بانک اول
سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ 13 April2021

چند ماده غذایی که سرعت ریزش موهای شما را 10 برابر می‌کنند !

بانک اول - موهای سالم ، قوی و براق برای مردان و زنان یک نعمت است. موهای زیبا فقط در استفاده از محصولات گران قیمت مراقبت از مو نیست. درست مثل پوست ، موهای سالم نیز تابعی از بدن با تغذیه مناسب است.

به اشتراک بگذارید:

۱۳ اسفند ۱۳۹۹  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول  انتخاب های غذایی که انجام می دهید می تواند به موهای شما آسیب برساند یا معجزه آسا کند. ما قبلاً می دانیم که استرس و آلودگی خسارتهای ما را به خطر می اندازد ، با این حال ، آنچه که ما نمی فهمیم این است که برخی از مواد غذایی نیز به مشکل ریزش مو و کم شدن مو کمک می کنند.

در حالی که مردم به طور کلی مشکلات مو را به استرس و ژنتیک نسبت می دهند ، عامل تعجب آور دیگر رژیم غذایی فرد است. مطمئناً منصفانه است که بگوییم رژیم غذایی نامناسب می تواند وضعیت مو را بدتر کند یا ریزش مو را تسریع کند. بیایید نگاهی به غذاهایی بیندازیم که باید به خاطر موهایتان از آنها اجتناب کنید.

در اینجا 7 ماده غذایی وجود دارد که باید برای رشد مو از آنها اجتناب کنید:

1. شکر

بله ، تهدیدی اب زیر کاه که به همان اندازه که برای سلامت کلی شما ضرر دارد برای موهای شما مضر است. مطالعات نشان داده است که مقاومت به انسولین ، که منجر به دیابت و چاقی می شود ، می تواند باعث ریزش مو شود و یا حتی منجر به طاسی در مردان و زنان شود. و عامل اصلی مقاومت در برابر انسولین ، رژیم غذایی سرشار از قند ، نشاسته و کربوهیدرات های تصفیه شده است.

شکر
شکر


2. غذاهای با شاخص گلیسمی بالا

غذاهای با شاخص گلیسمی بالا ، مواردی هستند که باعث افزایش سن انسولین می شوند. غذاهایی مانند آرد تصفیه شده ، نان و شکر (بله ، دوباره!) همه از غذاهای با GI بالا هستند. این غذاها می توانند عدم تعادل هورمونی ایجاد کرده و باعث افزایش انسولین و آندروژن شوند که به فولیکول های مو متصل شده و منجر به ریزش مو می شود.

 3. الکل

موها عمدتا از پروتئینی به نام کراتین ساخته می شوند. کراتین پروتئینی است که به موهای شما ساختار می بخشد. الکل تأثیر منفی بر سنتز پروتئین دارد و می تواند منجر به ضعیف شدن مو و کم شدن درخشندگی آن شود. همچنین ، مصرف زیاد الکل می تواند عدم تعادل تغذیه ای ایجاد کند و باعث مرگ فولیکول شود.

الکل
الکل

 4. نوشابه های رژیمی

نوشابه های رژیمی حاوی یک شیرین کننده مصنوعی به نام آسپارتام است که به گفته محققان ، می تواند به فولیکول های مو آسیب برساند. اگر اخیراً دچار ریزش مو شده اید ، بهتر است به طور کامل از نوشابه های رژیمی پرهیز کنید.

5. فست فود ها

فست فود ها غالباً مملو از چربی های اشباع نشده و غیراشباع هستند که نه تنها باعث چاقی و ایجاد بیماری های قلبی عروقی می شوند بلکه می توانند موهای شما را به فنا بدهند. یک رژیم غذایی غنی از SFA و MUFA می تواند سطح تستوسترون را افزایش دهد که به طور بالقوه سطح هورمون DHT را نیز افزایش می دهد. DHT یک آندروژن است که به آلوپسی مربوط می شود. همچنین ، غذاهای روغنی می توانند پوست شما را چرب کنند و منجر به مسدود شدن منافذ و کوچک سازی فولیکول های مو شوند.

فست فود
فست فود

 

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi