شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

ریزش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

18 فروردین 1403
ریزش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

قیمت سکه تمام بهار آزادی امروز (شنبه، ۱۸ فروردین) با کاهش یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته به ۴۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

به گزارش بانک اول /ایرناهر قطعه سکه طرح جدید در معاملات امروز (شنبه، ۱۸ فروردین) بازار طلای تهران با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز کاری گذشته (پنجشنبه، ۱۶ فروردین) به ۴۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید.

سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز با کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به روز کاری گذشته، ۴۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

قیمت نیم‌ سکه در روز جاری با یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش به ۲۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. قیمت ربع سکه نیز با کاهش یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به پنجشنبه گذشته ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

سکه گرمی نیز امروز با ۴۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته، هشت میلیون تومان دادوستد شد.

امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار طلای تهران، سه میلیون و ۶۳۴ هزار تومان قیمت خورد.

بازار جهانی طلا امروز با افزایش قیمت همراه شد تا جایی که قیمت هر اونس طلا به ۲ هزار و ۳۳۰ دلار رسید.ایرنا

اخبار مرتبط
راه‌اندازی آزمایشی یوان دیجیتال یا e-CNY توسط اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، نخستین استقرار CBDC خارج از خاک اصلی چین را نشان می‌دهد. این آزمایش به ساکنان هنگ کنگ امکان می‌دهد تا از طریق کیف پول‌های e-CNY خود که از طریق ۱۷ بانک با استفاده از سیستم پرداخت سریع (FPS) شارژ می‌شوند، تراکنش‌ها را تسهیل کنند؛ که نشان‌دهنده نخستین ادغام این سیستم با یک CBDC از طریق یک بانک مرکزی عمده است.
گزارش‌ها نشان می‌دهد با وجود افزایش قیمت‌ها اما بازارهای سرمایه‌گذاری چیزی جز زیان را نصیب سرمایه‌گذاران نکرده‌اند که این امر تا حد زیادی سبب شده است پوش تورم و کاهش ارزش پول ملی برای اغلب افراد دشوار باشد. هر چند قطار تورم سرعت حرکت خود را کند کرده است، اما رشد آن همچنان فشاری فزاینده به سبد هزینه‌ای خانوار در ایران وارد می‌کند. به عبارت دیگر ماندگاری نرخ تورم در محدوده چهل درصد در میان مدت سبب شده است رشد قیمت‌ها تاثیراتی به مراتب مخرب‌تر از پیش بر سبد خانوار داشته باشند
چند روز پیش خبر رسید که بالاخره با کوتاه آمدن نسبی دولت، طلافروش‌ها کمی راضی شده‌اند و احتمالا دعوای بزرگ دولت و این صنف بر سر ثبت موجودی طلای آنها فروکش کرده است اما هنوز هم هر خبری که مربوط به ماجرای طلا باشد، می‌تواند توجه‌ها را جلب کند، مانند خبری که دیروز درباره میزان مالیاتی که خریداران طلا باید بپردازند.
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است. هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۸۸ (دو هزار و سیصد و هشتاد و هشت) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۶ درصدی داشته است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها