پنجشنبه, 16 آذر 1402 2023,December

طلا سکه ارز

چرا  طلا و سکه هفته گذشته ارزان شد؟
بذرافشان، رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر افزود: طی هفته گذشته انس جهانی طلا 51 دلار کاهش قیمت داشته و 2022 دلار رسیده است.
مزایده لجن طلا برای اولین بار
مدیرعامل طلای زرشوران درباره اکتشاف جدید این معدن نیز افزود: اکتشافات جدید ما در همان محدوده اطراف معدن (پیت) فعلی است که چند سال بود استخراجی در آن انجام نمی‌شد و اکنون برای 5 هزار متر استخراج جدید را شروع کردیم و بزودی استخراج جدید انجام خواهد شد و نتایج آن نیز ظرف چند ماه آینده اطلاع رسانی خواهد شد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲/  صعود طلا و سکه
امروز قیمت دلار در بازار آزاد ثبات داشت و به ۵۰,۲۰۰ (پنجاه هزار و دویست) تومان رسید که نسبت به روز قبل تغییری نداشته است. قیمت طلا و سکه اما صعودی است.
خرید طلا برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت گزینه مناسبی است؟
یک فعال بازار طلا با پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در ماه‌های آینده گفت: بازار طلا برای میان‌مدت و بلندمدت بهترین بازار برای حفظ سرمایه است
سکه ۲۸۰ هزار تومان ارزان شد/ نزول ۴۲ دلاری بهای انس جهانی طلا
امروز نیم‌سکه ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز با نرخ پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شد. نیم‌سکه و ربع سکه هر کدام نسبت به روز گذشته ۲۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشتند.
آرامش قبل از طوفان در بازار طلا / روی طلا کوتاه مدت فکر نکنید!
بر خلاف اظهار نظر برخی فعالان بازار طلا، محمدولی معتقد است این افزایش قیمت یک تقاضایی نیز وارد بازار کرده است. او می گوید: زمانی که قیمت هر مثقال طلا ۲۰۰ هزار تومان افزایش دارد یا طلا گرمی ۸۰ هزار تومان گران می‌شود، نشان می‌دهد تقاضا نیز تغییر کرده است و بازار برای ورود و سرمایه‌گذاری شرایط خوبی می‌تواند داشته باشد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲/ افت قیمت‌ها
امروز قیمت دلار در بازار آزاد پایین آمد، قیمت سکه امامی هم افت داشت و به ۲۹,۳۷۰,۰۰۰ (بیست و نه میلیون و سیصد و هفتاد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲۸ درصدی داشته است.
سقوط بی‌سابقه قیمت طلا در آغاز روز سه‌شنبه
قیمت طلا در معاملات اولیه روز دوشنبه با یک افزایش ۳.۱ درصدی به رکورد ۲۰۴۰ دلار رسید. اظهارات جرم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا که از نظر تاجران نشان دهنده کاهش قریب الوقوع نرخ بهره بود باعث بالا رفتن قیمت طلا شد. اما قیمت طلا به دنبال افزایش ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا پایین آمد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲| دلار عقب نشست؛ طلا اوج گرفت
امروز قیمت دلار در بازار آزاد نزولی شده است و به ۵۰,۳۳۰ (پنجاه هزار و سیصد و سی) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۱۴ درصدی داشته است. قیمت طلا و سکه اما بالا رفت.
قیمت طلا و سکه کاهش نخواهد یافت/ حباب سکه به ۲۰۰ هزار تومان رسید
روند افزایشی انس جهانی در چند روز گذشته بازارهای داخلی را نیز تحت تاثیر گذاشته است و در حالی که قیمت ارز ثبات داشته و تقاضا نیز تغییری نداشته است؛ اما قیمت طلا و سکه افزایش یافت که بر همین اساس، هر مثقال طلا که حدود ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله می‌شد، به مرز ۱۱ میلیون تومان رسیده است و سکه نیز چند روزی را در بالای ۲۹ میلیون تومان سپری می‌کند.
پیش بینی یک سرمایه‌دار میلیاردر از افزایش قیمت بیت کوین و طلا
مایک نووگراتز سرمایه‌دار میلیاردر و مدیرعامل گلکسی دیجیتال، آینده‌ای روشن را برای بیت کوین (BTC)، طلا و نقره پیش‌بینی می‌کند. دیدگاه وی با تغییر در سیاست‌های پولی فدرال رزرو همراه است. نووگراتز در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ، در مورد اینکه چگونه تغییر موضع فدرال رزرو از سیاست‌های تهاجمی به محافظه‌کارانه می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر بازارهای مالی بگذارد، سخن گفت.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲/  صعود قیمت دلار و سکه
امروز قیمت سکه امامی و دلار صعودی شد، قیمت ۱۸ عیار اما کاهش یافت و هر گرم به ۲,۵۲۰,۰۰۰ (دو میلیون و پانصد و بیست هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل افت ۰.۰۴ درصدی داشته است.
واردات شمش طلا برای افراد عادی مجاز است
برادران با بیان اینکه ما در حوزه طلا هنوز اول راه هستیم، گفت: از نظر فرهنگی، حساسیت خاصی روی صادرات طلا داریم و اگر خبری منتشر شود که یک تن طلا از کشور صادر شده، به‌عنوان خبری منفی از آن یاد می‌شود. این فرهنگ باید اصلاح شود. برای تسهیل صادرات باید حساسیت‌های بی‌مورد و نگاه‌های سلیقه‌ای را کم کنیم. ما ابتدا واردات را تسهیل کردیم که ۱۳ تن طلا وارد کشور شد، بنابراین نباید نگران صادرات یک تن طلا از کشور باشیم.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه ۱۱ آذر / دلار ارزان شد
امروز قیمت سکه امامی صعودی شد و به ۲۹,۵۵۰,۰۰۰ (بیست و نه میلیون و پانصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۱.۰۱ درصدی داشته است. قیمت دلار در بازار آزاد اما پایین آمد.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲/ صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی در معاملات بازار بالا رفت و به ۲۹,۳۵۰,۰۰۰ (بیست و نه میلیون و سیصد و پنجاه هزار) تومان رسید که افزایش ۰.۸۵ درصدی داشته است. قیمت طلا و دلار هم صعودی است.
حمله سه‌جانبه بانک مرکزی به بازار ارز / عرضه ارز سه ماهه پایان سال شتاب می گیرد
بانک مرکزی برنامه‌های جدیدی را برای ساماندهی بازار ارز آغاز کرده است. از یک طرف قرار است سامانه جدید ارز خدماتی برای پاسخ به نیاز‌های خرد تا پایان سال راه‌اندازی شود و از طرف دیگر ضوابطی به‌کار گرفته شود که حجم عرضه ارز در سامانه نیما تا پایان سال شتاب بگیرد.
 خبری مهم ؛ صرافی‌ها رتبه‌بندی می‌شوند
بسیاری از کارشناسان پولی و ارزی راه‌حل مشکل را کاهش حداکثری معاملات غیررسمی و تعمیق بازار رسمی ارز می‌دانستند. از طرفی نیز قانونمند کردن مبادلات ارزی و نظارت دقیق بر آن‌ها را اقدامی برای ریشه‌کن کردن معضلات ارزی اقتصاد کشور معرفی می‌کردند، اما این اقدام بسیار مهم در سخن آسان بود و در اجرا شکستن شاخ غول! اما در یکسال اخیر، بانک مرکزی همّ خود را برای شکستن این شاخ غول جزم کرد. بانک مرکزی در یکسال گذشته با دغدغه برطرف کردن دائمی مشکلات بازار ارز اقدامات متنوع و هماهنگی را انجام داد و از آنجایی که
صعود قیمت امروز دلار در بازار سنا (۹ آذر ۱۴۰۲)
قمیت دلار در بازار سنا امروز پنجشنبه ۹ آذر ماه اعلام شد. بر این اساس هر دلار بازار سنا ۴۱ هزار و ۶۱۱ تومان خریداری می شود. قیمت فروش دلار در بازار سنا هم ۴۱ هزار و ۹۵۹ تومان اعلام شد. هر یورو ۴۵ هزار و ۷۵۹ تومان خرید و ۴۶ هزار و ۱۷۴ تومان فروخته شد. هر پوند انگلیس ۵۲ هزار و ۸۵۰ تومان خرید و ۵۳ هزار و ۳۳۰ تومان فروخته شد.
سکه و طلا بخریم یا پول در بانک پس انداز کنیم؟
به عقیده بسیاری از تحلیلگران روند ماه‌های ابتدایی سال می‌تواند نقشه راه مناسبی برای ۶ ماه دوم باشد. در سال جاری که با بهبود روابط سیاسی و گشایش‌های اقتصادی صورت گرفته علاوه بر تخلیه حباب طلا، بازار ارز نیز در ثبات نسبی به سر برده است، می‌توان انتظار داشت که درصورت عدم شکل‌گیری ریسک سیاسی جدید وضعیت ثبات بازار‌ها تداوم داشته باشد. خصوصا در شرایط کنونی که طبق بررسی‌ها میزان تولید و صادرات نفت افزایش یافته و ذخایر ارزی کشور در شرایط مناسبی قرار دارد.
نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲/  افزایش  قیمت طلا و سکه
امروز قیمت دلار در بازار آزاد پایین آمد اما قیمت طلا و سکه پرواز کردند.
پیش‌بینی جدید از قیمت دلار
حضور نرخ شاخص ارزی در سطوح قیمتی کانال ۵۰ هزار تومانی طولانی شده است. قیمت دلار آزاد از روز‌های پایانی آبان ماه وارد کانال قیمتی ۵۰ هزار تومانی شد و پس از چند حرکت آسانسوری، در سطوح قیمتی ابتدای این کانال جای گرفت و به نوسان پرداخت
الان طلا بخریم تا آخر سال چقدر سود می‌کنیم؟
پیش‌بینی کارشناسان بازار طلا نشان می‌دهد احتمالا با رسیدن به پایان سال میلادی و شمسی قیمت طلا و سکه کمی افزایشی شود این امر به این دلیل است که در پایان سال تقاضای بیشتری وارد بازار خواهد شد. در همین رابطه یک عضو اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به اینکه به پایان سال میلادی و سپس شمسی نزدیک می شویم، حجمی از تقاضا وارد بازار خواهد شد که این باعث می‌شود قیمت طلا ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟ در کدام بانک جهت دریافت وام و تسهیلات سپرده گذاری کنیم؟ با مقایسه این دو طرح تسهیلاتی برنده اصلی طرح نگین امید بانک سپه است . علت آن هم پایین بودن کارمزد 2 درصدی تسهیلات نسبت به کارمزد 4 درصدی طرح سپاس سپهر بانک صادرات و نیز وجود آپش بازپرداخت 60 ماه اقساط بانک سپه در مقایسه با حداکثر بازپرداخت 36 ماهه در طرح بانک صادرات است.
شکاف قیمت درهم و دلار هرات نشانه چیست؟
قیمت دلار هرات در روز دوشنبه 50 هزار تومان شروع به کار کرد و در بازه 49 هزار و 900 تومان تا 50 هزار و 200 تومان نوسان داد و در 50 هزار و 50 تومان به کار خود پایان داد. بازار ارز هرات در پشت خط دوشنبه نیز در 50 هزار و 50 تومان بسته شد. قیمت درهم امارات در 13 هزار و 820 نومان آغاز به کار کرد و در ابتدا با کاهش تا 13 هزار و 790 تومان پایین رفت اما در ادامه با افزایش 40 تومانی در 13 هزار و 830 تومان به کار خود پایاین داد. با قیمت 13 هزار و 830 تومان درهم، دلار 50 هزار و 750 تومان برآورد می‌شود.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲| سقوط قیمت‌ها
اونس طلا، امروز به ۲,۰۱۵ (دو هزار و پانزده) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۳ درصدی داشته است.
توصیه ای به خریداران طلا/ قیمت طلا گران تر خواهد شد!
کایل رودا، تحلیلگر بازار مالی معتقد است، آنچه در حال حاضر طلا را حرکت می‌دهد، کاهش ارزش دلار آمریکا به دلیل آمارهای اخیر است. رودا افزود: «آمارهای اقتصادی که این هفته از آمریکا منتشر شد هم به لحاظ رشد اقتصادی و هم به لحاظ تورم مشخص می‌کند که قیمت طلا بالای 2 هزار دلار باقی بماند.» برخی تحلیلگران نیز پیش‌بینی کرده‌اند با توجه به بی‌ثباتی در جهان و تنش‌های ژئوپلتیکی، جذابیت طلا به علت امنیت آن بیشتر می‌شود و قیمت طلا به زودی به 2500 دلار در هر اونس خواهد رسید.
سرمایه‌گذاران دلار را کنار می‌گذارند
به نوشته این رسانه انگلیسی، ضعف دلار به نفع بازارهای نوظهور است، زیرا به آنها کمک می‌کند تا وام‌های دلاری را بازپرداخت کنند و می‌تواند سرمایه‌گذاران را بر آن دارد تا پس از فروش بدهی به ارزهای سخت (ارزی که احتمال کاهش ناگهانی یا نوسانات زیادی در ارزش آن وجود ندارد.) به سوی کشورهای در حال توسعه بازگردند.
پیش‌بینی مهم یک اقتصاددان از نرخ تورم و ارز/ این‌گونه قیمت کالاها ۲۶ برابر می‌شود
مرکز آمار ایران نرخ تورم در آبان‌ماه امسال را منتشر کرده و بر اساس این آمار مشخص شده که برای پنجمین ماه متوالی، نرخ تورم نقطه به نقطه (آبان‌امسال نسبت به آبان پارسال) در یک کانال ثابت ۳۹ تا ۴۰ درصد ثابت مانده است. چنانکه از ابتدای تابستان، تورم گروه‌های مختلف کالایی به حدود چهل درصد همگرا و این وضعیت برای پنجمین ماه متوالی در آبان نیز تکرار شده است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲/ صعود قیمت ها
امروز قیمت سکه امامی صعودی شد و به ۲۸,۹۵۰,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون و نهصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۳۴ درصدی داشته است. قیمت طلا و دلار هم بالا رفت.
حباب سکه چیست و چه تاثیری در خرید دارد؟ /  بهترین زمان خرید سکه چه موقع است؟
حباب سکه یکی از اصطلاحات رایجی است که در بازار خرید و فروش سکه از آن استفاده می‌کنند و به معنای تفاوت قیمتی است که بین قیمت سکه در بازار با ارزش طلای موجود در آن وجود دارد.
پاتک دلار به طلای جهانی/ احتمال تداوم کاهش قیمت سکه تا پایان هفته جاری
این روزها در بازار سکه و طلا، قیمت‌ها نسبتا ثبات پیدا کرده‌اند؛ ممکن است برخی روزها نوسانی در بازار پیش بیاید؛ اما به طور کلی در هفته‌های اخیر سکه در کانال ۲۸ میلیون تومانی و طلای ۱۸ عیار نیز در محدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افت و خیز داشت. با شروع این هفته قیمت‌ها روند افزایشی به خود گرفت و سکه در آغاز معاملات این هفته ۳۰۰ هزار تومان گران شد؛ اما این روند ادامه‌دار نبود.
کدام وام بهتر است ؟ وام 300 میلیونی طرح مهربانی بانک ملی یا200 میلیونی طرح رشد بانک ملت؟
کدام وام بهتر است ؟ وام طرح مهربانی بانک ملی یا طرح رشد بانک ملت؟/ پول خود را در کدام بانک سپرده کنیم ؟ طرح وام 300 میلیونی بانک ملی را بگیریم و یا وام 200 میلیونی بانک ملت را دریافت کنیم؟ مزایای طرح رشد بانک ملت : 1- پرداخت تسهیلات تا سقف 15 میلیارد ریال به افراد دارای مجوز کسب و کار 2- امکان سپرده گذاری در حساب کوتاه مدت و دریافت سود (5 درصد) مزایای طرح مهربانی بانک ملی : 1-نرخ پایین تسهیلات ( 4 درصد ) 2-امکان دریافت وام با خواب یک ماهه سرمایه 3-دریافت فقط 1 ضامن برای دریافت وام
کاهش قیمت سکه به محدوده ۲۸ میلیون تومان
هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم هم 25 میلیون و 609 هزار تومان دادوستد شد که نسبت به آخرین قیمت روز گذشته، 106 هزار تومان کاهش داشته است.
هشدار بازرسی به طلافروشان و سکه‌فروشان
رئیس اداره بازرسی و کشف کالای قاچاق اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تهران در خصوص اثر شفاف‌سازی ثبت معاملات در کاهش تخلفات حوزه طلا و جواهرات اظهار داشت: یکی از حوزه‌هایی که در آن پول‌شویی صورت می‌گرفت حوزه طلا و جواهرات بود. وقتی روند خریدوفروش شفاف شود عملاً از پول‌شویی و تخلفات در این حوزه جلوگیری می‌شود.
 پیش بینی مهم قیمت دلار در آذر ماه
قیمت دلار هرات بعد از رفتن به کانال 49 هزار تومان و برخورد و به حمایت 49 هزار و 800 تومان و عدم توانایی در از دست دادن این سطح دوباره به کانال 50 هزار تومان برگشت. گروهی از معامله‌گران تصور می‌کنند با ورود بازار به ماه جدید قیمت دلار کف زده و هرچه به انتهای ماه آذر نزدیک می‌شویم قیمت بالاتر می‌آید.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز یکشنبه ۵ آذر ۱۴۰۲/ کاهش قیمت طلا و دلار
امروز قیمت دلار در بازار آزاد عقب نشست و به ۵۰,۳۵۰ (پنجاه هزار و سیصد و پنجاه ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲ درصدی داشته است. قیمت طلا هم پایین آمد.
 نرخ ارز مرکز مبادله نرخ مرجع می‌شود
آقای محمد شیریجیان با اشاره به نهایی شدن قانون جدید بانک مرکزی اظهار کرد: قانون جدید بانک مرکزی به گونه‌ای نوشته شده تا اختیارات این نهاد سیاستگذار در اصلاح نظام بانکی بیشتر شود و ابزار‌های بهتر و موثرتری به بانک مرکزی خاصه در مقوله اصلاح نظام بانکی داده است که در نتیجه بانک مرکزی می‌تواند با قدرت بیشتری این موضوع مهم را ادامه دهد. آقای شیریجیان تصریح کرد: در این قانون معاونت جدید سیاست گذاری پولی ایجاد شده تا به اصطلاح موضع جزیره‌ای که به سیاست گذاری پولی، ارزی و اعتباری داشتیم و جدا از هم بو
تغییر قیمت ناگهانی سکه و طلا در شروع هفته / سکه ۳۰۰ هزار تومان گران شد
نادر بذرافشان رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت ‌وگو با اقتصاد آنلاین درباره آخرین وضعیت بازار سکه و طلا گفت: انس جهانی در روز شنبه انس جهانی با افزایش ۱۱ دلاری حتی به ۲۰۰۵ دلار هم رسید در بازارهای داخلی نیز قیمت سکه و طلا افزایشی بود. وی اضافه کرد: قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۲۲ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۴۴۵ هزار تومان رسید، سکه تمام طرح جدید با ۲۵۰ هزار تومان افزایش ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم با ۳۰۰ هزار تومان افزایش ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه با رشد ۱۵۰ هزار
شوک شدید به بازار طلا / قیمت طلا آماده صعود؟
قیمت طلا در بازار جهانی افزایش یافت و وارد کانال ۲ هزار دلار شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که تنها در طول یک هفته گذشته اونس طلا در بازار جهانی ۲۱.۹ دلار و به عبارتی ۱.۱۰ دلاری را تجربه کرده است. بنا به این گزارش، قیمت اونس در بازار جهانی با افزایش ناگهانی ۱۰ دلاری، به عدد ۲ هزار و ۲ دلار رسید.
توصیه‌های مهم به خریداران طلا
عیار طلای خام ۲۴ است و با ارزش‌ترین نوع طلا محسوب می‌شود. اما در اصل طلا در فرم خام خود بسیار نرم است، بنابراین طلاسازان برای اینکه به استحکام و سختی مطلوب برسند طلا را با انواع فلزات از قبیل کربن، نقره، روی یا نیکل ترکیب می‌کنند. عیار طلا در واقع نسبت ترکیب طلا با سایر فلزات است. عیار طلا غالبا روی زیورآلات به صورت عبارت ۱۸K در قسمتی که جلوی چشم نباشد، حک می‌شود. K حرف اول کلمه Karat یا همان عیار است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه ۴ آذر ۱۴۰۲/ صعود قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی صعودی است و به ۲۸,۸۵۰,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون و هشتصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۰.۳۴ درصدی داشت. قیمت طلا و دلار هم بالا رفت.
دلار از کنترل خارج می شود/۴ پیش بینی
عبدالله مشکانی کارشناس اقتصادی با اشاره به جو مثبت اخبار در روزهای جاری و سرکوب قیمت دلار توسط سیاست‌گذار به تجارت‌نیوز گفت: «فعلا جو اخبار مثبت است و دولت نیز عموما برای اینکه بتواند به مردم نشان دهد که قیمت‌ها را کنترل می‌کند تمایل به سرکوب نرخ ارز دارد.»
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۲ آذر ۱۴۰۲/  سقوط دلار و طلا
امروز قیمت دلار در بازار آزاد شیب نزولی داشت و به ۵۰,۱۰۰ (پنجاه هزار و یکصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۲۶ درصدی داشته است. قیمت سکه هم ثبات داشت.
خداحافظی با دلار در بودجه ۱۴۰۳/ افزایش نرخ تسعیر ارز به ۳۱ هزار تومان
در این لایحه نرخ تسعیر ارز ۳۱ هزار تومان پیشنهاد شده که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۱ آذر ۱۴۰۲/ صعود دسته‌جمعی قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی صعودی شد و به ۲۸,۸۰۰,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون و هشتصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۷ درصدی داشته است. قیمت طلا هم افزایش یافت.
 پیش بینی قیمت دلار تا پایان سال / دارندگان ربع سکه بزرگترین زیان‌کنندگان آبان
بازدهی ربع سکه در این ماه منفی شد و بیشتر از همه کاهش یافت. ربع سکه تنها بازاری بود که در این ماه توانست زیان ثبت کند،ربع سکه آبان را در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان شروع به کار کرد و در محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان به کار خود پایان داد. زیان ماهانه ربع سکه حدود ۳.۳ درصد است.
 سرمایه گذاران طلا بخوانند؛ گرانی قیمت طلا همچنان ادامه دارد
پایین آمدن ارزش دلار و سود اوراق بهره خزانه‌داری آمریکا قیمت طلا را در روز سه‌شنبه افزایش داده است. سرمایه‌گذاران منتظر جزئیات آخرین اجلاس فدرال رزرو هستند تا نشانه‌های بیشتری در مورد دورنمای نرخ بهره به دست آورند. قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 14 دلار افزایش به 1993 دلار رسید.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲| صعود شدید دسته‌جمعی قیمت‌ها
هر اونس طلا، امروز به ۱,۹۹۱ (یک هزار و نهصد و نود و یک) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۸۱ درصدی داشته است.