جمعه, 4 خرداد 1403 2024,May

متوسط قیمت کالاهای خوراکی اعلام شد

21 فروردین 1403
متوسط قیمت کالاهای خوراکی اعلام شد

به گزارش بانک اول  مرکز آمار در اسفند ماه ۱۴۰۲ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور را اعلام کرد که بدین شرح است:

- نان و غلات:

در این گروه، اقلام " برنج ایرانی درجه یک " با ۲.۷ درصد، " شیرینی خشک " با ۲.۲ درصد و " ماکارونی " با ۱.۴ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

- گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام " ماهی قزل آلا " با ۲.۱ درصد ، " گوشت گوسفند" با ۱.۷ درصد و "کنسرو تن ماهی" با ۱.۶ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به "مرغ ماشینی " با ۱.۹- درصد است.

- لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "شیر خشک" با شش درصد و " ماست پاستوریزه" با ۱.۱ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " روغن مایع" با ۰.۵- درصد ،" روغن نباتی جامد" با ۰.۲- درصد ، و "تخم مرغ ماشینی " با ۰.۱- درصد است.

- میوه و خشکبار:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "موز " با ۱۳.۵ درصد و" انار " با ۷.۵ درصد است.

- سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" فلفل دلمه ای " با ۱۵.۷ درصد ،" خیار" با ۶.۱ درصد ،" لپه " و " عدس" با ۵.۳ درصد و همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به " گوجه فرنگی " با ۷.۸- درصد و " قارچ" با ۰.۳- درصد است.

- قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به" شکر " با ۳.۶ درصد، " سس گوجه فرنگی " با ۲.۴ درصد و" قند " با ۲.۰ درصد است.

اخبار مرتبط
بانک اول - با اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها و واریز یارانه کمک‌معیشتی برای مردم، قیمت جدید چهار قلم کالای اساسی که از صبح امروز اعمال می‌شود، افزایش می‌یابد با این وجود، قدرت خرید 7 دهک هم افزایش پیدا می‌کند.
بانک اول - دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران از توزیع برنج و شکر یارانه‌ای از امروز در سطح کشور تا پایان ماه رمضان خبر داد.
بانک اول - طبق مصوبات جلسه کارگروه تنظیم بازار قیمت مصوب گوشت برای عرضه از طریق سامانه بازرگام اعلام شد.
بانک اول - یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: افزایش قیمت برنج ایرانی در بازار ارتباط وثیقی با افزایش هزینه تولید برنج ندارد و این افزایش قیمت بیشتر به علت نبود برنامه مشخص در زمان خرید و توزیع برنج خارجی است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها