بانک اول
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ 28 May2022

واریز یارانه نان به کارت یارانه

بانک اول - دولت برای یارانه نان کارت جدید صادر نمی‌کند، بلکه یارانه خرید نان را به حسا یارانه نقدی واریز می‌کند. مشمولان چه کسانی هستند؟

به اشتراک بگذارید:

۲۶ دی ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول هفته قبل رئیس سازمان برنامه و بودجه از صدور کارت نان یارانه‌ای خبر داده بود اما روابط عمومی این سازمان روز گذشته صدور کارت نان را تکذیب کرد.

رئیس روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: نه قرار است کارت نان صادر شود، نه نان کوپنی در دستور کار است، اگر طرح نهایی شود، فقط مصرف کننده نهایی با همان کارتی که یارانه می‌گیرد، نان یارانه‌ای نیز خریداری می‌کند.

براساس این اظهارات یارانه نان به طور کلی تکذیب نشده است، فقط صدور کارت جدید تکذیب شده است. به نظر می‌رسد که قرار است یارانه نان به همان حسابی واریز شود که یارانه نقدی هر ماه واریز می‌شود.

سازمان برنامه و بودجه یک حساب بانکی از سرپرستان خانوار دارد که یارانه نقدی و معیشتی بنزین را به آن حساب واریز می‌کند، یارانه نان نیز به گفته روابط عمومی این سازمان به همین حساب واریز می‌شود و مصرف‌کننده نهایی می‌تواند نان یارانه‌ای بگیرد.

در خصوص نان مصرفی مردم، دولت یک یارانه آرد در اختیار خبازی‌ها می‌گذارد که از این طریق نان یارانه‌ای در اختیار مردم قرار دهند، اما این یارانه جدید قرار است از طریق آزاد شدن بودجه دلار ۴۲۰۰ تومانی پرداخت شود.

 

دولت برای سال آینده تصمیم گرفته است که پرداخت دلار ۴۲۰۰ تومانی را متوقف کند، حالا نمایندگان مجلس باید تصمیم بگیرند که ارز ترجیحی حذف شود یا نه!

دولت در بودجه سال آینده بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای جبران هزینه‌ اصلاح نرخ کالاهای اساسی، دارو، خرید تضمینی گندم و یارانه نان در نظر گرفته است.

اگر دلار ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، پولی که در قالب دلار ۴۲۰۰ تومانی به واردکننده گندم پرداخت می‌کرده را به صورت یارانه به حساب مردم واریز می‌شود.

از آنجایی که جامعه هدف دولت برای پرداخت یارانه ۶۰ میلیون نفری است که یارانه معیشتی بنزین می‌گیرند، به احتمال زیاد یارانه نان نیز به این گروه پراخت می‌شود.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi