ﺳﻪشنبه, 1 خرداد 1403 2024,May

طلا سکه ارز

ثبات در بازار ارز برقرار است
این در حالی است که روز گذشته پس از انتشار اخبار سانحه هوایی برای رئیس جمهور، نرخ ارز در بازار غیر رسمی و همچنین کانال‌های تلگرامی، شروع به صعود کرد و در پایان شب گذشته تا مرز 62 هزار تومان پیش رفت. اما از ابتدای صبح امروز با یک شیب تند، روند کاهشی خود را آغاز کرد و دوباره به نرخ میانگین روز گذشته برگشت.
سوءاستفاده دلالان ارز از شهادت رییس‌جمهور/ نهادهای امنیتی در کمین دلالان ارز
اقدامات بانک مرکزی در راستای کاهش قیمت ارز اقدامات مفید و مثمر ثمری بود که متأسفانه دلالان بازار و افرادی که کانال‌های تلگرامی نرخ ساز را در اختیار دارند اقدام به نرخ سازی کرده و این موضوع موجب شد تا قیمت ارز در بازار را نیز تحت تأثیر قرار دهند. به نظر می‌رسد نهادهای امنیتی و نظارتی بیش از پیش نسبت به شرایط پیش آمده باید به بازار ارز توجه داشته باشند تا آرامشی که در هفته‌های اخیر در بازار حاکم شده بود برهم نخورد.
چند کیلو طلا امروز فروش رفت؟
بر این اساس، در مجموع ۲۷ جلسه حراج حضوری مرکز مبادله ایران، حدود ۴۳۳۲ کیلوگرم شمش طلا مورد معامله قرار گرفته است.
احتمالا قیمت دلار تا مدت‌ها در همین محدوده باقی خواهد ماند
این کارشناس پولی و بانکی تصریح کرد: وقتی که بازار تحت تاثیر التهابات و هیجانات سیاسی است، دخالت‌های بی مورد نهاد‌های غیر متخصص تنها باعث بدتر شدن شرایط می‌شود. تجربه نشان داده که وقتی بازار ارز دچار رشد شدید و سریع قیمت‌ها می‌شود، یک عامل غیر اقتصادی و عموما سیاسی وجود دارد که کنترل آن خارج از توان بانک مرکزی است.
سکه امروز چند شد؟
نیم سکه در جریان معاملات امروز با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت، ۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و ربع سکه با کاهش ۲۵۰ هزار تومانی، ۱۴ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳/ سقوط قیمت‌ها
، بازار امروز شاهد روند نزولی کاهشی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
۶ دلیل نزول قیمت دلار
، شاید فکر کنید افزایش یا کاهش قیمت ارز فقط از جنبه رشد ارزش دارایی‌ها که ممکن است برخی را ثروتمندتر و برخی را فقیرتر کند مهم است، اما ماجرا فراتر از این حرف‌هاست
جزییات جدید از بیست‌وهفتمین حراج شمش طلا
بیست و هفتمین جلسه حراج شمش طلا در مرکز مبادله ارز و طلای ایران درحالی از ظهر امروز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار می‌شود که تاکنون و طی ۲۶ حراج برگزار شده ۴۱۲۰ کیلوگرم شمش طلای استاندارد در مرکز مبادله ایران مورد معامله قرار گرفته است. متقاضیان می توانستند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال(۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، در این حراج شرکت کنند.
ورود دلار به کانال ۵۷ هزار تومان/ ادامه روند کاهشی نرخ ارز
لار امروز در ابتدای هفته و در قیاس با ابتدای هفته گذشته کاهش قیمت ۵۰۰۰ تومانی را شاهد است و طبق گفته بیشتر فروشندگان احتمال تداوم کاهش ارز تا پایان هفته همچنان بالا است.
زمان برگزاری حراج بعدی شمش طلا مشخص شد
متقاضیان می توانند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال(۳۵۰ میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت ۲۴ روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، در این حراج شرکت کنند.
یوآن دیجیتالی به بازار آمد
راه‌اندازی آزمایشی یوان دیجیتال یا e-CNY توسط اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، نخستین استقرار CBDC خارج از خاک اصلی چین را نشان می‌دهد. این آزمایش به ساکنان هنگ کنگ امکان می‌دهد تا از طریق کیف پول‌های e-CNY خود که از طریق ۱۷ بانک با استفاده از سیستم پرداخت سریع (FPS) شارژ می‌شوند، تراکنش‌ها را تسهیل کنند؛ که نشان‌دهنده نخستین ادغام این سیستم با یک CBDC از طریق یک بانک مرکزی عمده است.
کدام بازارها بیشتر ضرر دادند؟
گزارش‌ها نشان می‌دهد با وجود افزایش قیمت‌ها اما بازارهای سرمایه‌گذاری چیزی جز زیان را نصیب سرمایه‌گذاران نکرده‌اند که این امر تا حد زیادی سبب شده است پوش تورم و کاهش ارزش پول ملی برای اغلب افراد دشوار باشد. هر چند قطار تورم سرعت حرکت خود را کند کرده است، اما رشد آن همچنان فشاری فزاینده به سبد هزینه‌ای خانوار در ایران وارد می‌کند. به عبارت دیگر ماندگاری نرخ تورم در محدوده چهل درصد در میان مدت سبب شده است رشد قیمت‌ها تاثیراتی به مراتب مخرب‌تر از پیش بر سبد خانوار داشته باشند
اگر طلا می‌خرید حواستان باشد/ از مالیات اجرت صورت‌ حساب الکترونیکی چه می‌دانید؟
چند روز پیش خبر رسید که بالاخره با کوتاه آمدن نسبی دولت، طلافروش‌ها کمی راضی شده‌اند و احتمالا دعوای بزرگ دولت و این صنف بر سر ثبت موجودی طلای آنها فروکش کرده است اما هنوز هم هر خبری که مربوط به ماجرای طلا باشد، می‌تواند توجه‌ها را جلب کند، مانند خبری که دیروز درباره میزان مالیاتی که خریداران طلا باید بپردازند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳/ صعود دسته‌جمعی قیمت‌ها
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است. هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۸۸ (دو هزار و سیصد و هشتاد و هشت) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۶ درصدی داشته است.
طلافروشان از ثبت موجودی طلا به مدت شش ماه معاف شدند
در خصوص ثبت موجودی مقررشد صرفاً سه گروه به شرح زیر اقدام کنند: • تولیدکننده طلا از معدن و تولید کننده شمش طلا نسبت به ثبت موجودی در سامانه جامع تجارت اقدام می‌کنند. • واردکننده و صادرکننده کالاهای مشمول نسبت به ثبت موجودی در سامانه جامع تجارت اقدام می‌کنند. ۲. مقررشد در خصوص خرید، فروش و حمل کالاهای مشمول، همه فعالین اقتصادی این حوزه فعالیت به صورت
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳/طلا و سکه گران شد
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
روش دریافت سریع‌تر ارز برای زائران حج تمتع
،عرضه ارز مسافرتی برای زائران حج تمتع از 23 اردیبهشت ماه در 260 شعبه منتخب بانک ملی سراسر کشور آغاز شد. بر این اساس هر زائر 5 سال به بالا می‌تواند حداکثر 500 دلار از طریق یکی از شعب منتخب بانک ملی یا از طریق پیام‌رسان بله دریافت کند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳| سقوط محسوس قیمت‌ها
هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۴۴ (دو هزار و سیصد و چهل و چهار) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۴۶ درصدی داشته است.
طلای جهانی گوش به زنگ شد
اکثراقتصاددانان مورد نظر رویترز اظهار کردند که فدرال رزرو احتمالا دو بار در سال جاری، از ماه سپتامبر، نرخ بهره اصلی خود را کاهش خواهد داد. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.
بازگشت قیمت سکه به کانال ۴۰ میلیون تومان
هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز در بازار طلای تهران در مقایسه با روز گذشته ۵ هزار تومان کاهش قیمت داشت و به سه میلیون و ۳۴۵ هزار تومان رسید. بهای هر اونس طلا امروز در بازارهای جهانی به ۲ هزار و ۳۴۷ دلار رسید که نسبت به آخرین روز کاری گذشته هفته میلادی (جمعه) ۱۳ دلار افت را تجربه کرده است.
ثبت موجودی طلا برای طلا فروشان الزام نیست
وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال نامه‌ای اعلام کرد که ثبت موجودی طلا در سامانه جامع تجارت صرفا شامل وارادات، صادرات و تولیدکنندگان طلا از معادن می‌شود.
ادامه آرامش در بازار ارز/ احتمال کاهش نرخ درپی افت تقاضا
با توجه به تغییرات و نوسان قیمت دلار و حرکت آن به سمت کانال ۵۹ هزار تومان و بازگشت به نرخ ۶۰ هزار تومان، در حال مقاومت در کانال ۶۰ هزار تومان است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳/ طلا و سکه ارزان شدند
امروز قیمت دلار ثبات را تجربه کرده است، قیمت سکه امامی هم پایین آم
دلار به زیر 60 هزار تومان باز می گردد؟ / روز قرمز بازار طلا
بررسی‌های به‌عمل‌آمده از هسته مرکزی بازار ارز تهران گویای آن است که کمبود تقاضا روند کاهشی نرخ ارز را تشدید کرده است.
رکورد فروش طلا شکست
از مجموع 670 کیلوگرم شمش طلای عرضه شده در حراج های عمده و خرد تالار معاملات طلای این مرکز، 468 کیلوگرم با میانگین قیمت چهار میلیارد و 433 میلیون تومان به ازای هر شمش طلای استاندارد معامله شد.
سکه ۲۰۰ هزار تومان ارزان شد
قیمت هر قطعه سکه طرح جدید تا لحظه درج این خبر در معاملات امروز (شنبه ۲۲ اردیبهشت) در بازار طلای تهران نسبت به روز گذشته کاهش یافت و ۴۱ میلیون تومان داد و ستد شد.
حراج بعدی شمش طلا کی است؟
متقاضیان می توانند با واریز مبلغ سه میلیارد و پانصد میلیون ریال(350 میلیون تومان) به عنوان وجه الضمان به ازای هر قطعه شمش طلا تا ساعت 24 روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه، در این حراج شرکت کنند.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳/  کاهش قیمت طلا و سکه
ازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
جزئیات عرضه ارز ویژه سفر حج اعلام شد
روز گذشته سازمان حج و زیارت خبر داد ارز مسافرتی برای زائران حج تمتع از امروز ۲۳ اردیبهشت ماه تا سقف ۵۰۰ دلار در شعبه منتخب بانک ملی در سراسر کشور عرضه می‌شود.
آغاز حراج شمش طلا از ساعت ۱۲ امروز + جزئیات
این حراج از ساعت 12 الی 16 امروز یک‌شنبه در مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. حراج بیست‌وپنجم‌ در دو بخش عمده و خرد برگزار می‌شود و متقاضیان می‌توانند حداکثر 25 شمش طلای استاندارد در هفته تقویمی خریداری کنند.
طلای دست دوم نخرید / پیش‌بینی مهم برای آینده بازار طلا و سکه
وی در پیش‌بینی از آینده بازار طلا و سکه نیز گفت: پیش‌بینی قیمت طلا سخت است اما تجربه نشان داده همین مسیر کنونی ادامه داشته باشد از طرف دیگر رخداد سیاسی خاصی در عرصه جهانی به وجود نیاید می‌توان قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان با اندکی کاهش یا افزایش را برای هر گرم طلا ببینیم.
سکه ۳۰۰ هزار تومان ارزان شد
سکه بهار آزادی طرح قدیم با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی نسبت به قیمت روز کاری گذشته (پنجشنبه گذشته) ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.
ارز ویژه سفر حج از فردا عرضه می‌شو
بنابر اعلام بانک مرکزی، پرداخت ارز به زائران حج تمتع امسال، محدودیتی برای دریافت سالانه ارز مسافرتی ایجاد نمی‌کند.
قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز ۱۴۰۳/۰۲/۲۲
امروز در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان
فرمول کشف قیمت سکه طلا در حراج مرکز مبادله + قیمت انواع سکه طلا در دوازده دوره حراج مرکز مبادله
قیمت سکه امامی نیمه فروردین ۱۴۰۳، از مرز ۴۰ میلیون تومان گذشت و پس از آنکه موفق شد رکورد تاریخی قیمت خود را تا ۴۵ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان بهبود ببخشد، تا الان زیر ۴۰ میلیون معامله نشده است. خرید سکه تمام از حراج مرکز مبادله در این وضعیت گزینه مناسبی به نظر می‌رسد،
شرایط فروش ارز به زائران حج تمتع اعلام شد
متقاضیان جهت دریافت غیر حضوری ارز حجاج از طریق پیامرسان بله با انتخاب «خدمات»،«خدمات بانکی»،می توانند گزینه«ارز حج تمتع» را انتخاب و پس از ورود مشخصات فردی که صحت اطلاعات آن از طریق سرویس سامانه ثبت احوال کنترل می شود،با انتخاب شعبه مورد نظر،میزان ارز بر مبنای 100 واحد و پرداخت ریال از طریق درگاه بانک،فرآیند خرید ارز را تکمیل کنند.
زمان حراج بعدی شمش طلا اعلام شد + مهلت پرداخت وجه الضمان
این حراج از ساعت 12 الی 16 روز سه شنبه هفته جاری در مرکز مبادله ایران برگزار خواهد شد. حراج بیست و چهارم در دو بخش عمده و خرد برگزار می شود و متقاضیان می توانند حداکثر 25 شمش طلای استاندارد در هفته تقویمی خریداری کنند. لازم به ذکر است، عرضه کنندگان شمش طلا در مرکز مبادله ایران، واردکنندگان شمش طلا و تولیدکنندگان داخلی شمش طلا هستند. متقاضیان این تالار نیز شامل تولیدکنندگان و سازندگان فعال مصنوعات طلا، فروشندگان عمده شمش طلا، خرده فروشان طلای آبشده و بانک های عامل با تایید بانک مرکزی هستند.
طلا بخریم مشمول مالیات می‌شویم؟
مدتی است موضوع مالیات بر عایدی سرمایه در بخش معاملات طلا چالش‌هایی را در فضای مجازی به دنبال داشته است.
نا امیدی کارمندان بانک های کشور از لایحه تعطیلات آخر هفته و مستثنی شدن از سایر ادارات !
در شرایطی که کارمندان بانک انتظار داشتند همانند سایر ادارات شامل 2 روز تعطیلی در آخر هفته باشند٬ قرار گرفتند نام بانک ها در کنار ارگان های نظامی و انتظامی و بیمارستانها و ... که شامل لایحه فوق نمی شوند موجی از نامیدی را در میان این قشر که از پر کارترین کارمندان کشور هستند ایجاد کرد و باعث تعجب بسیاری از کارشناسان شد . چرا که ارگانهایی مثل بیمارستان ها ٬ مراکز نظامی ٬ انتظامی و ... شیفت کار هستند و به صورت 24 ساعته در تمام ایام و تعطیلات رسمی هم فعالیت دارند ٬ در صورتی که این موضوع در مورد بانک
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳/ طلا ارزان و سکه گران  شد
بازار امروز شاهد روند نزولی قیمت طلا و افزایش قیمت سکه نسبت به روز گذشته است.
مجوز دوباره به بانک مرکزی برای کنترل بازار ارز
نشست شورای عالی هماهنگی اقتصادی، امروز چهارشنبه به ریاست آقای رئیسی برگزار شد و دو مصوبه به تصویب رسید. در این نشست با توجه به لزوم تمدید مصوبه کمیته مداخلات ارزی بانک مرکزی مبنی بر اعطای اختیارات لازم به این بانک برای مداخله در بازار ارز و کنترل نوسانات ارزی، اعضای شورای عالی هماهنگی اقتصادی با تمدید مصوبه موافقت کردند.
تسهیلات جدید مالیاتی برای طلافروشان + سند
همچنین ثبت موجودی اولیه در سامانه جامع تجارت مربوط به دارایی های شخصی یا سرمایه ای که جریان تولید و فروش قرار نگرفته، نمی شود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳/ طلا  گران شد
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا ۱۸ عیار در جریان معاملات امروز است.
شرایط غیرعادی در بازار طلا / ماجرا چیست؟
بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار طلا و جواهر به شرایط عادی خود بازنگشته است.
رقم دقیق مالیات پرداختی طلافروشان مشخص شد
رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا تهران گفت: اینکه گفته می شود میانگین مالیات پرداختی طلافروشان ۹.۶ میلیون تومان است صحت ندارد و کذب محض است،مالیات پرداختی طلا فروشان بین ۱۵ میلیون تومان تا چندین میلیارد تومان است.
افت ۵۰۰ هزار تومانی قیمت سکه
قیمت هر قطعه سکه طرح جدید تا لحظه درج این خبر در معاملات امروز (سه شنبه ۱۸ اردیبهشت) در بازار طلای تهران نسبت به قیمت پایانی روز گذشته، ۵۰۰ هزار تومان کاهش داشت و به ۴۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.
اطلاعات جدید در مورد معاملات شمش طلا
گفتنی است سرمایه‌گذاران متعددی به صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری در این بازار اقدام به سرمایه‌گذاری کرده و در سمت عرضه نیز عرضه‌کنندگان متعددی در این بازار اقدام به سپرده‌گذاری شمش طلا و عرضه آن کرده اند. به تازگی نیز بورس کالا طی اطلاعیه ای شرایط سپرده‌پذیری شمش طلا از مشتریان را اعلام کرده است.
فروش دلار سهمیه ای متوقف شده است؟
بر اساس ابلاغیه پیشین بانک مرکزی، کلیه شهروندان ایرانی بر اساس قوانین مصوب بانک مرکزی می‌توانند با کارت ملی به خرید دلار (یا یورو) اقدام کنند. هر شخص متقاضی می‌تواند در هر سال به ازای کد ملی خود، تا سقف دو هزار یورو و معادل آن را به دلار دریافت کند.