بانک اول
یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ 26 June2022

ارز‌های دیجیتالی که باید در سال ۲۰۲۲ به آن‌ها توجه کنید

بانک اول - از سال ۲۰۲۱، بازار ارز‌های دیجیتال، بالا و پایین‌های زیادی را به واسطه چالش‌های ناشی از از مقررات ارز‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاران تجربه کرده است.

به اشتراک بگذارید:

۱۴ خرداد ۱۴۰۱  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول از سال ۲۰۲۱، بازار ارز‌های دیجیتال، بالا و پایین‌های زیادی را به واسطه چالش‌های ناشی از از مقررات ارز‌های دیجیتال و سرمایه‌گذاران تجربه کرده است. بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بدون هیچ‌امیدی به بهبودی سریع بازار، سرمایه خود را از دست داده‌اند. با این حال، هنوز نشانه‌های واضحی وجود دارد که نشان می‌دهد هنوز اتفاق‌های زیادی در بازار ارز‌های دیجیتال اتفاق نیافتاده است. در نتیجه، طبیعی است که انتظار داشته باشیم بازار بازگردد. شما باید سبد دارایی خود را با توکن‌های مناسب برای زمانی که بازار گاوی می‌شود آماده کنید.

بنابراین، قبل از شروع دوره صعودی بعدی، چه ارز‌های دیجیتالی را باید در نظر داشت؟

Cardano (ADA)، Polygon (MATIC) و Mushe (XMU) توکن‌های رمزنگاری با پتانسیل زیادی هستند که در ادامه به برسی آنان می‌پردازایم.

کاردانو

کاردانو به عنوان یک پلتفرم بلاک چین، برای پردازش تراکنش‌های ارز‌های دیجیتال طراحی شده است. تیم توسعه این پلتفرم قصد داشت تمامی این تراکنش‌ها را با استفاده از یک توکن اختصاصی بومی به نام ADA پردازش کند.

بزرگترین جذابیت بلاک چین کاردانو این است که می‌تواند انواع مختلف تراکنش‌ها را به طور همزمان انجام دهد. برنامه‌هایی برای گسترش ظرفیت آن و تبدیل آن به «اینترنت بلاک چین» وجود دارد. این نوع سیستم به طور یکپارچه از اتصال بین بلاک چین‌ها پشتیبانی می‌کند.

توسعه دهندگان ارز کاردانو را در سال ۲۰۱۷ با عنوان Crypto ۳.۰ راه اندازی راه اندازی کردند. آن‌ها برنامه ریزی کردند تا از این توکن برای بهبود عملکرد اتریوم و ارائه تمام موارد کلیدی که اتریوم از دست داده بود استفاده کنند.

چارلز هاسکینسون این ارز دیجیتال را پس از اینکه تصمیم گرفت تیم اتریوم را به دلیل اختلاف با بنیانگذار آن، ویتالیک بوترین، ترک کند، تأسیس کرد. هدف راه‌اندازی کاردانو به‌عنوان یک بلاک چین مقیاس‌پذیری، قابل تعامل و پایداری بود که بیت‌کوین و اتریوم را بهبود ببخشد.

پالیگان

پالیگان (متیک)، یک فناوری ارز دیجیتال است که به گونه‌ای طراحی شده است که به زنجیره‌های بلوکی اجازه می‌دهد تا به راحتی متصل و مقیاس شوند.

ویژگی خاص توکن Polygon این است که با استفاده از بلاک چین اتریوم عمل می‌کند و فقط با چیز‌های مبتنی بر اتریوم سازگار است.

متیک یک ارز ERC-۲۰ است؛ در نتیجه، فقط با ارز‌های مبتنی بر اتریوم سازگار است. از طریق استفاده از ویژگی‌های MATIC، می‌توان مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و قدرت بلاک چین اتریوم را افزایش داد. کاربران شبکه پالیگان برای پرداخت هزینه تراکنش و اداره شبکه به توکن متیک، متکی هستند.

Polygon مکانیزم اثبات سهام را برای اطمینان از وجود یک توافق در هر بلوک اتخاذ می‌کند. این مکانیسم منحصر به فرد متکی به استیک کردن متیک توسط کاربران است. این بدان معنی است که آن‌ها موافقت خواهند کرد که توکن‌های خود را برای مدت زمان خاصی معامله یا نفروشند. در ازای آن، آن‌ها حق اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه Polygon را خواهند داشت. این اعتباردهنده‌ها با MATIC پاداش می‌گیرند.

هدف اصلی شبکه پالیگان پشتیبانی و مراقبت از محدودیت‌های بلاک چین اتریوم، کارمزد تراکنش‌های بالا و سرعت پردازش پایین اتریوم است. متیک با کمک به اتریوم، در برقراری ارتباط با سایر بلاک چین ها، این مشکل را برطرف می‌کند. در حال حاضر، شبکه Polygon بیش از ۷ هزار پروژه مبتنی بر بلاک چین را پشتیبانی می‌کند.

اولانچ
اگر قصد دارید تا در مورد آلت کوین‌های دست کم گرفته شده صحبت کنید Avalanche در صدر لیست قرار دارد. Avalanche یک بلاک چین اثبات سهام (PoS) و پلت فرم قرارداد هوشمند است. هدف آن حل مسائل مقیاس پذیری که یکی از مسائل برجسته در حال حاظر در بلاک چین است. اولانچ شبکه‌ای با سرعت بالا و قیمت پایین نسبت به رقبای خود است و در حال حاضر موفق به دستیابی به توان عملیاتی ۴ هزار و ۵۰۰ تراکنش در ثانیه شده است.

کاربران برای شرکت در اجماع باید حداقل ۲۰۰۰ رمز ارز AVAX را به اشتراک بگذارند یا AVAX خود را به اعتبارسنجی دیگری واگذار کنند. «C-chain»، «X-chain» و «P-chain» سه زیرساخت بلاک چین هستند که توسط Avalanche استفاده می‌شود.


سولانا
Solana یک پروژه متن باز بسیار کاربردی است که یک بلاک چین لایه یک، که عملکردی با سرعت بالا را پیاده سازی می‌کند. سولانا که در سال ۲۰۱۷ توسط آناتولی یاکوونکو، یکی از مدیران سابق کوالکام ایجاد شد، هدف خود را افزایش توان عملیاتی فراتر از آنچه معمولاً توسط بلاک‌چین‌های محبوب به دست می‌آید و در عین حال هزینه‌ها را پایین نگه می‌دارد، قرار داده است.

سولانا

سولانا یک مدل اجماع ترکیبی نوآورانه را پیاده‌سازی می‌کند که یک الگوریتم منحصربه‌فرد اثبات تاریخ (PoH) را با موتور هماهنگ‌سازی سریع، که نسخه‌ای از اثبات سهام (PoS) است، ترکیب می‌کند. به همین دلیل، شبکه Solana از نظر تئوری می‌تواند بیش از ۷۱۰ هزار تراکنش در ثانیه (TPS) را بدون نیاز به هیچ راه حل مقیاس بندی پردازش کند. معماری بلاک چین نسل سوم سولانا برای تسهیل قرارداد‌های هوشمند و ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) طراحی شده است.

چه چیزی سولانا را منحصر به فرد می‌کند؟

هدف طرح جاه طلبانه سولانا حل سه‌گانه بلاک چین است، مفهومی که توسط ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، به روش منحصر به فرد خود پیشنهاد شده است. این سه‌گانه مجموعه‌ای از سه چالش اصلی را که توسعه‌دهندگان هنگام ساخت زنجیره‌های بلوکی با آن مواجه می‌شوند، توصیف می‌کند: تمرکززدایی، امنیت و مقیاس‌پذیری.

باور عمومی بر این است که بلاک چین‌ها به گونه‌ای ساخته شده اند که توسعه دهندگان را مجبور می‌کند یکی از جنبه‌ها را به نفع دو جنبه دیگر قربانی کنند، زیرا آن‌ها فقط می‌توانند دو مورد از سه مزیت را در هر زمان ارائه دهند.

پلتفرم بلاک چین سولانا یک مکانیسم اجماع ترکیبی را پیشنهاد کرده است که برای به حداکثر رساندن سرعت، تمرکززدایی را به خطر می‌اندازد. ترکیب نوآورانه PoS و PoH سولانا را به یک پروژه منحصر به فرد در صنعت بلاک چین تبدیل می‌کند.

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi