بانک اول
سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ 15 June2021

پیش‌بینی بورس شنبه ۱۸ اردیبهشت / نشانه‌ای برای بهبود بازار وجود ندارد

بانک اول - بازار هفته گذشته به رغم آنکه بیشتر روزها منفی و نامتعادل سپری شد اما در آخرین روزز معاملاتی با روندی مثبت به کار خود پایان داد و تا حدی ریزش‌های شاخص کل را جبران کرد. باید دید نظر کارشناسان بازار سرمایه برای روند بازار در هفته بعد چگونه است.

به اشتراک بگذارید:

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار در هفته آینده و بازار روز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ توضیح داد: به نظر می‌رسد بازار همچنان به روند منفی خود ادامه بدهد اما گروه‌هایی هستند که گرچه نمی‎‌توان گفت روند مطلوب و مثبتی را داشته باشند اما از دیگر سهم‌ها وضعیت بهتری را خواهند داشت. گروها‌ی بانکی، پتروشیمی، و فلزات اساسی از نمادهایی هستند که به نظر می‌آید وضعتی بهتری را داشته باشند.

این کارشناس بازار در بخش دیگری گفت: نشانه‌هایی مبنی بر بهبود بازار وجود ندارد. کاهش ادامه‌دار قیمت دلار فضای ترس و نگرانی را در بازار تشدید کرده است و سهم‌هایی که وابسته به نرخ دلار هستند این روزها وضعیت مطلوبی را ندارند اما باید توجه داشت که در بلند مدت این وضعیت تغییر خواهد کرد.

وی افزود: ثبات و پایداری بازار بسته به این مسئله است که متغیرهای کلان داخلی و خارجی در بازار رفع و رجوع شود. به عنوان مثال برجام و مذاکرات به نوعی بازار را وارد تله برجام و مباحث سیاسی کرده است و جریان‌های این مذاکرات به شدت بازار را تحت تاثیر خود قرار داده است و گرچه بازار به لحاظ شاخصه‌های بنیادین، سودآوری شرکت‌ها و ارزش شرکت‌ها در وضعیت معقولی قرار دارد اما به دلیل مباحث سیاسی داخلی و خارجی بازار توان حرکت به سوی روند مثبت و متعادل را ندارد.

نصیرزاده راهکارهای برون رفت از وضعیت فعلی بازار سرمایه را اینگونه بیان کرد: باید به دو نکته توجه کرد یک آنکه سیاست‌گذار باید در بازار تغییر رویه بدهد و با نگاه به بازارهای جهانی سعی در جذاب کردن بازار سرمایه داشته باشد تا اعتماد و انگیزه افراد برای ورود به بازار تقویت شود. در حال حاضر خروج نقدینگی از بازار و وارد شدن این نقدینگی به بازار رمزارزها نکته مثبتی برای بازار نیست و به نوعی چرخش سرمایه‌گذار را در بازار داریم. نکته دوم آن است که تلاش برای رشد نقدشوندگی در بازار گسترش یابد تا نوسان‌گیری‌های کوتاه مدت در بازار وجود نداشته باشد.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi