چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

جرایم رانندگی از ۲۵ فرودین با نرخ جدید محاسبه می‌شود

14 فروردین 1403
جرایم رانندگی از ۲۵ فرودین با نرخ جدید محاسبه می‌شود

به گزارش بانک اول به نقل از اطلاعات، سردار تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از آغاز اعمال افزایش نرخ جریمه های رانندگی از ۲۵فروردین ماه خبر داد و گفت: حضور فیزیکی ماموران پلیس برای اعمال جریمه از دستور کار خارج شده است و تمامی مراحل به طور هوشمند خواهد بود.

وی اظهار داشت: بر اساس تصویب طرح افزایش مبالغ جریمه های رانندگی و تخلفات حادثه ساز از سوی هیات دولت طی چند روز گذشته و بنا بر شرایط موجود و آمادگی 100 درصدی زیرساخت  های این طرح از سوی پلیس و تمامی سازمان‌های مرتبط در این باره از ۲۵فروردین ماه شاهد اعمال این تغییرات در سطح کشور خواهیم بود.

وی با تاکید بر نگاه بازدارندگی در افزایش نرخ جریمه های رانندگی ،افزود: نگاه پلیس و تمامی سازمان ها نگاهی بازدارنده در باره تخلفات حادثه ساز است و به هیچ وجه منفعت مالی آن مورد نظر نبوده است به همین دلیل هرکدام از تخلفات بر اساس متغیرها میزان حاثه ساز بودنشان ارقامشان تغییر کرده است تا با این روش بتوانیم در مقابل افراد متخلف ایستاده و از جان و مال شهروندان قانونمدار حفاظت کنیم .

حسینی درباره میزان افزایش نرخ جرائم رانندگی گفت: جدول افزایش نرخ جریمه های ۲۵فروردین از سوی رسانه‌های سمعی و بصری به اطلاع مردم خواهد رسید.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به جمع آوری تمامی تجهیزات فیزیکی اعمال جریمه و خروج آن ها از دستور کار پلیس راهور، افزود: تمامی مراحل اعمال جریمه در سال جدید به طور هوشمند انجام خواهد شد و بر اساس این موضوع اگر فردی نسبت به اعمال جریمه خود اعتراض داشته باشد می‌تواند در سایت پلیس راهور ۱۲۰یا با حضور در دفاتر پلیس+۱۰شکایتش را ثبت کند تا درباره آن رسیدگی های لازم انجام شود.

وی گفت: یکی از دلایل وقوع تصادفات عامل انسانی است و متاسفانه برخی رانندگان به قوانین و مقررات توجه نمی‌کنند و با تخلف جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازند که با توجه به عدد کل تخلفات و تصادفات بالای ۸۰درصد از تخلفات حادثه ساز تصادفاتی هستند که منجر به مرگ و جرح می شوند.

حسینی درباره میزان افزایش مبالغ جریمه ها گفت: جریمه برخی تخلفات رانندگی که خطر بیشتری دارند ۴تا ۵برابر افزایش می یابند، به عنوان مثال جریمه سرعت غیر مجاز ۶۰۰تا ۷۰۰هزار تومان می‌شود؛ همچنین رانندگی در حالت مستی و استفاده از مواد روان گردان ۲میلیون  و ۷۰۰هزار تومان پیش بینی شده است./اقتصادانلاین

اخبار مرتبط
یکی از موضوعات دیگر در آموزش و پرورش کمبود معلم است که بنابر اعلام سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با افزایش میزان حقوق احتمال ضریب به اشتغال معلمان برای اضافه تدریس بیشتر می شود که می تواند نیازهای آموزش و پرورش برای تدریس را تامین کند.
در این رابطه نقطه‌نظرات متعددی وجود دارد و با اینکه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس که مسئولیت بررسی موضوع را به عهده داشتند، روی پنجشنبه و جمعه به جمع‌بندی رسیدند؛ فعالان و کارشناسان اقتصادی با تکیه بر لزوم ساماندهی تعطیلات هفته و هماهنگی بیشتر با بازارهای بین‌المللی تأکید دارند که روزهای جمعه و شنبه به عنوان روزهای تعطیل هفته، تعیین شوند.
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن هشدار از مردم خواست به منظور جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری به اخبار فاقد اعتبار در این حوزه توجهی نداشته باشند.
ر دولت‌ها در ايران سياست پرداخت درستي ندارند و با پيش‌بيني هزينه‌هاي غيرضروري در بودجه، موجب بروز ناترازي و ايجاد كسري در بودجه مي‌شوند. اين اتفاقات نيز دست به دست هم مي‌دهد و چنين شرايط نامساعدي را ايجاد مي‎كند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها