بانک اول
شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ 28 May2022

حقه بازی جدید در فروش طلا ؛ مراقب کلاهبرداران باشید!

بانک اول - مسعود ضرابی، رئیس اتحادیه طلای کرج، اعلام کرده که فروشندگان طلای دست دوم را با اجرت طلای نو محاسبه می‌کنند و آن را به فروش می‌رسانند.

به اشتراک بگذارید:

۲۶ دی ۱۴۰۰  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول قبلا هم سیدمهدی تاجداران، رئیس اتحادیه طلای بابل، اعلام کرده بود که برخی طلا فروشان مصنوعات طلا با عیار 13 را به جای طلاهای 18 عیار با ترفند طلای کم اجرت به مردم می‌فروشند.

ولی در خصوص خرید طلای دست دوم رئیس اتحادیه طلا فروشان هشدار داده که بعضی از طلاهای دست دوم فاقد کد استاندارد هستند که در این صورت تایید سلامت این نوع فلزگرانبها سخت خواهد شد و امکان تقلبی بودن آن‌ها بالا می‌رود. بنابراین اشخاصی که ریسک می‌کنند و طلای دست دوم می‌خرند حداقل باید به این موضوعات توجه داشته باشند تا از آن‌ها کلاهبرداری نشود.

 

خرید طلای دست دوم اقدام قانونی است؟

 

پیش از این روسای اتحادیه‌ها در سراسر کشور اعلام کرده بودند که به دلیل رشد قیمتی زیاد طلای نو، بسیاری از مردم به خصوص تازه عروس و دامادها به خرید طلای دست دوم روی آورده‌اند. طلا فروشان این اقدام را توصیه نمی‌کنند. چون طلای نو با فاکتور خرید و اطمینان به خریدار تحویل داده می‌شود، ولی درباره طلای دست دوم این موضوع وجود ندارد.

با توجه به وضعیت موجود و تورم افسار گسیخته، مردم همواره دنبال تبدیل پول خود به سرمایه‌های دیگر هستند. طلا هم یکی از سرمایه‌های مناسب برای حذف حداقلی ارزش پول در شرایط کنونی است. به همین دلیل خیلی از افراد آن را خریداری و نگهداری می‌کنند. اما برخی برای مناسبت‌های مختلف به این فلز گرانبها احتیاج دارند که در شرایط کنونی به خرید دست دوم آن روی آورده‌اند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بنر تبلیغاتی آرون گروپ
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi