاضیان پرداخت می شود سود این تسهیلات برای دریافت کنندگان 5 درصد است و دولت 13 درصد مابه التفاوت را به بانک ها پرداخت می کند. وام 200/000/000 تومانی مسکن علاوه بر روستاییان به ساکنان شهرهای زیر 25 هزار نفر هم پرداخت می شود.